• سه شنبه 24 خرداد 1401 - 17:31
  • 166
  • 0 دیدگاه

اطلاعیه‌ آغاز مجدد ثبت‌ نام نهضت ملی مسکن تیر ۱۴۰۱

اطلاعیه‌ وزارت راه درباره آغاز مجدد ثبت‌نام نهضت ملی مسکن احتمالا از اواخر خرداد و با تیر ۱۴۰۱ به گزارش واضح نیوز اجتماعی؛  به فاصله ۲۴ ساعت پس از اطلاع‌رسانی مدیرکل راه و شهرسازی
اطلاعیه‌ آغاز مجدد ثبت‌ نام نهضت ملی مسکن تیر ۱۴۰۱

اطلاعیه‌ وزارت راه درباره آغاز مجدد ثبت‌نام نهضت ملی مسکن احتمالا از اواخر خرداد و با تیر ۱۴۰۱

به گزارش واضح نیوز اجتماعی؛  به فاصله ۲۴ ساعت پس از اطلاع‌رسانی مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران درباره احتمال آغاز مجدد ثبت‌نام نهضت ملی مسکن،‌معاونت مسکن و ساختمان نیز در این‌باره اطلاعیه‌ای صادر کرد.

معاونت مسکن و ساختمان از احتمال بازگشایی سامانه ثبت‌نام طرح نهضت ملی مسکن خبر داد و اعلام کرد: چنانچه بعد از اتمام پالایش‌ها در پایان خردادماه متقاضیانی اعلام آمادگی کنند احتمال بازگشایی سامانه برای متقاضیان جدید وجود دارد.

این معاونت با اشاره اینکه سامانه طرح‌های حمایتی مسکن به نشانی saman.mrud.ir برای کل نیمه دوم سال 1400 برای نام‌نویسی از متقاضیان باز بوده است و تمامی متقاضیان فرصت یافتند تا در این سامانه ثبت‌نام کنند، اعلام کرد: چنانچه در آینده متقاضیان جدیدی برای ثبت‌نام در طرح نهضت ملی مسکن باشند، درخصوص بازگشایی سامانه مذکور تصمیم گیری خواهد شد.

دیروز مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران از احتمال ثبت‌نام مجدد در نهضت ملی مسکن طی امسال خبر داده و گفته بود: در برخی مناطق با موانعی پیش‌بینی‌نشده مواجه شدیم.

خلیل محبت‌خواه یادآور شد: ثبت‌نام طرح نهضت ملی مسکن با توجه به درخواست متقاضیان تا پایان اردیبهشت ماه ادامه داشت و تلاش می‌کنیم پایان ماه جاری (خرداد 1401) پالایش متقاضیان را به اتمام برسانیم.

وی ادامه داد: در تهران و در شهر‌های جدید پرند، هشتگرد و پاکدشت متقاضیان می‌توانستند ثبت‌نام کنند و در ویرایش جدید متقاضیان باید شهر مورد سکونت خود را انتخاب کنند.

وی با اشاره به این‌که حدود 5.5 میلیون نفر در نهضت ملی مسکن ثبت‌نام کردند، گفت: حدود 4 میلیون نفر واجد شرایط نهضت ملی مسکن بودند، امیدواریم امسال مجدداً زمینه ثبت‌نام متقاضیان را فراهم کنیم.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران از افتتاح واحدهای نهضت ملی مسکن طی امسال خبر داد و گفت: در برخی مناطق با موانعی پیش‌بینی‌نشده مواجه شدیم، اما سعی خواهیم کرد در برخی از شهر‌ها امسال قطعاً واحدهایی را افتتاح کنیم.

طبق اعلام وزارت راه و شهرسازی تا پایان اردیبهشت ماه امسال حدود 5.5 میلیون نفر در نهضت ملی مسکن ثبت نام کردند. از این تعداد حدود 1.5 میلیون متقاضی رد صلاحیت شده‌اند.

منبع:رکنا