• شنبه 13 آبان 1402 - 18:50
  • 105
  • 0 دیدگاه
  • اخبار ,

باران و طغیان رودخانه پل قدیمی رودخانه فومن را تخریب کرد

سرپرست فرمانداری فومن گفت: بر اثر بارش شدید باران و طغیان رودخانه، پل قدیمی گشت رودخان تخریب و راه ارتباطی چند روستا قطع شد. فرامرز مرجانی امروز، ۱۳ آبان در حاشیه بازدید از مناطق سیل زده در گفت&zwn
باران و طغیان رودخانه پل قدیمی رودخانه فومن را تخریب کرد

سرپرست فرمانداری فومن گفت: بر اثر بارش شدید باران و طغیان رودخانه، پل قدیمی گشت رودخان تخریب و راه ارتباطی چند روستا قطع شد.

فرامرز مرجانی امروز، ۱۳ آبان در حاشیه بازدید از مناطق سیل زده در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: بر اثر بارش شدید باران و طغیان رودخانه، پل قدیمی گشت رودخان و چند دهنه پل روستایی کامل تخریب و راه ارتباطی چند روستا قطع شد.

وی افزود: در روستاهای سیدسرا، کیش رودبار، پیرسرا و کمال محله بیش از سایر روستاها با آبگرفتگی مواجه بودیم، مدرسه این مناطق زودتر از ساعت معمول تعطیل شد. همچنین آب و برق و گاز قطع شده بود که با پیگیری‌های دستگاه‌های متولی حاضر برقرار شد.

وی گفت: آیت‌الله فلاحتی، نماینده ولی‌فقیه در گیلان هم با حضور میدانی در مناطق تحت تأثیر سیلاب، ضمن بررسی وضعیت دسترسی‌ها بر رفع هر چه سریع‌تر موانع و برقراری شرایط عادی تأکید کرد.

سرپرست فرمانداری فومن با بیان اینکه خوشبختانه خسارت جانی گزارش نشده، گفت: بر اثر تخریب تعدادی از راه های روستایی تردد ۳۰ خانوار با مشکل مواجه شده بود که بلافاصله راه‌های جایگزین ایمن سازی شد.

وی در خصوص میزان بارش‌ها گفت: بر اساس آخرین آمار، بارش ۲۵ میلی متری در فومن گزارش شده اما در مناطقی که شاهد سیلاب بودیم بارش باران به صورت رگباری و بسیار بیشتر بوده است.