1 ​ 2 یارانه مهرماه ۱۴۰۰ چقدر است / تاریخ واریز و برداشت یارانه مهر 1400

پایگاه تحلیلی و خبری واضح نیوز | News Agency vazehnews

یارانه مهرماه ۱۴۰۰ چقدر است / تاریخ واریز و برداشت یارانه مهر 1400

یارانه مهر 1400,مبلغ یارانه مهر 1400,زمان دقیق واریز یارانه مهر 1400,

تاریخ واریز و برداشت یارانه های مهر ۱۴۰۰ + مبلغ کل یارانه های مهر ۱۴۰۰ : زمان واریز سه یارانه مهر ۱۴۰۰ مشخص شد.  زمان واریز سه یارانه مهر 1400 مشخص شد. تاریخ واریز و برداشت یارانه نقدی مهر 1400 + مبلغ یارانه معیشتی مهر 1400 واریز یارانه معیشتی مهر 1400   دولت در مهر 1400 چند یارانه واریز خواهد کرد و مبلغ یارانه های مهر ماه 1400 همراه با تاریخ واریز آنها شامل یارانه های نقدی و معیشتی و یارانه بنزین مهر 1400. مهر 1400 بدون یارانه جدید و افزایش مبلغ یارانه ها  به نظر می‌رسد دولت…

تبلیغات بنری
تاریخ واریز و برداشت یارانه های مهر ۱۴۰۰ + مبلغ کل یارانه های مهر ۱۴۰۰ : زمان واریز سه یارانه مهر ۱۴۰۰ مشخص شد.  زمان واریز سه یارانه مهر 1400 مشخص شد. تاریخ واریز و برداشت یارانه نقدی مهر 1400 + مبلغ یارانه معیشتی مهر 1400 واریز یارانه معیشتی مهر 1400   دولت در مهر 1400 چند یارانه واریز خواهد کرد و مبلغ یارانه های مهر ماه 1400 همراه با تاریخ واریز آنها شامل یارانه های نقدی و معیشتی و یارانه بنزین مهر 1400. مهر 1400 بدون یارانه جدید و افزایش مبلغ یارانه ها  به نظر می‌رسد دولت…
یارانه مهرماه ۱۴۰۰ چقدر است / تاریخ واریز و برداشت یارانه مهر 1400

تاریخ واریز و برداشت یارانه های مهر ۱۴۰۰ + مبلغ کل یارانه های مهر ۱۴۰۰ : زمان واریز سه یارانه مهر ۱۴۰۰ مشخص شد. 

زمان واریز سه یارانه مهر 1400 مشخص شد.

تاریخ واریز و برداشت یارانه نقدی مهر 1400 + مبلغ

یارانه معیشتی مهر 1400

واریز یارانه معیشتی مهر 1400

 

دولت در مهر 1400 چند یارانه واریز خواهد کرد و مبلغ یارانه های مهر ماه 1400 همراه با تاریخ واریز آنها شامل یارانه های نقدی و معیشتی و یارانه بنزین مهر 1400.

مهر 1400 بدون یارانه جدید و افزایش مبلغ یارانه ها 

به نظر می‌رسد دولت تصمیمی برای کاهش یا افزایش مبلغ یارانه‌ها در مهر نداشته باشد و واریزی‌های در ماه آینده نیز همانند ماه‌های گذشته انجام شود. غیر از یارانه‌ها، کدام گروه‌ها در مهر دریافتی دارند؟

با این که در یک ماه گذشته گمانه‌زنی‌های بسیاری برای افزایش یارانه‌ها و یارانه جدید زده می‌شد، از آنجایی که دولت جدید هنوز برای افزایش یا کاهش یارانه‌ها تصمیم قطعی نگرفته است، طبق زمان‌بندی که از دی سال ۹۸ تکرار شده، در ماه آینده نیز دو یارانه نقدی و معیشتی بنزین در ماه آینده نیز واریز می‌شود.

یارانه بنزین مهر ماه 

اولین یارانه واریزی مهر همانند ماه‌های قبل یارانه معیشتی بنزین است.

واریز این یارانه از اذر سال ۹۸ آغاز شد و در مهر امسال بیست و سومین مرحله آن به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.

گردد.

  

نقش آرا فرش تبریز , نخ و نقشه تابلو فرش

فروشگاه انلاین نخ و نقشه تبریز

یارانه معیشتی مهر 1400 

طبق زمان‌بندی که از دومین مرحله واریز یارانه‌ها اجرایی شد، واریز یارانه معیشتی بنزین در روز دهم هر ماه انجام می‌شود. یعنی یارانه معیشتی مردم در مهر حدود دو هفته دیگر پرداخت می‌شود.

همچنین مبلغ این یارانه از ابتدا تاکنون بدون تغییر بوده، به نحوی که خانواده‌های یک نفره ۵۵ هزار تومان، خانواده‌های دو نفره ۱۰۳ هزار تومان، خانواده‌های سه نفره ۱۳۸ هزار تومان، خانواده‌های چهار نفره ۱۷۲ هزار تومان و خانواده‌های پنج نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان یارانه معیشتی می‌گیرند.

اقساط یارانه کرونا 

همچنین حدود هفت میلیون خانوار یارانه‌بگیر در پاییز پارسال مرحله دوم وام یک میلیون تومانی کرونا گرفتند که اقساط آن از یارانه ماهانه آنها کسر می‌شود. دولت در مهر دهمین قسط این وام را از یارانه برداشت می‌کند.

