تبلیغات بنری
  فارس : کارشناسان دانشگاه کلمبیا تأکید می‌کنند، حتی زنانی که 7 ساعت تا 9 ساعت می‌خوابند، در شب اگر برای به خواب رفتن مشکل داشته باشند، در معرض بیماری‌های قلبی هستند. محققان در پژوهش‌های خود به این نتیجه رسیدند، زنان به نسبت مردان خواب ضعیف‌تری دارند و بیش از مردان از اختلالات ناشی از خواب رنج می‌برند. براساس داده‌های موجود، کشورهایی با جمعیت بالا از جمله چین، هند، ایالات متحده، روسیه و اندونزی دارای بیشترین میزان ابتلا به فشار خون بالا بین سایر کشورها هستند…
آیا زنان بدخواب در خطر فشار خون بالا هستند ؟

 


فارس : کارشناسان دانشگاه کلمبیا تأکید می‌کنند، حتی زنانی که 7 ساعت تا 9 ساعت می‌خوابند، در شب اگر برای به خواب رفتن مشکل داشته باشند، در معرض بیماری‌های قلبی هستند.

محققان در پژوهش‌های خود به این نتیجه رسیدند، زنان به نسبت مردان خواب ضعیف‌تری دارند و بیش از مردان از اختلالات ناشی از خواب رنج می‌برند.

براساس داده‌های موجود، کشورهایی با جمعیت بالا از جمله چین، هند، ایالات متحده، روسیه و اندونزی دارای بیشترین میزان ابتلا به فشار خون بالا بین سایر کشورها هستند و بر اساس آمارها، بیش از سه و نیم میلیارد از جمعیت مردم جهان در آستانه فشار خون بالا قرار دارند و در حدود 870 میلیون انسان در سراسر جهان دارای بیماری فشار خون بالا هستند.

کارشناسان افزایش فشار سیستولیک را یکی از عوامل جدی مرگ و میر در عصر حاضر می‌دانند که می‌توان با تنظیم رژیم غذایی، انجام ورزش منظم، خودداری از مصرف نمک به میزان زیاد، تنفس عمیق، تناسب اندام و نیز مصرف دارو تحت نظارت پزشک تا حد بالایی کنترل کرد.

افزایش نگران‌کننده فشار خون بالا بر اساس تجزیه و تحلیل از 8 میلیون فرد بزرگسال از 154 کشور مختلف جهان بدست آمده‌ و این تحقیقات در مجله انجمن پزشکی آمریکا به چاپ رسیده‌ است.

محقق و سرپرست ارشد این مطالعه باور دارد، بی‌خوابی در زنان شایع‌تر است و اثرات بدتری بر سلامت آنها دارد.