• شنبه 14 خرداد 1401 - 14:41
  • 461
  • 0 دیدگاه

آخرین آمار جانباختگان و مفقودی های متروپل آبادان ؛ امروز شنبه ۱۴ خرداد

آخرین آمار جانباختگان و مفقودی های متروپل آبادان ؛ امروز شنبه ۱۴ خرداد مراحل حساس آواربرداری در متروپل آبادان  واضح نیوز حوادث: معاون استاندار خوزستان آخرین وضعیت ساختمان فروریخته متروپل آبادان
آخرین آمار جانباختگان و مفقودی های متروپل آبادان ؛ امروز شنبه ۱۴ خرداد

آخرین آمار جانباختگان و مفقودی های متروپل آبادان ؛ امروز شنبه ۱۴ خرداد مراحل حساس آواربرداری در متروپل آبادان 

واضح نیوز حوادث: معاون استاندار خوزستان آخرین وضعیت ساختمان فروریخته متروپل آبادان را تشریح کرد.

معاون استاندار خوزستان و فرماندار ویژه آبادان با بیان اینکه روند آواربرداری از متروپل با شتاب بیشتری ادامه دارد، گفت: آواربرداری وارد مرحله حساسی شده است.

احسان عباسپور افزود: رفته رفته به مراحل پایانی عملیات آواربرداری ساختمان متروپل نزدیک می‌شویم تا تصمیم نهایی برای باقیمانده این ساختمان گرفته شود.

وی ادامه داد: نیروهای متخصص در حال جداسازی حجم گسترده‌ای از آهن و بتن از محل حادثه هستند.

فرماندار ویژه آبادان بیان کرد: تاکنون ‌۳۷ نفر از شهروندان در این حادثه جان خود را از دست دادند و جستجو همچنان برای بیرون آوردن پیکرهای احتمالی زیر آوار ادامه دارد.

وی درخصوص بیرون آوردن ۲ پیکر دیگر از زیر آوار در ساعات ابتدایی شنبه گفت: باید منتظر اعلام نهایی پزشک قانونی درخصوص هویت اجساد کشف شده بود.

بخشی از ساختمان دوقلوی متروپل آبادان ساعت ۱۲ و ۴۰ دقیقه روز دوشنبه دوم خرداد جاری ریزش کرد.

تاکنون اجساد ۳۷ نفر از زیر آوار این برج ۱۱ طبقه خارج شده است.

با گذشت ۱۱ روز از وقوع این حادثه عملیات آواربرداری با بسیج امکانات و تجهیزات و نیز حضور شبانه روزی ماموران امدادی ادامه دارد.

کشف ۲ جسد دیگر در متروپل/ منتظر نظر نهایی پزشک قانونی درباره هویت اجساد هستیم

فرماندار ویژه آبادان با بیان اینکه روند آواربرداری از متروپل با شتاب بیشتری ادامه دارد، گفت: آواربرداری وارد مرحله حساسی شده است.

 احسان عباسپور ظهر امروز در جمع خبرنگاران درباره کشف 2 جسد دیگر در نیمه شب گذشته اظهار داشت: باید منتظر اعلام نهایی پزشک قانونی درباره هویت اجساد باشیم.

وی در ادامه با بیان اینکه ‌به مراحل پایانی عملیات آواربرداری ساختمان متروپل نزدیک می‌شویم، افزود: نیروهای متخصص در حال جداسازی حجم گسترده‌ای از آهن و بتن از محل حادثه هستند.

متروپل ۱۴ خرداد ۱۴۰۱

علل ریزش ساختمان متروپل چه بود؟ / آیا شورای شهر آبادان منحل شده است؟

رئیس شورای عالی استان‌ها گفت: یکی از علل ریزش ساختمان متروپل، گزارش ندادن ناظران بوده است که می‌توان در شبکه مقصران این اتفاق تلخ، این مساله را نیز مطرح کرد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ پس از ریزش ساختمان متروپل در آبادان و حساس شدن شهرداری‌ها و شوراها به بحث ایمنی ساختمان‌های پرخطر، شورای شهر تهران نیز به صورت جدی به بحث ساختمان‌های ناایمن در شهر تهران وارد شده است.

بر همین اساس قرار است طی چند روز آینده از سوی سازمان آتش‌نشانی، لیست 129 ساختمان پرخطر شهر تهران را اعلام کند تا شهروندان تهرانی از موقعیت جغرافیایی آنها مطلع شوند.

همچنین در پی ریزش ساختمان متروپل، پرویز سروری رئیس شورای عالی استان‌ها نیز در سفری به استان خوزستان از وضعیت عملیات آورابرداری ساختمان بازدید کرد.

وی در حاشیه بازدید از متروپل گفت: ریزش متروپل نشان از ضعف ناظران این ساختمان دارد و این بحث را همچنین باید به کشور تعمیم داد زیرا مشکل نظارت فنی بر ساختمان‌ها در سطح کشور وجود دارد.

رئیس شورای عالی استان‌ها گفت: علت مساله ریزش متروپل به صورت فنی بررسی خواهد شد و تلاش خواهیم کرد در نشست مشترکی با سازمان نظام مهندسی و شورای عالی استان‌ها موارد قصور در متروپل را به صورت دقیق اعلام کنیم.

سروری عنوان کرد: تلاش بر این است که از این حادثه تلخ، درس عبرت گرفته شود تا از تکرار چنین حوادث ناگواری در کشور جلوگیری شود.در ریزش متروپل، آنچه که محرز است این است که مجموعه عظیمی از تخلفات رخ داده است و قطعاً این ساختمان در بخش‌های طراحی، نظارتی و اجرایی با مشکلاتی مواجه بوده است.

سروری گفت: یکی دیگر از علل ریزش ساختمان متروپل، گزارش ندادن ناظران بوده است که می‌توان در شبکه مقصران این اتفاق تلخ، این مساله را نیز مطرح کرد.

وی با رد شایعه انحلال شورای شهر آبادان، گفت: بحث انحلال شورای شهر مبتنی بر یک فرآیند قانونی است و در وهله نخست باید اثبات شود که شورای شهر در این اتفاق مقصر بوده است یا خیر.