یارانه نقدی مهر 1400 

یارانه نقدی، دومین واریزی مهر است. این یارانه نیز براساس زمانبندی باید در روز بیستم مهر به حساب سرپرستان خانوار واریز شود.

مبلغ این یارانه نیز طی چندین سال گذشته بدون تغییر بوده، به نحوی که همه‌ی خانوارهای مشمول مبلغ ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان به‌ازای هر یک از اعضای خانواده دریافت می‌کنند.

این خانوارها نیز در خرداد پارسال مرحله اول وام یک میلیون تومانی را گرفتند که اقساط آن را از یارانه نقدی خود می‌پردازند. شانزدهیمن قسط از مرحله اول وام کرونا از یارانه نقدی مهر ۲۱ میلیون خانوار برداشت می‌شود.

اما احتمالا اولین پولی که در مهر به حساب مردم واریز می‌شود وام بازنشستگان است که به گروه کوچکی از اعضای صندوق بازنشستگی کشوری و لشگری پرداخت می‌شود.

در هفته اول مهر چهارمین نوبت وام ضروری ۱۰ میلیون تومانی به حساب بیش از ۲۰ هزار نفر واریز می‌شود. در خصوص بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی نیز احتمالا در مهر گروهی از متقاضیان وام هفت میلیون تومانی بگیرند.

زمان واریز یارانه معیشتی مهر 1400

 

همانند دوره های قبل، خانواده های یک نفره ۵۵ هزار تومان، خانواده های دو نفره ۱۰۳ هزار تومان، خانواده های سه نفره ۱۳۸ هزار تومان، خانواده های چهار نفره ۱۷۲ هزار تومان و خانواده های پنج نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان یارانه معیشتی دریافت خواهند نمود.

 

زمان واریز چهارمین و آخرین نوبت یارانه ۱۰۰ هزار تومانی کرونا

 

مبلغ یارانه معیشتی کرونا برای ۹ میلیون نفر از افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی ۱۲۰ هزار تومان و برای ۲۵ میلیون نفر از افراد کم درآمد نفری ۱۰۰ هزار تومان است.

 

کدام یارانه ها در سال ۱۴۰۰ واریز می شوند؟

 مجتبی توانگر، یکی از اعضای کمیسیون تلفیق مجلس اعلام کرد، دو یارانه نقدی و معیشتی بنزین در سال آینده یکی شده است. همچنین بودجه سال آینده دو سقفی بسته شده و دولت منابع پرداخت کرونا را برای سال آینده نیز دارد.

بر اساس اعلام کمیسیون تلفیق مجلس شورای اعلامی یارانه پرداختی به مردم در سال آینده به این شرح است؛ به ۲۳ میلیون نفر مبلغ ۱۳۶ هزار تومان، ۲۰ میلیون نفر مبلغ ۹۰ هزار تومان، ۱۰ میلیون نفر عضو بهزیستی و کمیته امداد مبلغ ۲۶۷ هزار تومان و ۲۵ میلیون نفر مبلغ ۱۸۸ هزار تومان پرداخت می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی به جزئیات افزایش یارانه در سال آینده پرداخت و اظهار داشت: افزایش یارانه تصمیم خوبی است که دو معضل را حل می‌کند؛ هم یارانه اقشار محروم و ضعیف را افزایش می‌دهد و هم یارانه‌هایی مانند معیشتی را در قالب هدفمندی یکپارچه می‌کند.

وی با بیان اینکه رقم یارانه در سال آینده به ترتیب ۹۱، ۱۳۶ هزار و ۱۸۰ هزار تومان برای اقشار مختلف، متفاوت خواهد بود، عنوان کرد: بر اساس دهک‌ها این رقم متفاوت خواهد بود و کسانیکه در حال حاضر یارانه معیشتی دریافت می‌کنند با یکپارچه شدن یارانه‌ها، از یارانه بیشتری بهره‌مند خواهد شد.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در پاسخ به این سوال که منابع این افزایش یارانه از کجا خواهد بود، توضیح داد: منابع یارانه هرساله توسط دولت در بودجه دیده می‌شود و با توجه به اینکه دولت ارز ۴۲۰۰ تومانی را برای تمام اقلام اساسی به جز روغن و نهاده‌های دامی حذف کرده، مابه تفاوت این مبلغ به خزانه واریز و منبع افزایش یارانه‌ها خواهد بود.

وی با بیان اینکه زمانی یارانه خوب است که به اقشار ضعیف مردم کمک کند، گفت: با توجه به اینکه در همین سال جاری دولت ارز ۴۲۰۰ تومانی اقلام ضروری را حذف کرد و افزایش قیمت‌ها به وجود آمد، یارانه سال آینده اثر تورمی نخواهد داشت. زیرا این یارانه از مابه تفاوت همان ارزی که برای اقلام اساسی بود، پرداخت می‌شود.

میرتاج‌الدینی با اشاره به اینکه آزادسازی قیمت کالاها مبلغ قابل توجهی را به خزانه واریز می‌کند، یادآور شد: بخشی از این مبلغ به عنوان یارانه به مردم پرداخت و بخشی هم برای کنترل بازار در اختیار دولت قرار می‌گیرد.

وی در خصوص اینکه آیا این افزایش یارانه نهایی شده یا خیر، خاطرنشان کرد: افزایش یارانه در کمیسیون تلفیق تصویب شده و معمولا مصوبات این کمیسیون در مجلس تصویب می‌شود، با این حال این طرح در مجلس چالشی خواهد بود.