تبلیغات بنری
  بیوگرافی و عکس های سوگل خلیق بازیگر   سوگل خلیق بازیگر جوان متولد 1379 میباشد. بانو خلیق با فیلم هم گناه درخشید و توانست خودش را در سینمای ایران مطرح کند . در این بخش قصد داریم شما را با سوگل خلیق بیشتر آشنا کنیم. در ادامه بیوگرافی , عکسها , ازدواج و همسر سوگل خلیق آشنا شویم. با ما همراه باشید   بیوگرافی سوگل خلیق سوگل خلیق بازیگر تئاتر ، سینما و تلویزیون متولد ۱۳۷۹ در شهر تهران می باشد از بازیگران زن جوان و تازه کار سینمای ایران بوده که تاکنون توانسته عملکرد بسیار خوبی از فیلمهایی…
سوگل خلیق | بیوگرافی و عکسهای سوگل خلیق و همسرش

 

بیوگرافی و عکس های سوگل خلیق بازیگر

 

سوگل خلیق بازیگر جوان متولد 1379 میباشد. بانو خلیق با فیلم هم گناه درخشید و توانست خودش را در سینمای ایران مطرح کند . در این بخش قصد داریم شما را با سوگل خلیق بیشتر آشنا کنیم. در ادامه بیوگرافی , عکسها , ازدواج و همسر سوگل خلیق آشنا شویم. با ما همراه باشید

 

بیوگرافی سوگل خلیقسوگل خلیق بازیگر تئاتر ، سینما و تلویزیون متولد ۱۳۷۹ در شهر تهران می باشد از بازیگران زن جوان و تازه کار سینمای ایران بوده که تاکنون توانسته عملکرد بسیار خوبی از فیلمهایی که تازه بازی کرده داشته باشد.

وی لیسانس کارگردانی را از دانشگاه تهران اخذ نمود و سپس در کلاس های بازیگری خانم تهمینه میلانی و امین تارخ شرکت کرد .

تجربه بازی در تئاتر نمایش را در کارنامه هنری خود دارد. علاقه زیادی به نویسندگی داشته و در دوره دانشجویی چند کار تئاتر را بازی کرده است.

 

شروع بازیگریاولین باری که توانسته در مقابل دوربین بازی کند سال ۱۳۹۳ با فیلم سینمایی دو به کارگردانی سهیلا گلستانی بوده است.

فیلمی که توسط آقای پرویز پرستویی تهیه‌کنندگی شده و در اسفند ماه سال ۱۳۹۴ بر روی پرده سینما رفت.

سوگل خلیق از معدود بازیگرانی بود که در اولین تجربه بازیگری اش با هنرپیشه های مشهور از جمله پرویز پرستویی و به مهرانه میهن ترابی هم بازی شده است.

بعد از درخشش در فیلم سینمایی دو پیشنهاد بازی در فیلم خماری را توسط آقای داریوش غذبانی دریافت کرد فیلمی که در سال ۱۳۹۴ تولید و بر روی پرده سینما رفت.

فیلم سینمایی خماری درباره یک جوان است که نقش آن را مهرداد صدیقیان بازی می‌کند و عاشق آهنگسازی و خوانندگی است و بعد از مدتی شانسی نصیبش میشود که به سفارت اتریش برود و در آنجا یکبار شانسش را امتحان کند اما در مسیر راه اتفاقات عجیبی مواجه می‌شود که موضوع داستان را شکل می‌دهد.

همچنین اولین تجربه بازیگری سوگل خلیق در تلویزیون مربوط به سریال پرواز در ارتفاع صفر به کارگردانی عبدالحسین برزیده می باشد .

سوگل خلیق در سریال پرواز در ارتفاع صفر نقش شیرین همسر کیومرث را بازی می کند .

او در این سریال همبازی شاهرخ استخری است .

سریالی که توسط آقای عبدالحسن برزیده کارگردانی شده است و درباره جنگ دفاع مقدس علیه رژیم بعث عراق می باشد.

