• جمعه 13 خرداد 1401 - 14:01
  • 237
  • 0 دیدگاه

آیا افزایش قیمت بنزین دلیل شلوغی جایگاه‌های سوخت است?

 رئیس صنف جایگاه‌داران کشور اعلام کرد که در ایام تعطیل تقاضا برای مصرف بنزین افزایش می‌یابد و این امری طبیعی است و هیچ ارتباطی به شایعه افزایش قیمت بنزین ندارد . واضح نیوز اجتماعی: ا
آیا افزایش قیمت بنزین دلیل شلوغی جایگاه‌های سوخت است?

 رئیس صنف جایگاه‌داران کشور اعلام کرد که در ایام تعطیل تقاضا برای مصرف بنزین افزایش می‌یابد و این امری طبیعی است و هیچ ارتباطی به شایعه افزایش قیمت بنزین ندارد .

واضح نیوز اجتماعی: اسدالله قلیزاده با اشاره به وضعیت جایگاه‌های سوخت، اظهار کرد: چند روزی است که شایعاتی مربوط به ایجاد برخی تغییرات در سهمیه کارت‌های سوخت، تغییر قیمت پرمصرف‌ها یا جمع آوری فوری کارت‌های آزاد جایگاه‌ها مطرح است که ارتباطی با شلوغی جایگاه‌های سوخت ندارد و اینکه در ایام تعطیلات به دلیل افزایش سفر، تقاضا برای مصرف بنزین وجود داشته باشد امری بدیهی است.

وی ادامه داد: جایگاه‌داران در طی سالیان ظهور این شغل در ایران هیچ نقشی در قیمت‌گذاری سوخت نداشتند و طبق قرارداد فی مابین با دولت هر فراورده نفتی یا سی ان جی را با نرخ مصوب دولتی به مردم عرضه کرده اند و هم اکنون نیز نرخ‌ها از طریق کارت‌های سوخت و سامانه هوشمند سوخت روی صفحه نمایشگر مشخص می‌شود و مردم پرداخت بهای سوخت را انجام می‌دهند و هرکسی که بگوید جایگاه‌داران راسا می‌توانند قیمت بنزین را تغییر دهند و با نرخ جدید، سوخت به مردم بفروشند ناآگاه است.

وی تاکید کرد: پاسخ به سوالاتی در خصوص تغییرات در واریز سهمیه بنزین به کارت‌ها بر عهده مسئولین شرکت‌های تابعه وزارت نفت است و در حوزه گازوئیل هم شرکت‌های تابعه وزارت نفت و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای باید به صورت شفاف اظهار نظر کنند، ما فقط می‌توانیم مشاهداتمان را که در جایگاه‌های سوخت اتفاق می‌افتد و از مراجعین نظر سنجی می‌کنیم را صادقانه اعلام کنیم آن هم در حالتی که کمکی به حل مشکلات کند نه اینکه به تشویش و نگرانی دامن بزند و در این میان حتما در برابر مشکلاتی که این تصمیمات می‌تواند برای جایگاه‌ها به وجود آورد واکنش نشان می‌دهیم.

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی صاحبان اماکن فروش و عرضه فراورده‌های نفتی کشور با بیان اینکه برخی ناهماهنگی‌ها از سوی مسئولین کشور و مدیران شرکت‌های تابعه وزارت نفت در اظهارنظر‌ها موجب برداشت‌های متفاوت از سوی رسانه‌ها و عموم مردم شده که نهایتا شایعه ساخته می‌شود و حتی عده‌ای از این شایعات سود هم میبرند، گفت: لازم است مدیران و مسئولین در مصاحبه‌ها دقت لازم را داشته باشند تا حرفهایشان موجب ایجاد دردسر برای جایگاه‌داران و مردم نشود. دولت سیزدهم هم بار‌ها اعلام کرده که در هر اقدام مهمی ابتدا با مردم صحبت می‌کند و با اقناع آن‌ها گام‌های خود را در عرصه اقتصادی برمیدارد پس جای نگرانی نیست.

قلیزاده گفت: البته طی سالیان تغییراتی در نحوه ارسال فراورده به جایگاه‌ها، میزان واریز سهمیه کارت‌های سوخت و نحوه به کارگیری کارت‌های آزاد جایگاه‌ها در مناطق مختلف کشور داشته‌ایم و هم اکنون هم برخی اخبار رسمی در این مورد منتشر می‌شود و به گفته مسئولان سعی شده است که این تغییرات به نفع مردم و مصرف کنندگان تمام شود و مشکلات جایگاه‌داران را افزایش نیابد که باید از مسئولان پرسید چقدر طرح‌ها و تغییرات موفق بوده‌اند؟ ما به عنوان مجموعه صنفی در تمام موارد سعی کرده‌ایم تجربه و تخصص خود را در اختیار تصمیم گیران قرار دهیم تا سیاستگذاری درستی انجام شود و هر دولتی که بیشترین مشورت را داشته موفق‌تر بوده است چرا که مشکلات تصمیم‌ها و طرح‌ها حتی قبل از اجرا برای جایگاه‌ها دقیقا مشخص و ملموس است.