تبلیغات بنری
اسپوتنیک : سپاه پاسداران ایران از آمادگی برای مسدود نمودن تنگی هرمز برای حمل و نقل نفت به سایر کشورها خبر داده است.  اسماعیل معاون، واحد "ثارالله" سپاس پاسداران انقلاب اسلامی ایران در مصاحبه با باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به اینکه از طریق این تنگی ۲۰ درصد نفت جهان انتقال داده می‌شود، گفت: "اگر برای صادرات نفت ایران ممانعت ایجاد شود، ما اجازه نمی‌دهیم از طریق تنگه هرمز به کشورهای دیگر نفت انتقال داده شود". قبل از این یک مقام بلندپایه وزارت خارجه امریکا به خبرنگاران گفته بود که واشنگتن…
ایران تنگه هرمز را به روی نفتکس ها خواهد بست

اسپوتنیک : سپاه پاسداران ایران از آمادگی برای مسدود نمودن تنگی هرمز برای حمل و نقل نفت به سایر کشورها خبر داده است.

 اسماعیل معاون، واحد "ثارالله" سپاس پاسداران انقلاب اسلامی ایران در مصاحبه با باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به اینکه از طریق این تنگی ۲۰ درصد نفت جهان انتقال داده می‌شود، گفت: "اگر برای صادرات نفت ایران ممانعت ایجاد شود، ما اجازه نمی‌دهیم از طریق تنگه هرمز به کشورهای دیگر نفت انتقال داده شود".

قبل از این یک مقام بلندپایه وزارت خارجه امریکا به خبرنگاران گفته بود که واشنگتن تلاش دارد تا متحدین‌اش را به توقف کامل خریداری نفت از ایران تا آغاز ماه نومبر، متقاعد سازد. به گفته وی، چنین مذاکرات با کشورهای دیگر مثل چین نیز جریان دارند.

حسن روحانی، رئیس جمهور ایرانروز سه شنبه گفت که تلاش امریکا برای توقف صادرات نفت ایران امکان پذیر نیست.