• پنجشنبه 19 خرداد 1401 - 18:10
  • 178
  • 0 دیدگاه

اسامی جانباختگان شناسایی شده واژگونی قطار مشهد- یزد / ۸ پیکر شناسایی شد

اسامی و هویت 8 تن از قربانیان حادثه قطار یزد- طبس شناسایی شد . اسامی جانباختگان شناسایی شده واژگونی قطار مشهد- یزد به شرح زیر میباشد . اسامی ۸ پیکر شناسایی شده به شرح زیر است: ابوالفضل زارع ارنانی
اسامی جانباختگان شناسایی شده واژگونی قطار مشهد- یزد / ۸ پیکر شناسایی شد

اسامی و هویت 8 تن از قربانیان حادثه قطار یزد- طبس شناسایی شد . اسامی جانباختگان شناسایی شده واژگونی قطار مشهد- یزد به شرح زیر میباشد .

اسامی ۸ پیکر شناسایی شده به شرح زیر است:

ابوالفضل زارع ارنانی فرزند قاسم

کیان زارع ارنانی فرزند ابوالفضل

عزت آخوندی فرزند امیر

فاطمه بمانی هنزایی فرزند علی

منیژه میرجلیلی فرزند محمد حسین

مرضیه ساکت یزدی فرزند محمود

فاطمه رحیمی فرزند محسن

کبری میرزایی فرزند یدالله

مدیرکل پزشکی قانونی استان یزد گفت: کار تعیین هویت و شناسایی اجساد قربانیان حادثه قطار در حال انجام است و تاکنون ۸ پیکر از این عزیزان شناسایی شده است.

با اعلام اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، دکتر فریبرز آیتی مدیرکل پزشکی قانونی استان یزد با اعلام این خبر افزود: از ساعت ۹ شب گذشته که پیکرهای قربانیان این حادثه به پزشکی قانونی یزد منتقل شد ۲۰ نفر از همکاران بدون وقفه مشغول کار در تالار تشریح هستند و تا این لحظه پیکر هشت نفر از این عزیزان شناسایی و تعیین هویت شده اند.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه برخی از اجساد با روش‌های معمول قابل شناسایی نیستند انجام فرایند تعیین هویت به انجام آزمایش ژنتیک منوط شد که تا این لحظه ضمن اخذ نمونه از پیکر ۵ متوفای تعیین هویت نشده، از بستگان سه تن از این عزیزان برای تطابق ژنتیکی نمونه DNA اخذ شده است و کار اخذ نمونه ژنتیک از بازماندگان دو پیکر دیگر به مجرد مراجعه این عزیزان انجام خواهد شد..

آیتی خاطرنشان کرد: اجساد شناسایی شده با دستور مقام قضائی برای خاکسپاری به خانواده‌های گرامیشان تحویل داده می‌شود و سایر موارد نیز بعد از اعلام نتایج آزمایش ژنتیک و احراز هویت طی روزهای آتی تحویل بستگان خواهد شد.

یادآور می‌شود یکی از پیکرهای قربانیان به نام یکتا کلانتری زاده در شهرستان طبس (محل وقوع حادثه) شناسایی و در همان شهرستان به بستگان تحویل شده است.