• دوشنبه 08 آبان 1402 - 14:38
  • 107
  • 0 دیدگاه
  • اخبار ,

آشنایی با پرویز فتاح رئیس ستاد اجرائی فرمان امام (زندگینامه و سوابق)

آشنایی با پرویز فتاح رئیس ستاد اجرائی فرمان امام / زندگینامه و سوابق  حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در حکمی آقای مهندس سید پرویز فتاح را به ریاست ستاد اجرائی فرمان ا
آشنایی با پرویز فتاح رئیس ستاد اجرائی فرمان امام (زندگینامه و سوابق)

آشنایی با پرویز فتاح رئیس ستاد اجرائی فرمان امام / زندگینامه و سوابق 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در حکمی آقای مهندس سید پرویز فتاح را به ریاست ستاد اجرائی فرمان امام منصوب و از خدمات با ارزش آقای دکتر مخبر تشکر کردند.

متن حکم رهبر انقلاب:

جناب آقای مهندس سیّد پرویز فتاح دام توفیقه، ستاد اجرائی فرمان امام در شمار نهادهای پربهره برای کشور و از یادگارهای با برکت امام راحل رضوان‌الله‌علیه است. در سال‌های اخیر با ابتکارها و تلاش‌های پرثمر جناب آقای دکتر مخبر این نهاد به جایگاه برجسته‌ئی در خدمت‌رسانی چند جانبه به کشور و رفع محرومیت و سازندگی و سلامت دست یافت. اکنون با کناره‌گیری ایشان، ریاست ستاد اجرائی را به جنابعالی که دارای تجربیات با ارزشی در خدمت به محرومان در کمیته‌ی امداد و بنیاد مستضعفان می‌باشید، می‌سپارم. 

وظیفه‌ی اصلی این ستاد، رفع محرومیت‌های اقشار ضعیف و توانمندسازی آنان و رسیدگی به مناطق محروم است. برنامه‌ریزی براساس خطوط اصلی مذکور در پیوست این حکم و پیگیری جدی کارها را از شما انتظار دارم. لازم می‌دانم از خدمات با ارزش جناب آقای مخبر صمیمانه تشکر کنم.

زندگینامه

سید پرویز فتاح (زادهٔ ۱۳۴۰ قره‌باغ، آذربایجان غربی) نظامی، سیاستمدار و مدیر اجرایی ایرانی است که هم‌اکنون به‌عنوان رئیس ستاد اجرایی فرمان امام فعالیت می‌کند.

او پیش از این در فاصله سالهای ۱۳۹۸ تا ۱۴۰۲ رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی بود

سوابق 

رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی

رئیس کمیته امداد امام خمینی

وزیر نیرو