• شنبه 31 اردیبهشت 1401 - 9:45
  • 252
  • 0 دیدگاه
  • اقتصادی ,

آخرین وضعیت طرح ترافیک امروز ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ / ساعت شروع طرح ترافیک شنبه

 توضیحاتی درباره وضعیت طرح ترافیک امروز و ساعت شروع و پایان طرح ترافیک شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ خواهیم داشت. واضح نیوز اجتماعی - طبق آخرین اخبار وضعیت طرح ترافیک امروز شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ برقرار
آخرین وضعیت طرح ترافیک امروز ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ / ساعت شروع طرح ترافیک شنبه

 توضیحاتی درباره وضعیت طرح ترافیک امروز و ساعت شروع و پایان طرح ترافیک شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ خواهیم داشت.

واضح نیوز اجتماعی - طبق آخرین اخبار وضعیت طرح ترافیک امروز شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ برقرار می باشد. ساعت شروع طرح ترافیک به همراه آخرین وضعیت طرح ترافیک امروز در زیر از نظرتان می گذرد.

طرح ترافیک و طرح کنترل آلودگی هوا از ساعت ۶:۳۰ الی ۱۹ اجرا می‌شود. امکان یک‌بار خروج رایگان نیز که تا پیش از این وجود داشت لغو شده است و عوارض طرح ترافیک شهروندان بر اساس ضرایب اعلام شده در سایت «تهران من» محاسبه می‌شود.

ساکنین محدوده‌های ترافیکی می‌توانند تا قبل از ساعت ۹ از یک‌بار خروج رایگان و بعد از ساعت ۱۶ از یک‌بار ورود رایگان استفاده نمایند

پنجشنبه‌ها فقط طرح کنترل آلودگی هوا و از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۳ اجرا خواهد شد.

هم‌چنین جهت تسهیل در تردد، ساکنین محدوده‌های طرح ترافیک یا طرح کنترل آلودگی هوا در صورت احراز هویت در دفاتر خدمات الکترونیک شهر می‌توانند قبل از ۹ صبح یک خروج رایگان و بعد از ساعت ۱۶ یک ورود رایگان به محدوده‌های مربوطه داشته باشند.

شهروندان تهرانی برای ورود به محدوده طرح ترافیک، باید در سامانه «تهران ‌من» روز ورود خود به طرح ترافیک را رزرو کنند، در غیر این‌صورت محاسبه عوارض تردد خودرو با بیشینه ضرایب و به‌ازای هر روز تردد با نرخ ۷۸۷.۵۰۰ ریال مستقل از ساعت تردد و نوع معاینه فنی خودرو انجام خواهد شد.

برای ورود به محدودۀ کنترل آلودگی هوا (زوج و فرد سابق) نیازی به رزرو نیست.

افزایش ترافیک معابر اصلی در محدوده‌های مرکزی شهر، تردد سنگین وسایل نقلیه و افزایش تاخیر در ترددها و بروز ترافیک‌های شدید، اشباع فضای پارک حاشیه‌ای و افزایش پارک دوبله و در نتیجه، کاهش ظرفیت معابر از جمله دلایلی است که از سوی مسئولان برای آغاز دوباره طرح های ترافیکی ذکر شده است.
شهروندان محترم می توانند برای دریافت اخبار و اطلاعات بیشتر در خصوص طرح ترافیک به سامانه تهران من به نشانی my.tehran.ir مراجعه فرموده و یا با شماره ۱۳۷ کد ۵ تماس حاصل نمایند.

خودروهایی که در سامانه تهران من ثبت نام نکرده اند چنانچه در این ساعات وارد محدوده طرح ترافیک شوند، علاوه بر اعمال عوارض توسط دوربین‌ها نیز جریمه خواهند شد.

خودروهایی که فاقد معاینه فنی باشند و وارد محدوده زوج و فرد شوند توسط دوربین های هوشمند شناسایی و روزانه ۵٠ هزار تومان جریمه خواهند شد. منبع : جدولیاب