• جمعه 13 خرداد 1401 - 7:35
  • 713
  • 0 دیدگاه

آخرین آمار جانباختگان و مفقودی های متروپل آبادان ؛ پیش از ظهر امروز جمعه 13 خرداد

واضح نیوز حوادث: آواربرداری ساخمان متروپل در آخرین روزهای خود است و تا بدین لحظه در این حادثه ریزش ساختمان ۳۷ مصدوم نیز برجای گذاشت. و با 37  جانباخته که جنازه ۳۳ تن به خاک سپرده شده است. 
آخرین آمار جانباختگان و مفقودی های متروپل آبادان ؛ پیش از ظهر امروز جمعه 13 خرداد

واضح نیوز حوادث: آواربرداری ساخمان متروپل در آخرین روزهای خود است و تا بدین لحظه در این حادثه ریزش ساختمان ۳۷ مصدوم نیز برجای گذاشت. و با 37  جانباخته که جنازه ۳۳ تن به خاک سپرده شده است. 

موتور له شده در حادثه متروپل

جدیدترین خبر متروپل تا بدین لحظه ؛ قبل از ظهر امروز جمعه ۱۳ خرداد

صادق خلیلیان، استاندار خوزستان گفت: عملیات آواربرداری از سازه متروپل آبادان با تجهیزات ارتش جمهوری اسلامی ایران و هلال احمر و آتش نشانی به سرعت در حال انجام است و ۹۰ درصد پیشرفت دارد. 

او شمار جانباختگان متروپل را ۳۷ نفر اعلام کرد و از صدور مجوز دفن برای ۳۳ نفر از این تعداد خبر داد.

حادثه ریزش ساختمان متروپل آبادان ۳۷ مصدوم نیز برجای گذاشت.

استاندار خوزستان تعطیلی مغازه‌های اطراف و بیکاری کارگران را از دیگر آسیب‌های حادثه متروپل عنوان کرد و پرداخت دیه فوتی‌ها و مصدومان حادثه را ضروری دانست.

این خبر بروزرسانی لحظه ای می‌شود...

فرمانده قرارگاه راهبردی سپاه: از عمق جان عزادار مردم شریف آبادان هستیم

استاندار

فرمانده قرارگاه راهبردی کربلا نیروی زمینی سپاه گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از عمق جان عزادار و داغدار حادثه متروپل آبادان است.

سردار خادم سیدالشهدا امروز در یازدهمین روز از وقوع حادثه دلخراش متروپل با عرض تسلیت و تعزیت به مناسبت جان سپردن مردم شریف آبادان در این حادثه اظهار داشت: همه باهم عزادار آبادانیم و تا بعد از این مصیبت در کنار خانواده های داغدیده هستیم.

فرمانده قرارگاه راهبردی کربلا نیروی زمینی سپاه افزود: بحول الله، همچنانکه قرارگاه کربلا و سپاه از دوران جنگ تاکنون، در راه محرومیت زدایی و کلیه حوادث سیل، تنش آبی، کمک های معیشتی و ازدواج مردم را یاری کرده است باز هم، یاری‌گر مردم خوزستان است.

تصاویر جدید تسنیم از آواربرداری های متروپل را ببینید : 

متروپل

عکسهای متروپل

متروپل آبادان

آواربرداری متروپل و عکسهای ساختمان خراب شده متروپل

تصاویر دهمین روز حادثه متروپل

تشریح جنازه جنازه های متروپل

عکس ساختمان بعد از ریزش

شکایت خسارت‌دیدگان حادثه متروپل به طور ویژه رسیدگی می‌شود

رئیس دادگستری آبادان با اشاره به تشکیل شعبه ویژه رسیدگی به شکایات خسارت دیدگان حادثه متروپل گفت: به شکایت خسارت دیدگان این حادثه به طور ویژه رسیدگی خواهد شد.

 دستگاه قضا در کنار مردم آبادان به ویژه افرادی که عزیزانشان را از دست داده‌اند بوده و برای احقاق حق آنان تلاش خواهد کرد.

تشریح جنازه جانباختگان متروپل آبادان

وی با بیان اینکه از لحظه وقوع این حادثه، اعضای دادگستری خوزستان و دیگر بخش‌های دستگاه قضا در آبادان حضور داشتند و تا امروز پای کار بوده‌اند، افزود: اقدامات کیفری و تحقیقاتی پرونده متروپل از همان لحظات اول توسط تیم‌های تخصصی آغاز شده و همچنان و ادامه دارد.

رئیس دادگستری آبادان با اشاره به بحث رسیدگی به پرونده‌های حادثه متروپل در مراجع قضایی بیان کرد: ستاد پیگیری و رسیدگی به امور حقوقی و قضایی حادثه متروپل به منظور رسیدگی فوق العاده به شکایات تشکیل شده است، در این ستاد ارشادهای لازم در خصوص مسایل حقوقی و کارگری صورت خواهد گرفت و در خصوص برخی از مسایل که باید در دادگستری دنبال شود به ویژه بحث انحصار وراثت افرادی که در حادثه متروپل فوت کرده مورد رسیدگی قرار می‌گیرد؛ از خانواده‌هایی که تاکنون مراجعه نکرده‌اند درخواست می‌کنیم که سریعا به این مرکز مراجعه کنند.

شکابتذاز متروپل

وی با بیان اینکه شعبه ویژه‌ای برای رسیدگی خسارت‌دیدگان این حادثه با حضور قضات ماهر در نظر گرفته شده تا به صورت ویژه به افرادی که شکایت دارند در کمترین زمان رسیدگی شود، تصریح کرد: قرار است از بهترین وکلا و وکلای خوش نام‌ در این پرونده استفاده شود و تاکنون 50 فقره وکالت معاضدتی در این باره تشکیل شده است.

رئیس دادگستری آبادان بیان کرد: افرادی که در این حادثه مستقیم صدمه ندیده‌اند اجازه دهند تا ابتدا افرادی که به طور مستقیم از این حادثه دچار خسارت شده‌اند بتوانند کار خود را پیش برده و به حق و حقوق خود برسند.

ویدیو روایت فرمانده عملیات متروپل از سختی‌های آواربرداری ساختمان عبدالباقی