• چهارشنبه 18 خرداد 1401 - 20:59
  • 424
  • 0 دیدگاه

آیا پنجشنبه ۱۹ خرداد عزای عمومی یزد تعطیل است ؟؟ عزای عمومی حادثه واژگونی قطار مشهد یزد

واضح نیوز اجتماعی: یزد عزادار جانباختگان قطار شد / عزای عمومی در دارالعباده اعلام شد. دعوت از مردم یزد برای تشییع جانباختگان حادثه واژگونی قطار مشهد به یزد در روز پنجشنبه ۱۹ خرداد و پیام نماینده ولی ف
آیا پنجشنبه ۱۹ خرداد عزای عمومی یزد تعطیل است ؟؟ عزای عمومی حادثه واژگونی قطار مشهد یزد

واضح نیوز اجتماعی: یزد عزادار جانباختگان قطار شد / عزای عمومی در دارالعباده اعلام شد. دعوت از مردم یزد برای تشییع جانباختگان حادثه واژگونی قطار مشهد به یزد در روز پنجشنبه ۱۹ خرداد و پیام نماینده ولی فقیه در یزد و استاندار یزد در رابطه با اعلام عزای عمومی در این شهر را در این گزارش واضح نیوز بخوانید. 

پنچشنبه ۱۹ خرداد در یزد عزای عمومی اعلام شده است اما تعطیل نیست .‌

حوزه/نماینده ولی فقیه در استان و استاندار یزد در پیام مشترکی با اعلام عزای عمومی پنج شنبه ۱۹ خرداد در یزد از مردم برای شرکت در مراسم تشییع و ترحیم درگذشتگان حادثه قطار مشهد - یزد دعوت کردند.

پیام تسلیت و عزای عمومی یزد بخاطر واژگونی قطار مشهد یزد

پیام تسلیت نماینده ولی فقیه در استان یزد 

حوزه نیوز نوشت: آیت الله ناصری یزدی نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد و مهران فاطمی استاندار یزد، با صدور پیام تسلیت مشترکی به مناسبت درگذشت جمعی از زائران حضرت ثامن الائمه (ع) در حادثه دلخراش قطار مسافربری مشهد - یزد فردا را عزای عمومی اعلام کردند.

متن پیام بدین شرح است:

«انا لله و انا الیه راجعون»

السلام علیک یا شمس الشموس یا ابالحسن یا علی بن موسی الرضاعلیه السلام

خبر بسیار دردناک و تأسف برانگیز حادثه قطار مسافربری زائران مشتاق و مخلص حضرت علی بن موسی الرضا علیه آلاف التحیه و الثناء، مقارن با دهه مبارک کرامت و در آستانه ولادت آن امام عطوف و رئوف (ع) که منجر به رحلت و زخمی شدن تعدادی از عزیزان هم استانی گردید، یزد را یکپارچه عزادار و در اندوهی بزرگ فرو برد و دل‌های همه عاشقان و دلسوختگان هشتمین امام شیعیان (ع) را جریحه دار ساخت.

داغ این شیفتگان امام ضامن و ثامن (ع)، که در بازگشت از سفری عارفانه، عاشقانه و الی الله دچار حادثه شده و به دیدار حق نائل گشتند، جانکاه، تحمل ناپذیر و برای بازماندگان آن زائران سعید، جگرگداز و استخوان سوز است، لیکن به مصداق آیه شریفه «ان الله مع الصابرین»، در پرتو رحمت واسعه و بی دریغ الهی و صبری جمیل، قابل تحمل خواهد شد.

این ضایعة اسفناک را به پیشگاه امام زمان (عج)، رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامی (مدظله العالی)، مردم شریف و مومن دارالعباده یزد و خصوصا به خانواده‌های داغدارشان تسلیت و تعزیت عرض نموده و تاثر عمیق و هم دردی خویش را با بازماندگان اعلام می‌نماییم و برایشان صبری جمیل و اجری جزیل از خداوند قادر متعال آرزو می‌کنیم.

به همین مناسبت در استان یزد فردا پنج شنبه ۱۹ خردادماه را عزای عمومی اعلام و مردم عزیز را برای شرکت در مراسم تشییع و ترحیم زائران سعید این حادثه تلخ دعوت می کنیم.