• سه شنبه 11 مهر 1402 - 14:28
  • 121
  • 0 دیدگاه

اعمال قوانین جدید ورود و خروج به محدوده طرح ترافیک در تهران

مدیرعامل سازمان حمل و نقل شهرداری تهران از معیار‌های جدید برای ورود و خروج به محدوده طرح ترافیک پایتخت خبر داد. به گزارش واضح نیوز به نقل از خبرگزاری صدا وسیما ، مجتبی شفیعی با بیان اینکه در ا
اعمال قوانین جدید ورود و خروج به محدوده طرح ترافیک در تهران

مدیرعامل سازمان حمل و نقل شهرداری تهران از معیار‌های جدید برای ورود و خروج به محدوده طرح ترافیک پایتخت خبر داد.

به گزارش واضح نیوز به نقل از خبرگزاری صدا وسیما ، مجتبی شفیعی با بیان اینکه در ایده جدید طرح ترافیک، پرداخت عوارض عادلانه‌تر می‌شود، گفت: کلیت طرح جدید این است که هر خودرو متناسب با میزان پیمایشی که در محدوده‌های ترافیکی دارد، عوارضش را پرداخت کند.

وی تصریح کرد: محاسبه میزان عوارض براساس معیار‌هایی همچون طول پیمایش در هر سفر، مدت زمان سفر، وضعیت آلودگی هوا، میزان ترافیک معابر و وضعیت معاینه فنی خودرو است که در شورای ترافیک این شاخص‌ها به تصویب رسید.

شفیعی گفت: در گذشته پرداخت‌های عوارض مبتنی بر زمان ورود و خروج و بسته به نوع معاینه فنی خودرو بود که طبیعتاً در روش درست باید بگونه‌ای محاسبه عوارض انجام شود که علاوه بر دو مورد فعلی یعنی زمان ورود و خروج و همچنین نوع معاینه فنی خودروها، می‌بایست میزان پیمایش و عوارضی که هر خودرو برای شهر ایجاد می‌کند را مشخص کرد تا میزان پرداختی متناسب با عوارضی باشد که برای شهر ایجاد می‌کند.