• دوشنبه 23 خرداد 1401 - 23:58
  • 183
  • 0 دیدگاه

اسامی و شمار مصدوم های کارخانه کربنات فیروزآباد + تصاویر محل حادثه کارخانه

آخرین آمار تلفات و مصدوم های حادثه کارخانه کربنات فیروزآباد . تعداد مصدومان حادثه کارخانه کربنات سدیم فیروزآباد به ۱۰۱ نفر افزایش یافت معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با ا
اسامی و شمار مصدوم های کارخانه کربنات فیروزآباد + تصاویر محل حادثه کارخانه

آخرین آمار تلفات و مصدوم های حادثه کارخانه کربنات فیروزآباد . تعداد مصدومان حادثه کارخانه کربنات سدیم فیروزآباد به ۱۰۱ نفر افزایش یافت

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با اشاره به آخرین وضعیت مصدومان حادثه نشتی مواد شیمیایی در کارخانه کربنات سدیم شهرستان فیروزآباد گفت: وقوع این حادثه تاکنون ۱۰۱ مصدوم به دنبال داشت که به بیمارستان حضرت قائم (عج) منتقل شدند.

به گزارش ایرنا از دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، مهرداد شریفی معاون درمان که امروز(دوشنبه) پس از وقوع حادثه در کارخانه کربنات سدیم فیروزآباد به همراه تیمی از متخصصان طب اورژانس، جراحی عمومی و بیهوشی با بالگرد اورژانس به این شهرستان اعزام شد، گفت: وقوع این حادثه تاکنون ۱۰۱ مصدوم به دنبال داشت که به بیمارستان حضرت قائم (عج) منتقل شدند.

وی ادامه داد: مصدومان این حادثه بیشتر در زمینه های تنفسی آسیب دیدند که با کمک تیم های درمانی و پرسنل بیمارستان در حال دریافت خدمات هستند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه بیمارستان حضرت قائم (عج) فیروزآباد با تمام امکانات و تجهیزات در حال ارایه خدمات درمانی به مصدومان این حادثه است، از آمادگی کامل این مرکز درمانی با ۱۰۰ تخت بیمارستانی دیگر برای مصدومان احتمالی خبر داد.

دکتر شریفی بیان کرد: خوشبختانه تاکنون موردی از فوت ناشی از این حادثه گزارش نشده و تمامی مصدومان در وضعیت مطلوبی به سر می برند.

کارخانه کربنات سدیم فیروزآباد مرداد ۱۳۹۹ در آیینی رسمی افتتاح شد.

این کارخانه در زمینه تولید کربنات سدیم فعالیت می کند که ظرفیت سالانه این واحد ۳۲۰ هزار تن است.

در زمان بهره‌برداری این کارخانه اعلام شد که این واحد صنعتی با سرمایه گذاری ۲۰ هزار و ۶۷ میلیارد ریال و با اشتغال بیش از هزار و سه نفر در شهرستان فیروزآباد به بهره برداری رسیده است. 

تولیدات این شرکت در صنایع پایین دستی مثل شیشه و بلور، صنایع شوینده و پاک کننده، تصفیه آب و پتروشیمی استفاده می شود.

فیروزآباد در فاصله ۹۳ کیلومتری جنوب شرقی شیراز قرار دارد

تصویری از محل حادثه انفجار کارخانه کربنات سدیم شهرستان فیروزآباد