تبلیغات بنری
در این مطلب از سایت خبری واضح نیوز ، توضیحاتی درباره پیش بینی بورس چهارشنبه ۱۲ شهریور ۹۹ و همچنین قیمت روز پالایشی یکم خواهیم داشت! با ما همراه باشید. شاخص کل بورس در معاملات صبح امروز با بیش از ۳۹ هزار واحد افت به عدد یک میلیون و ۶۸۸ هزار واحدی رسید. نزول شاخص به زیر یک میلیون و ۷۰۰ هزار زنگ خطری خواهد بود برای ریزش بار دیگر سهم‌ ها و قفل شدن بازار در صف فروش!   اما بازار که در روزهای اخیر پس از مدت‌ ها افت صعودی شده بود، با اقداماتی عجیب از سوی سهامداران عمده و حقوقی بار دیگر نزولی…
بورس چهارشنبه 12 شهریور 99 | پیش بینی بورس چهار شنبه 12 شهریور 99

در این مطلب از سایت خبری واضح نیوز ، توضیحاتی درباره پیش بینی بورس چهارشنبه ۱۲ شهریور ۹۹ و همچنین قیمت روز پالایشی یکم خواهیم داشت! با ما همراه باشید. شاخص کل بورس در معاملات صبح امروز با بیش از ۳۹ هزار واحد افت به عدد یک میلیون و ۶۸۸ هزار واحدی رسید. نزول شاخص به زیر یک میلیون و ۷۰۰ هزار زنگ خطری خواهد بود برای ریزش بار دیگر سهم‌ ها و قفل شدن بازار در صف فروش!

 

اما بازار که در روزهای اخیر پس از مدت‌ ها افت صعودی شده بود، با اقداماتی عجیب از سوی سهامداران عمده و حقوقی بار دیگر نزولی شد! در آن روزها که قیمت ‌ها به کف خود رسید، حقوقی ‌ها و سهامداران دولتی، خریدهای خود را در قیمت‌ های کاملا جذاب انجام دادند و به اصطلاح از بازار حمایت کردند. اما آیا این واقعا حمایت بود؟

تنها چند روز بعد مشخص شد که مسئله حمایت نبود و در بازار گل ‌آلود این روزها، سهامداران عمده هم به فکر سفته بازی افتاده ‌اند و خریدهای سنگین خود را به سرعت با سود کوتاه‌ مدت در بازار به فروش می ‌رسانند. در این میان نکته جالب این است که نوسان گیری برای این سهامداران بسیار ساده ‌تر است و با خبرسازی به راحتی سهم را از صف فروش به صف خرید و از صف خرید به صف فروش هدایت می‌کنند.

این کار مصداق بازیچه قرار دادن اعتماد مردم توسط سهامداران حقوقی است و می‌تواند ضرباتی جدی به بازار وارد کند. البته باید این طور بیان کرد که این ضربات وارد شده‌اند و دیگر اعتمادی به بازار وجود ندارد. از این رو در ادامه باز هم شاهد بازی با اخبار و نوسان گیری سهامداران و سرمایه ‌داران خواهیم بود و اشخاصی که در بازار فعالیت می ‌کنند، یا باید با این نوسانات هماهنگ شوند و یا باید بازار دیگری را برای فعالیت انتخاب کنند.

پیش ‌تر نیز از زبان وزیر اقتصاد و دیگر مسئولان شنیدیم که نوسان ذات بازار است! اما این مسئله بر کسی پوشیده نیست که نوسان دستوری در ذات بازار قرار ندارد و زمانی که بازار از فرم تکنیکال پیروی نمی ‌کند، دیگر نمی ‌توان ذات بازار را شناخت. از این رو بدون شک نباید آینده مطلوبی نیز برای صندوق پالایشی یکم متصور باشیم؛ چرا که هیچ تحلیلی پشت آن وجود ندارد و هر اتفاقی رخ دهد بر پایه نوسانات خواهد بود.

امروز با شروع معاملات بازار سهام ، شاخص کل بازار حدود ۲٫۵ درصد ریزش کرد و سهم‌ های بزرگی مانند شستا، فارس و سهم ‌های خودرویی با صف ‌های فروش میلیونی به کار خود پایان دادند! اما درباره پیش بینی بورس چهارشنبه ۱۲ شهریور ۹۹ بایستی گفت بورس فردا بازاری هیجانی است! اگر اول صبح بازار مثبت باشد، حقیقی ‌ها از فروش انصراف می ‌دهند اما اگر دوباره شروع بازار با سیر نزولی همراه باشد، دوباره صف فروش تشکیل می‌ شود.

بازار سهام سیر نزولی نخواهد داشت، بلکه در همین حدود یک میلیون و ۷۰۰ هزار واحد کف ‌سازی و نوسان خواهد داشت.