تبلیغات بنری
حالوا - آشپزی : ساندویچ مرغ پیتا یک غذای خوشمزه و البته سبک می باشد که درست کردن آن زمان زیادی نمی برد و برای افرادی که می خواهند لاغر شوند غذای خوبی برای شام آنها خواهد بود.     مواد لازم برای ساندویچ مرغ پیتاسینه مرغ ۴۵۰ گرم     /     ساقه کرفس ۲ عددفلفل دلمه ای ۱ عدد    /      پیاز ۱ عددنمک و فلفل به مقدار لازم   مواد لازم سس ساندویچعسل ۲ قاشق غذاخوریسس خردل ۲ قاشق غذاخوریآبلیمو ۲ قاشق غذاخوریروغن زیتون…
آموزش طرز پخت ساندویج مرغ پیتا ؛ اصول پخت ساندویج مرغ پیتا

حالوا - آشپزی : ساندویچ مرغ پیتا یک غذای خوشمزه و البته سبک می باشد که درست کردن آن زمان زیادی نمی برد و برای افرادی که می خواهند لاغر شوند غذای خوبی برای شام آنها خواهد بود.

 

 

مواد لازم برای ساندویچ مرغ پیتا

سینه مرغ ۴۵۰ گرم     /     ساقه کرفس ۲ عدد

فلفل دلمه ای ۱ عدد    /      پیاز ۱ عدد

نمک و فلفل به مقدار لازم

 

طرز تهیه ساندویچ مرغ پیتا

مواد لازم سس ساندویچ

عسل ۲ قاشق غذاخوری

سس خردل ۲ قاشق غذاخوری

آبلیمو ۲ قاشق غذاخوری

روغن زیتون ۲ قاشق غذاخوری

نمک و فلفل به مقدار کافی

نان پیتا ۴ عدد

 

 

مواد لازم برای ساندویچ مرغ پیتا


طرز تهیه ساندویچ مرغ پیتا

مرحله اول:

برای تهیه ساندویچ مرغ پیتا اول از سینه های مرغ را همراه با نصف پیاز و مقداری آب، نمک و زردچوبه روی گاز بگذارید تا مرغ بپزد (نیازی به خرد کردن پیاز نیست). در آخر مرغ را از قابلمه خارج کنید و به صورت مکعب های کوچک برش بزنید.


مرحله دوم:

مرغ خرد شده را در کاسه ای بریزید. نصف دیگر پیاز که خام است را خیلی ریز خرد کنید و همراه با فلفل دلمه ای و ساقه کرفس خرد شده به مرغ اضافه کنید. به مقدار دلخواه نمک و فلفل بپاشید.

 

آموزش و طرز تهیه ساندویچ مرغ پیتا -2

 

فواید گوشت مرغ  برای بدن

مرغ منبع خیلی خوب پروتئین است و 120 گرم آن حدود 70 درصد نیاز پروتئین بدن را برآورده می ‏سازد.
همان‏ طور که می ‏دانید بدن ما انسان ‏ها از پروتئین تشکیل شده است و پروتئین ها از واحدهای ساختمانی به نام اسید آمینه. ما اسید آمینه ‏های لازم برای ساخت پروتئین‏ های بد‏ن‏ مان را از منابع حیوانی و گیاهی آن دریافت می‏ کنیم و با آنها، پروتئین‏ مورد نیاز بدن ‏مان را بازسازی می ‏کنیم.