• چهارشنبه 11 خرداد 1401 - 20:01
  • 158
  • 0 دیدگاه
  • اخبار ,

بایدن به عربستان سفر می‌کند/ ریاض متحد واشنگتن در مهار تهران

واضح نیوز سیاسی- بایدن به عربستان سفر می‌کند/ ریاض متحد واشنگتن در مهار تهران با گزارش امروز روزنامه واشنگتن با اشاره به سفر آتی بایدن به عربستان سعودی نوشت که ریاض متحد واشنگتن در مهار تهران محس
بایدن به عربستان سفر می‌کند/ ریاض متحد واشنگتن در مهار تهران

واضح نیوز سیاسی- بایدن به عربستان سفر می‌کند/ ریاض متحد واشنگتن در مهار تهران با گزارش امروز روزنامه واشنگتن با اشاره به سفر آتی بایدن به عربستان سعودی نوشت که ریاض متحد واشنگتن در مهار تهران محسوب می‌شود.

براساس گزارش تجارت نیوز ، واشنگتن پست روز چهارشنبه در گزارشی نوشت که بایدن قصد دارد در اواخر ماه ژوئن پس از سفر به اسرائیل برای دیدار با نفتالی بنت، نخست‌وزیر این رژیم از ریاض بازدید کند. بایدن در زمان اقاتمش در عربستان -که میزبان امسال نشست شورای همکاری خلیج است- احتمالا دیدارهایی با کشورهای عربی ازجمله امارات متحده عربی، بحرین و قطر داشته باشد.

واشنگتن پست در ادامه نوشت که ایالات متحده منافع امنیتی و مالی در شراکت طولانی‌اش با عربستان سعودی دارد و این کشور عربی متحدی در آنچه که “تلاش‌های مشترک در مهار اقدامات بی‌ثبات‌کننده ایران در منطقه” خوانده شد، محسوب می‌شود.

یک مقام ارشد صیهونیستی در این زمینه به واشنگتن پست گفت: عربستان سعودی یک بازیکن فعال در منطقه و ورای آن محسوب می‌شود. ما به شدت از روابط نزدیک میان ایالات متحده و عربستان سعودی در زمینه باثبات کردن منطقه، مهار ایران و عادی‌سازی روابط میان اسرائیل و بازار انرژی حمایت می‌کنیم.