• یکشنبه 30 مهر 1402 - 19:36
  • 99
  • 0 دیدگاه

کاهش خدمت سربازی ۱۴٠۲ ؛ خدمت دوره ضرورت سربازان ۳ ماه کاهش یافت

با پیشنهادستاد کل نیروهای مسلح وتصویب فرمانده معظم کل قوا مدت خدمت سربازی ۳ماه کاهش یافت.  (مدظله العالی) مدت خدمت دوره ضرورت  تمامی سربازان حین خدمت ومشمولانی که از این پس به خدمت اعزام
کاهش خدمت سربازی ۱۴٠۲ ؛ خدمت دوره ضرورت سربازان ۳ ماه کاهش یافت

با پیشنهادستاد کل نیروهای مسلح وتصویب فرمانده معظم کل قوا مدت خدمت سربازی ۳ماه کاهش یافت. 

(مدظله العالی) مدت خدمت دوره ضرورت  تمامی سربازان حین خدمت ومشمولانی که از این پس به خدمت اعزام میشوند به مدت۳ماه کاهش یافت.

در راستای اجرای طرح تحول خدمت وظیفه عمومی و به منظورایجاد عدالت در مدت خدمت دوره ضرورت ، متناسب با محل خدمت ونوع ماموریتهای محوله ، با پیشنهاد ستاد کل نیروهای مسلح وتصویب فرمانده معظم کل قوا (ادام الله ظله) مدت خدمت دوره ضرورت سربازان حین خدمت ومشمولانی که از این پس به خدمت اعزام میشوند۳ماه کاهش یافت. 

برابر جزئیات اعلام شده در این اطلاعیه آمده است:

تمامی سربازانی که برابر مفاد و شرایط این ابلاغیه به خدمت اعزام وبه صورت بومی یا غیر بومی وبا ماموریت های مختلف در سازمان های نیروهای مسلح بکارگیری شده یا ازاین پس بکارگیری میشوند ، از این کاهش برخوردار شده ومدت زمان خدمت آنها از حداقل ۱۴ ماه و متناسب با محل خدمت و مسافت آن تا محل سکونت و همچنین ماموریت های محوله درمناطق عملیاتی یا عادی تا حداکثر ۲۱ ماه محاسبه میشود. 

البته مدت خدمت دوره ضرورت سربازان مامور به دستگاه های غیرنظامی درقالب امریه ، برابر سنوات گذشته کماکان ۲۴ ماه تعیین گردیده است. 

ملاک بومی یا غیر بومی بودن سربازان بر اساس فاصله محل سکونت تا یگان خدمتی سربازان بوده و در صورتیکه این مسافت کمتر از ۲۰۰کیلومتر باشد ، سرباز بومی و چنانچه این فاصله بیشتر از ۲۰۰ کیلومتر باشد سرباز غیربومی محسوب میشوند.