• چهارشنبه 19 مهر 1402 - 18:23
  • 171
  • 0 دیدگاه

آیت الله سید کاظم ارفع درگذشت [+زندگینامه و علت درگذشت]

آیت الله سید کاظم ارفع از اساتید اخلاق سرشناس تهران بعد از یک دوره بیماری در تاریخ ۱۹ مهر ۱۴٠۲ درگذشت. در ادامه زندگینامه و سوابق آیت الله کاظم ارفع را بخوانید.  استاد ارفع صاحب بیش از پنجاه ک
آیت الله سید کاظم ارفع درگذشت [+زندگینامه و علت درگذشت]

آیت الله سید کاظم ارفع از اساتید اخلاق سرشناس تهران بعد از یک دوره بیماری در تاریخ ۱۹ مهر ۱۴٠۲ درگذشت. در ادامه زندگینامه و سوابق آیت الله کاظم ارفع را بخوانید. 

استاد ارفع صاحب بیش از پنجاه کتاب، اعم از تألیف و ترجمه به یادگار گذاشت که از جمله ترجمه‌های او ترجمه قرآن کریم، نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه است.

وی محقق و مترجم نهج البلاغه بود و تحصیلات مقدماتی را در تهران گذراند و از محضر آیت‌الله احمد مجتهد تهرانی به‌مدت چهار سال کسب فیض کرد. پس از آن در سال ۱۳۴۲ به شهر قم و حوزه علمیه قم مهاجرت کرد و از محضر اساتیدی چون آیت‌الله محمد فاضل لنکرانی، آیت‌الله سیدمحمدباقر سلطانی، آیت‌الله حسین نوری همدانی و شهید محمد مفتح بهره برد.

پس از چندی به دلیل فوت پدر و مسئولیت‌های خانوادگی به‌ناچار به تهران بازگشت. این بار از محضر اساتیدی چون آیت‌الله حاج میرزا علی فلسفی در مسجد لرزداده و آیت‌الله میرزا باقر آشتیانی در مدرسه مروی کسب فیض کرد. در عین حال، او در طول دوران زندگی خویش، همواره نسبت به وعظ و تبلیغ، تعهد و تعلق خاطر داشت.