• چهارشنبه 18 خرداد 1401 - 8:36
  • 763
  • 0 دیدگاه

جدیدترین آمار جانباختگان ساختمان متروپل ۱۸ خرداد / تعداد جان‌باختگان ساختمان متروپل آبادان ۴۳ نفر

آخرین آمار جانباختگان متروپل تا به امروز چهارشنبه  18 خرداد 1401 طبق اعلام مدیران عملیات آواربرداری در آبادان ، آمار به ۴۳ تن رسیده است.  واضح نیوز حوادث: فرماندار ویژه آبادان گفت: تعداد
جدیدترین آمار جانباختگان ساختمان متروپل ۱۸ خرداد / تعداد جان‌باختگان ساختمان متروپل آبادان ۴۳ نفر

آخرین آمار جانباختگان متروپل تا به امروز چهارشنبه  18 خرداد 1401 طبق اعلام مدیران عملیات آواربرداری در آبادان ، آمار به ۴۳ تن رسیده است. 

واضح نیوز حوادث: فرماندار ویژه آبادان گفت: تعداد جان‌باختگان حادثه ریزش در ساختمان متروپل آبادان به ۴۳ نفر افزایش یافت.

آواربرداری در محل حادثه برای پیدا کردن اجساد احتمالی و آماده‌سازی مکان برای تخریب کلی و مرحله به مرحله ساختمان متروپل همچنان با دقت و سرعت ادامه دارد.

وی افزود: پیکر همه جان‌باختگان پس از شناسایی و تایید پزشکی قانونی و دانشگاه علوم پزشکی آبادان به خانواده‌های آنان تحویل شده است.

متروپل آبادان

مدیریت آرامش‌بخش ‌در متروپل ‌

مدیریت آرامش بخش و پرهیز از تشویش اذهان و مصاحبه های دلهره آفرین بخشی دیگر از مدیریت بحرانی بود که از سوی استاندار خوزستان در متروپل دیده شد و سعی کرده صادقانه و به طور شفاف اخبار را از کانال های رسمی منتقل کند. دلگرمی و حمایت از امدادگرانی که در سرصحنه حضور داشتند و بسیج امکانات و گسیل خدمات از مسایل دیگری بود که اگر شکل نمی گرفت حادثه ی که پیچیدگی بس بزرگتر از پلاسکو داشت، به این سرعت به پایان نمی رسد.

عکس متروپل آبادان

حل مشکلات مصدومان و خانواده جانباختگان متروپل در اولویت 

معاون سیاسی استاندار خوزستان با بیان اینکه حل مشکلات مصدومان و خانواده جانباختگان حادثه متروپل در اولویت قرار دارد، گفت: مردم در حادثه متروپل پا به پای مسئولان حضور داشتند.

  اهتمام رئیس جمهور و مسئولان دولت برای حل مشکلات خوزستان اظهار داشت: با توجه به اهتمام دولت مردمی برای حل مشکلات خوزستان به یاری خدا در آینده ‌‌ای نزدیک مشکلات این استان برطرف شده خواهد شد.

سیفی گفت: مدیریت بحران متروپل با حضور مردم و مسئولان در صحنه حل شد و حضور رئیس جمهور، معاون اول رئیس‌جمهور، وزیر کشور و حضور مستمر استاندار خوزستان در محل حادثه ساختمان متروپل آبادان نقش عملیاتی ویژه در آلام مردم و تسریع در عملیات داشت.

وی ادامه داد: همان‌طور که درحال‌حاضر مسئولان درحال آواربرداری از ساختمان متروپل و بر طرف کردن مشکلات پیش‌آمده بواسطه عملکرد غلط مسئولان قبلی هستند در حالت کلان نیز دولت مردمی از ابتدای حضورش بخش زیادی از توان و انرژی خود را صرف آواربرداری از ویرانه‌های اقتصادی و سرمایه اجتماعی از دولت قبل کرده است.

این مقام مسئول گفت: حل مشکلات مصدومین و خانواده جانباختگان حادثه متروپل در اولویت است و تدابیر اجتماعی و بیمه برای کمک به مصدومین صورت گرفته است. در طی این مدت هم، هم آقای استاندار و هم سایر مسئولان به طور مستمر از مصدومان عیادت کردند.

معاون سیاسی استاندار خوزستان به حضور مردم در متروپل اشاره و گفت: مردم در حادثه متروپل پا به پای مسئولان حضور داشتند که این حضور الگوی زیبا از همدلی را آفرید.

سیفی بیان داشت: این حضور پررنگ مردم و خلق جلوه های ایثار مانع از سواستفاده دشمن شد. دشمن در این قضیه با امپراطوری رسانه ی خود درصدد بود این اعتراضات مردمی را مدیریت کند که مردم مانع شدند.

استان خوزستان و نخبگان آن نقش مهمی در تمدن سازی دارند و یکی از کارویژه ها و طراحی های مهم فرهنگی باید هدایت اندیشمندان دانشگاهی خوزستان به سمت تمدن سازی باشد.

وی افزود: نیل و تحقق این تمدن نیازمند هم افزایی فکری و اندیشه ی است و باید دلسوزان انقلاب در استان برای حل مشکلات استان و باز کردن گره های فکری پای کار آیند تا تمدن نوین اسلامی شکل گیرد.

معاون سیاسی استانداری خوزستان گفت: خوزستان به عنوان دروازه ورود تشیع، مهد تمدن و تدین در ایران باید به کمک نخبگان، جایگاه و نقش خود را در مسیر دستیابی جمهوری اسلامی به تمدن نوین اسلامی باز تعریف کند.

منبع:تسنیم