در این سریال بازیگرانی همچون حدیثه تهرانی و شاهرخ استخری و بهاره ریاحی بازی می‌کنند.

 

همسر سوگل خلیق


سوگل خلیق در حال حاضر مجرد است و هنوز ازدواج نکرده این بازیگر جوان میگوید که در حال حاضر همه فکرم برروی کارگردانی و بازیگری است.


فیلم شناسی سوگل خلیقسـوگل خلیق در نمایش‌هایی نظیر؛ «قصه‌ی ظهر جمعه» محمد مساوات، «روزهای بی‌باران» امین بهروزی، «خانه آقای کرمی» امیر اخوین و «او شمال من، جنوب من، شرق و غرب من بود» محمد ولیزادگان، بازی کرده‌است.

وی همچنین در فیلم‌هایی نظیر؛ «خماری» داریوش غذبانی و «دو» سهیلا گلستانی، به نقش‌آفرینی پرداخته‌است.

ایشان بتازگی در سریال نجوا نیز به ایفای نقش پرداخته است.

 

آغاز فعالیت حرفه ای و شهرت سوگل خلیق


هم‌بازی شدن با پرویز پرستویی و مهرانه مهین‌ترابی دیگر تجربه موفقی بود کـه او پشت سرگذاشت. سوگل خلیقی در واقع بازیگری را از بازی در تئاتر‌هاي دانشجویی آغاز کرد اما ورود حرفه‌اي او بـه دنیای بازیگری با فیلم دو ساخته سهیلا گلستانی بود.

 

او بعد از این فیلم و با توجه بـه موفقیتی کـه در آن بـه دست آورده بود برای فیلم خماری انتخاب شد. او دراین فیلم نقش دختری را بازی می کند کـه عاشق آهنگسازی اسـت و برای این کـه راهش را دنبال کند و برای دنبال کردن این آرزو بـه سفارت اتریش می رود و …

 

فعالیت‌هاي سوگل فقط در سینما نبوده‌ او در سریال پرواز درارتفاع صفر درجه و نجوا ایفای نقش کرده‌ ودر هردو بسیار موفق بوده اسـت. سوگل خلیقی از هنرمندان تازه‌کار ي اسـت همه ی تمرکز زندگی‌اش را روی پیشرفت در کارش گذاشته‌ اسـت.


 
آرزوهای سوگل خلیقاو بـه گفته خودش هرچیزی راکه باعث شود برای مدتی وادار بـه کم‌کاری یا ترک کار هنرپیشگی شود کنار گذاشته‌اسـت. سوگل خلیقی بسیار ورزش میکند و کتاب می خواند علاقه خاصی بـه دنیای مد و طراحی دارد اما فعالیت دراین حوزه را هم کنار گذاشته اسـت چراکه بـه گفته خودش فعلاً یک هدف بزرگ دارد.

 

و قصد دارد از دنیای هنرپیشگی وارد دنیای نویسندگی و کارگردانی شود. خلیق می گوید: مـن قصد دارم کارگردان شوم از آنجایی کـه دغدغه مسایل اجتماعی دارم و می خواهم کاری برای این جامعه بکنم کارگردانی را دنبال خواهم کرد هم رشته تحصیلی‌ام در دانشگاه اسـت و هم علاقه بسیار زیادی بـه کارگردانی دارم.

 

اما برای این کـه کارگردان خوبی شوم باید تجربیاتی در حوزه سینما داشته‌ باشم. اما این را می دانم کـه قطعا کارگردانی را دنبال خواهم کرد.

 

 

صفحه اینستاگرام سوگل خلیق

 

sogolkhaligh@

در آخر نیز مروری داریم بر صفحه اینستاگرامی خانم سوگل خلیق و از زاویه نزدیک تری با او و فعالیت هاي مجازی اش آشنا میشویم، پیج هاي فیک زیادی با نام او در اینستاگرام ایجاد شده اند، آدرسی کـه در بالا درج شده تنها صفحه اینستاگرامی او می‌باشد.