• سه شنبه 18 مهر 1402 - 9:44
  • 126
  • 0 دیدگاه
  • اخبار ,

آیا اسرائیل جرات به ایران حمله نظامی می‌کند؟

اگرچه مجموعه عوامل متعددی وجود دارد که به سران رژیم صهیونیستی اجازه هرگونه برنامه تهاجم نظامی علیه ایران را نمی‌دهد اما واکنش‌های اخیر کاخ سفید به عملیات طوفان‌الاقصی و پیام‌های هش
آیا اسرائیل جرات به ایران حمله نظامی می‌کند؟

اگرچه مجموعه عوامل متعددی وجود دارد که به سران رژیم صهیونیستی اجازه هرگونه برنامه تهاجم نظامی علیه ایران را نمی‌دهد اما واکنش‌های اخیر کاخ سفید به عملیات طوفان‌الاقصی و پیام‌های هشدار آمیزی که به سران صهیونیست‌ها ارسال کرده‌اند احتمال بروز این خطای راهبردی و استراتژیک از سوی صهیونیست‌ها را به صفر می‌رساند.

اجرای عملیات غافلگیرانه طوفان الاقصی در مناطق اشغالی غزه، صهیونیست ها و جریان حامی آن ها را مات و مبهوت کرده است. اخبار و گزارشات منتشره از آمار رو به افزایش میزان تلفات سربازان و تجهیزات و امکانات صهیونیست ها خبر می دهند.

به نقل از اطلاعات آنلاین، به باور صاحب نظران و کارشناسان مسائل سیاسی – امنیتی عملیات طوفان الاقصی بی سابقه ترین عملیات علیه صهیونیست ها از سال 1948 زمان تاسیس دولت غاصب صهیونیستی تا به الان بوده است.

همچنان که با گذشت 3 روز از این عملیات، صهیونیست ها و بیش از 4750 اتاق فکر و اندیشکده آمریکایی- اروپایی و صهیونیستی از تحلیل چگونگی اجرای این عملیات عاجز مانده اند و پاسخ به سئوالات شهروندان اسرائیلی، آمریکایی و اروپایی را به آینده موکول می کنند.

البته ضرب شصت غافلگیرکننده و وحشت آفرین جبهه مقاومت به پیکره نحیف و رو به زوال رژیم صهیونیستی، سوای از برهم زدن بسیاری از تعاملات منطقه ای، فرامنطقه ای و جهانی،  نگاه ها را به سمت و سوی ایران نیز معطوف کرده است.

آیا ایران نقشی در طرح ریزی و اجرای این عملیات بزرگ جبهه مقاومت داشته است؟ این سئوالی است که جریان رسانه ای نظام سلطه ماموریت یافته تا به انحای مختلف با به کارگیری انواع شگردهای عملیات روانی – رسانه ای در اذهان عمومی ایران، منطقه و دیگر کشورها ایجاد کند.

علی کریمی مقام، عضو نمایندگی ایران در سازمان ملل در پاسخ به برخی ادعاهای مطرح شده از سوی رسانه های نزدیک به لابی صهیونیستی- آمریکایی در پیامی در شبکه اجتماعی ایکس گفت که تصمیمات مقاومت فلسطین «خودجوش» و «مطابق منافع قانونی ملت فلسطین» است.

کریمی مقام با بیان نظر نمایندگی ایران در سازمان ملل در ادامه نوشت: ما، همدلانه، برای حمایت راسخ از فلسطین در کنار آن ایستاده‌ایم. اگرچه، ما در پاسخ فلسطین نقشی نداریم؛ چراکه صرفا از سوی خود فلسطین انجام می‌شود.

اما سوای از شبهه پردازی ها و شایعه پراکنی های جریان رسانه ای صهیونیستی – آمریکایی – ضد انقلاب علیه ایران، یک سئوال مهم در لابه لای این گونه مطالب منتشر شده و در فضای مجازی دست به دست می شود. آیا اسرائیل به ایران حمله می کند؟

اگرچه مجموعه عوامل مهم و متعددی وجود دارد که به سران رژیم صهیونیستی اجازه طراحی و احتمال هرگونه برنامه تهاجم نظامی علیه ایران را نمی دهد اما واکنش های اخیر کاخ سفید به عملیات طوفان الاقصی و پیام های هشدار آمیزی که به سران صهیونیست ها ارسال کرده اند از یک سو و پاسخ شدیداللحن ایران و توصیه های برخی از کارشناسان همسو با رژیم صهیونیستی از دیگر سو احتمال بروز این خطای راهبردی و استراتژیک از سوی صهیونیست ها را به صفر می رساند.

بنابراین به طور اجمال می توان در پاسخ به این سئوال به واکنش ها و موضع گیری های مقامات آمریکایی، مسئولان ایران و رسانه های همسو با صهیونیست ها اشاره کرد:

الف) رویترز در خبری به نقل از برخی از مقامات کاخ سفید اعلام کرد که آمریکا هیچ نشانه‌ای مبنی بر دست داشتن ایران در حمله حماس به اسرائیل در اختیار ندارد. در این عبارات کوتاه پیام مهم عدم بهانه کافی برای همراهی با صهیونیست ها در حمله احتمالی آنان به ایران نهفته است. صهیونیست ها باید به این پیام توجه کنند.

ب) ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در نشست خود با خبرنگاران در پاسخ به تهدیدات صهیونیست‌ها و تعدادی از سناتورهای آمریکایی علیه ایران گفت: آن کس که ایران را تهدید می‌کند بداند هر اقدام احمقانه‌ای علیه ایران با پاسخ ویرانگر همراه خواهد بود.

جهان امروز با توجه به مصادیق فراوان توانمندی های ایران هسته ای – اسلامی در عملیات در هوا، زمین و دریا به دست برتر ایران در هرگونه تهاجم و تعرض نظامی اذعان دارد. صهیونیست ها این نکته مهم را از گفت وگوها و برگزاری اجلاس های بی نتیجه خود علیه ایران به خوبی فهمیده اند.

ج) به نوشته برخی از رسانه های آمریکایی، مقامات برخی از کشورهای اسلامی اما نزدیک به صهیونیست ها به مقامات رژیم صهیونیستی پیام هشدارآمیزی داده  اند که در پاسخ به حملات نیروهای مقاومت به هیچ وجه ایران را تحریک نکند.

جهانیان به ویژه جهان اسلام بخشی از قدرت غیرقابل انکار ایران را در مبارزه با پدیده آمریکایی داعش به خوبی به خاطر دارند. از این برخی از کشورهای اسلامی همسو با رژیم صهیونیستی در پیام هایی تاکید کرده اند که اسرائیل، توان داخلی و ظرفیت و توانمندی درگیری و مواجهه با قدرت نظامی جبهه مقاومت و ایران را ندارد.