​ 2 مطالب جامع روانشناسی ازدواج و طلاق

واضح | پورتال خبری و سبک زندگی

مطالب جامع روانشناسی ازدواج و طلاق

همه چیز درباره ازدواج و طلاق جوانان در سایت حالوا , ازدواج , طلاق , روانشناسی همسر داری, طلاق و جدایی از همسر , اشتی با همسر, دوران نامزدی

همه چیز درباره ازدواج و طلاق جوانان در سایت حالوا , ازدواج , طلاق , روانشناسی همسر داری, طلاق و جدایی از همسر , اشتی با همسر, دوران نامزدی

تبلیغات بنری
نقش آرا فرش تبریز
چگونه رفتار و اخلاق خود را با خانواده همسر ست و هماهنگ کنیم

وقتی ما ازدواج می کنیم، اکثر ما توجه نمی کنیم که با یک خانواده دیگر وصلت کرده ایم. ممکن است این خانواده رسم و رسوم، رفتارها، و عادتهایی برخلاف ما داشته باشند

چرا در طلاق نصف دارایی مرد به زن می‌رسد؟

بر اساس ماده ۱۱۱۹ قانون مدنی طرفین عقد ازدواج می‌توانند هر شرطی که مخالف با مقتضای عقد نیست را در ضمن عقد ازدواج خود لحاظ کنند.

مطابق با بند «الف» شرایط ضمن عقد مندرج در سند ازدواج، چنانچه طلاق بنا به درخواست زوجه نباشد و طبق تشخیص دادگاه، تقاضای طلاق ناشی از تخلف زن از وظایف همسری یا سوء اخلاق و رفتار وی نباشد، زوج مکلف است تا نصف دارایی موجود خود را که در ایام زناشویی با زوجه به دست آورده یا معادل آن را به صورت بلاعوض به زوجه منتقل کند.

نحوه به اجرا گذاشتن مهریه ; چگونه مهریه را به اجرا بگذاریم ؟

شرایط و مراحل گرفتن مهریه  و دادگاه صالح اخذ مهریه - به اجرا گذاشتن مهریه حق زن است. این جمله ای است که همیشه می شنویم. این جمله جدی می شود، زمانی که زن و شوهر در زندگی مشترک خود سازگاری نداشته باشند. در این مقاله به صورت کلی مطالبه و اجرا گذاشتن مهریه برای شما توضیح خواهیم داد.

نحوه برگرداندن عشق از دست رفته مرد به همسرش

گاهی خانم ها با لجبازی ها و ندانم کاری های خود همسران خود را چنان از زندگی مشترک بیزار میکنند که یا مرد کلن قید زندگی مشترک را میزند و زن را طلاق میدهد و اگر هم امکان طلاق طلاق زن برایش مقدور نبود به کلی از زندگی و همسر سرد میشود . حالا اگر همسرمان اینطور شد چطور دوبتاره او را به زندگی عادی برگردانیم.

5 اصل مهم که باید در دوران نامزدی رعایت کنید

دوران نامزدی یکی دوران بیاد ماندنی و در عین حال دوران حساس زندگی دختر و پسری است که تازه باهم اشنا اشنا شده اند و شناخت درست و حسابی از یکدیگر ندارند. و برای همین باید قدم اول یعنی نامزدی را با موفقیت پشت سر بگذارند. دختر پسری که تازه عقد کردند اگر بتوانند دوران نامزدی را بدون مشکل جدی پشت سر بگذارند احتمال اینکه در زندگی اینده خود موفق باشند وجود دارد.

افزایش 3 برابری اختلافات و دعوای عمسران در قرنطینه

میزان تماس‌های زوجین مربوط به اختلافات خانوادگی در دوران قرنطینه و کرونا با صدای مشاور بهزیستی با شماره ۱۴۸۰ نشان می‌دهد آمار‌های اختلافات بین زوجین، سه برابر افزایش یافته است.

ادامه مطلب
سوالات رونشناسی - مجله اینترنتی حالوا

حدود کمتر از یه ماه از طریق فضای مجازی باخانومی اشنا شدم . باهم چت میکردیم . خیلی راحت شده بودیم . تو این مدت همش به خودم میگفتم من که قرار نیست خیانت کنم و از طرفی انقد تو هشت سال زندگیم جنگ کرده بودم که شاید اینو یه راه اروم شدن میدونستم .

ادامه مطلب

دانشمندان کره ی جنوبی پروفایل ۱۷۹ نفر از کاربران اینستاگرام را آنالیز کردند (در مجموع ۲۵،۳۹۴ عکس).

این دانشمندان پی بردند کسانی که در رابطه ی عاطفی هستند، در مقایسه با کسانی که شریک عاطفی ندارند، بیشتر عکس هایی به اشتراک می گذارند که رنگ های برجسته و پررنگی دارند.

مشاوره ریحانه بهشتی : همسرم هفت سال درگیر بیماری است و من خسته از زندگی مشترک

سلام خانم دکتر خداقوت
من یه خانم بیست و پنج ساله هستم که هفت ساله ازدواج کردم از چند روز قبل از شروع زندگی آقام درگیر بیماری شد و تا الان که هفت سال گذشته کلا درگیر بیماریش بودم حتی براثر این بیماری حافظش دو از دست داد

14 دانستنی مهم پیش از ازدواج را بدانید

مسائل پیش از ازدواج تعیین کننده بقا و دوام و یا نابودی زندگی مشترک خواهند بود. داشتن اطلاعاتی کامل در این زمینه می تواند معیار های دقیقی را در اختیار زوجین قرار دهد. از این نظر با ما در این مقاله همراه باشید.

مهارت هایی که مردان در زندگی زناشویی باید یاد بگیرند

مهارت هایی که آقایان باید بلد باشند چندان کار پیچیده ای نیست فقط به کمی تمرکز و تکرار نیاز است . مردان موفق باید در کارهای سخت منزل به همسرشان کمک کنند که همسرشان به داشتن همچین مردی افتخار کند. در ادامه مهارت های که آقایان باید در زندگی زناشویی بلد باشند را می خوانید

آمار جدید از همسر آزاری/ زنان شوهر آزار بیشتر شده است

رئیس سازمان پزشکی قانونی درباره وضعیت همسرآزاری در ایران گفت: در سال ۹۵، حدود ۳ هزار مرد به این سازمان برای اعلام خشونت توسط همسران خود مراجعه کرده بودند که حالا این تعداد به حدود ۵ هزار نفر رسیده است.

مردان کدام دسته از زنان را دوست ندارند

هر دختر و پسری یک روز قسمت هم خواهند شد و در کنار هم به عنوان زن و شوهر زندگی خواهند . حالا اگر انتخاب مناسبتری داشته باشند این زندگی مشترک عاشقانه تر , شیرین تر و دلچسب تر خواهد بود . در این بخش قصد معرفی خانم ها را داریم با انواع شخصیت ها که آقایون این دسته از خانم ها را بیشتر میپسندند.