​ 2 روانشناسی - مجله اینترنتی حالوا

واضح | پورتال خبری و سبک زندگی

روانشناسی - مجله اینترنتی حالوا

روانشناسی, روانشناسی کودک,روانشناسی خانواده ,طلاق,مشکلات زناشویی,شخصیت شناسی,عصبانیت ,شاخه های روانشناسی,تست روانشناسی,مقالات روانشناسی,مشاوره خانواده,آزمون روانشناسی,بحث های روانشناسی

روانشناسی, روانشناسی کودک,روانشناسی خانواده ,طلاق,مشکلات زناشویی,شخصیت شناسی,عصبانیت ,شاخه های روانشناسی,تست روانشناسی,مقالات روانشناسی,مشاوره خانواده,آزمون روانشناسی,بحث های روانشناسی

تبلیغات بنری
نقش آرا فرش تبریز
توصیه هایی به زوجین جوان - چگونه باعت افزایش توانمندی همسر خود شویم؟

یک روانشناس ضمن توصیه‌هایی به زوجین جوان گفت: زوجین نباید هنگام بحث در مورد مسائل مختلف، قضاوت نسنجیده‌ای در مورد طرف مقابل از خود ابراز کنند، بلکه باید با روی خوش نظرات و احساسات یکدیگر را بپذیرند.

درمان افسردگی با طب سنتی | نسخه قدرتمند طب سنتی برای درمان افسردگی

امروزه افسردگی یکی از شایع‌ترین بیماری‌های دنیا به شمار می‌رود،‌ اختلالی که با راهکارهای مختلف به ویژه طب سنتی می‌توان در دراز مدت آن را حل کرد. در این مقاله ما سعی کرده‌ایم مهم‌ترین خوراکی‌ها، گیاهان و روش‌های درمان افسردگی در طب سنتی را برایتان گردآوری کنیم، با ما همراه باشید.

 اختلال شخصیت ضد اجتماعی چیست؟

دکتر علی ناظری آستانه ‪-‬ شخصیت یک عنوان کلی است که رفتار قابل مشاهده فرد را توصیف می کند و یا برای بیان تجارب درونی و ذهنی او به کار می رود. اختلالات شخصیت نیز به تجارب درونی و ذهنی و رفتارهای با دوامی گفته می شود که بر معیارهای فرهنگی منطبق نیست.

ادامه مطلب
چگونگی زندگی مردم ایران در پساکرونا

یک روانشناس سلامت ضمن تشريح ويژگي‌هاي دوران پساکرونا مي‌گويد: در دوره عبور از اپيدمي کرونا، افراد با شناخت ناکارآمدي‌هاي فردي، ضعف‌هاي اخلاقي، مشکلات کنترل فردي، عدم‌مهارت‌هاي اجتماعي از طريق به کارگيري توانمندي‌ها و استفاده از زيرساخت‌هاي موجود، بايد در سبک زندگي فعلي، عادتها و عقايد خود تجديدنظر کنند. نگار اکبري‌زرگر در گفت‌وگو با ايسنا، با بيان اينکه دوران پسا‌کرونا دوراني است که چه بخواهيم و چه نخواهيم بايد طبق موج جديدي حرکت کنيم زيرا سلامت روان و جسم ما تابع آن شرايط است، گفت: دوران پساکرونا دوران رشد و تعالي پس از استرس خواهد بود و اين نتيجه‌اي است که انسان در طول تاريخ و پس از عبور بحران‌ها تجربه کرده است.

ادامه مطلب
راهکار های آرامش خانواده‌های سوگوار در اثر کرونا

 گروه سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به عدم امکان برگزاری مراسم سوگواری برای جان‌باختگان، به دلیل شرایط کرونا به عنوان یکی از معضلات اجتماعی و روانشناختی این روزها، راهکارهایی برای سازگاری و آرامش خانواده‌های سوگوار در این شرایط ارایه کرد.

ادامه مطلب
چگونه کشمکش‌ های خانوادگی در خانه‌ نشینی کرونایی را کم کنیم؟

«دست‌هایت را بشور، مگر از بیرون نیومدی می‌خوای همه ما را کرونایی کنی»، «تو همیشه در رعایت نکات بهداشتی تنبلی می‌کنی»، این جملات، فصل مشترک گفتمان امروز بسیاری از خانواده‌ها است که به‌واسطه میهمان ناخوانده کرونا روزگار را در خانه سپری می‌کنند و اوقات بیشتری با هم در تعامل و رویارویی هستند.

