تبلیغات بنری
تازه ترین اتهام در این خصوص به ماسک‌هایی مربوط می‌شود که دولت آلمان پیشتر سفارش خرید آن‌ها را به تایلند داده بود اما بر اساس ادعای مقامات برلین در فرودگاه بانکوک به نفع ایالات متحده معامله و به ایالات متحده منتقل شده است.     آندریاس گیزل، یک مقام مسئول در وزارت کشور آلمان روز جمعه مدعی شد که محوله ای حاوی ۲۰۰ هزار ماسک که برلین سفارش خرید آنرا داده بود در فرودگاه بانکوک به نفع آمریکا مصادره شده است.   این مقام بلند پایه دولت آلمان ضمن توصیف اقدام صورت گرفته به عنوان…
آمریکا اتهام ربودن ماسک‌های سفارشی آلمان را رد کرد

تازه ترین اتهام در این خصوص به ماسک‌هایی مربوط می‌شود که دولت آلمان پیشتر سفارش خرید آن‌ها را به تایلند داده بود اما بر اساس ادعای مقامات برلین در فرودگاه بانکوک به نفع ایالات متحده معامله و به ایالات متحده منتقل شده است.

 

 

آندریاس گیزل، یک مقام مسئول در وزارت کشور آلمان روز جمعه مدعی شد که محوله ای حاوی ۲۰۰ هزار ماسک که برلین سفارش خرید آنرا داده بود در فرودگاه بانکوک به نفع آمریکا مصادره شده است.

 

این مقام بلند پایه دولت آلمان ضمن توصیف اقدام صورت گرفته به عنوان «راه زنی مدرن» تاکید کرده بود که محموله ماسک‌های سفارشی برلین پس از مصادره به ایالات متحده فرستاده شده است.

 

دولت آمریکا دو روز پس از طرح این اتهام از طریق سفارت این کشور در تایلند به اعای یاد شده پاسخ داده است. یک سخنگوی سفارت آمریکا در تایلند در این خصوص تاکید کرده است که ایالات متحده از محموله ماسک‌هایی که دولت آلمان مدعی مصادره شدن آنها به نفع واشنگتن است، هیچ اطلاعی ندارد.

 

جیلین بوناردو، سخنگوی سفارت آمریکا در بانکوک ضمن تاکید بر اینکه واشنگتن هیچگونه تلاشی برای تغییر مسیر محوله ماسک به آلمان نکرده و اصلا در جریان ارسال چنین محموله‌ای نبوده تاکید کرد: ما به طور مدام نگران اقدام‌هایی هستیم که از طریق کارزارهای اطلاع رسانی جعلی و بی اساس سعی در ایجاد دسته بندی در تلاش های بین المللی دارند.

 

گفتنی است که مقام‌های دولتی در تایلند هنوز نسبت به این موضوع واکنشی نشان نداده‌اند.

 

این برای نخستین بار نیست که واشنگتن به ربودن ماسک‌های سفارشی دیگر کشورها متهم می‌شود. مقامات فرانسوی نیز پیشتر مدعی شده بودند که محموله ای بزرگ حاوی ماسک‌های سفارش داده شده از سوی پاریس در فرودگاه شانگ‌های پای هواپیما برای ارسال به آمریکا معامله شده است.