• شنبه 14 خرداد 1401 - 23:08
  • 166
  • 0 دیدگاه
  • ورزشی ,

امیرحسین زارع قهرمان کشتی آزاد جام تورلیخانوف قزاقستان شد + عکس

واضح نیوز ورزشی: اکیر جسین زارع نماینده سنگین وزن کشتی آزاد ایران به مدال طلای تورنمنت رنکینگ قزاقستان کشتی آزاد جام تورلیخانوف قزاقستان رسید. به نقل از ایسنا، در پایان رقابت‌های روز نخست کشتی
امیرحسین زارع قهرمان کشتی آزاد جام تورلیخانوف قزاقستان شد + عکس

واضح نیوز ورزشی: اکیر جسین زارع نماینده سنگین وزن کشتی آزاد ایران به مدال طلای تورنمنت رنکینگ قزاقستان کشتی آزاد جام تورلیخانوف قزاقستان رسید.

به نقل از ایسنا، در پایان رقابت‌های روز نخست کشتی آزاد جام تورلیخانوف قزاقستان، امیرحسین زارع نماینده سنگین وزن ایران و دارنده مدال‌های طلای جهان و برنز المپیک در دیدار فینال با شکست دادن حریف خود از قزاقستان به مدال طلا رسید.

زارع در دیدار نهایی این رقابت ها مقابل یوسوپ باتیرمورزایف از قزاقستان به روی تشک رفت و در شرایطی که در همان تایم نخست با نتیجه ۸ بر صفر از حریف عقب افتاد، با توجه به از نفس افتادن حریف در تایم دوم توانست جبران کند و در نهایت با نتیجه ۲۱ بر ۱۰ صاحب برتری شد و به مدال طلا رسید.

زارع پیش از این در دور نخست نیز با نتیجه نزدیک ۹ بر ۷ اولگ بولتین دارنده مدال طلای آسیا از قزاقستان را شکست داد. وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی مقابل لخاگواگرل مونختور دارنده مدال برنز جهان از مغولستان با نتیجه ۳ بر صفر به برتری رسید و راهی فینال شد.

امیرحسین فیروزپور دیگر نماینده ایران در روز نخست این رقابت ها بود که به مدال نقره وزن ۹۷ کیلوگرم رسید.

حسن یزدانی در ۸۶ و کامران قاسمپور در وزن ۹۲ کیلوگرم، دو نماینده دیگر ایران در این رقابت‌ها هستند که فردا (یک‌شنبه) به مصاف رقبایشان می روند.

بیشتر بخوانید: کنسرت میثم ابراهیمی ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ؛ نمایشگاه بین المللی