ادامه مطلب
زنان بیش از مردان قربانی اضطراب و افسردگی ناشی از شیوع کرونا می‌شوند

براساس تحقیقات جدید منتشر شده در ژورنال بین المللی تحقیقات زیست محیطی و صحی عمومی ایالات متحده، بیش از نیمی از اشتراک کنندگان در یک پژوهش که پس از وقوع بیماری کرونا در چین مورد بررسی قرار گرفته اند، تأثیر روانی متوسط تا شدیدی را گزارش کرده اند

نحوه برگرداندن عشق از دست رفته مرد به همسرش

گاهی خانم ها با لجبازی ها و ندانم کاری های خود همسران خود را چنان از زندگی مشترک بیزار میکنند که یا مرد کلن قید زندگی مشترک را میزند و زن را طلاق میدهد و اگر هم امکان طلاق طلاق زن برایش مقدور نبود به کلی از زندگی و همسر سرد میشود . حالا اگر همسرمان اینطور شد چطور دوبتاره او را به زندگی عادی برگردانیم.

5 اصل مهم که باید در دوران نامزدی رعایت کنید

دوران نامزدی یکی دوران بیاد ماندنی و در عین حال دوران حساس زندگی دختر و پسری است که تازه باهم اشنا اشنا شده اند و شناخت درست و حسابی از یکدیگر ندارند. و برای همین باید قدم اول یعنی نامزدی را با موفقیت پشت سر بگذارند. دختر پسری که تازه عقد کردند اگر بتوانند دوران نامزدی را بدون مشکل جدی پشت سر بگذارند احتمال اینکه در زندگی اینده خود موفق باشند وجود دارد.

افزایش 3 برابری اختلافات و دعوای عمسران در قرنطینه

میزان تماس‌های زوجین مربوط به اختلافات خانوادگی در دوران قرنطینه و کرونا با صدای مشاور بهزیستی با شماره ۱۴۸۰ نشان می‌دهد آمار‌های اختلافات بین زوجین، سه برابر افزایش یافته است.

ادامه مطلب
سوالات رونشناسی - مجله اینترنتی حالوا

حدود کمتر از یه ماه از طریق فضای مجازی باخانومی اشنا شدم . باهم چت میکردیم . خیلی راحت شده بودیم . تو این مدت همش به خودم میگفتم من که قرار نیست خیانت کنم و از طرفی انقد تو هشت سال زندگیم جنگ کرده بودم که شاید اینو یه راه اروم شدن میدونستم .

ادامه مطلب

دانشمندان کره ی جنوبی پروفایل ۱۷۹ نفر از کاربران اینستاگرام را آنالیز کردند (در مجموع ۲۵،۳۹۴ عکس).

این دانشمندان پی بردند کسانی که در رابطه ی عاطفی هستند، در مقایسه با کسانی که شریک عاطفی ندارند، بیشتر عکس هایی به اشتراک می گذارند که رنگ های برجسته و پررنگی دارند.

مشاوره ریحانه بهشتی : همسرم هفت سال درگیر بیماری است و من خسته از زندگی مشترک

سلام خانم دکتر خداقوت
من یه خانم بیست و پنج ساله هستم که هفت ساله ازدواج کردم از چند روز قبل از شروع زندگی آقام درگیر بیماری شد و تا الان که هفت سال گذشته کلا درگیر بیماریش بودم حتی براثر این بیماری حافظش دو از دست داد

14 دانستنی مهم پیش از ازدواج را بدانید

مسائل پیش از ازدواج تعیین کننده بقا و دوام و یا نابودی زندگی مشترک خواهند بود. داشتن اطلاعاتی کامل در این زمینه می تواند معیار های دقیقی را در اختیار زوجین قرار دهد. از این نظر با ما در این مقاله همراه باشید.

مهارت هایی که مردان در زندگی زناشویی باید یاد بگیرند

مهارت هایی که آقایان باید بلد باشند چندان کار پیچیده ای نیست فقط به کمی تمرکز و تکرار نیاز است . مردان موفق باید در کارهای سخت منزل به همسرشان کمک کنند که همسرشان به داشتن همچین مردی افتخار کند. در ادامه مهارت های که آقایان باید در زندگی زناشویی بلد باشند را می خوانید