پیش بینی بورس در شنبه ۱ مهر ۱۴٠۲ / وضعیت بازار سرمایه ۱۴٠۲/۷/۱

واضح نیوز- پیش بینی بورس در مهر 1402 / چرا احتمال مثبت شدن بورس بیشتر است؟ بعد از گذشتی نیمی از سال و تجربه فراز و فرودهای بسیار زیاد، بالاخره شهریور نیز به پایان رسید تا همگان امید به روزهای آتی ب
پیش بینی بورس در شنبه ۱ مهر ۱۴٠۲ / وضعیت بازار سرمایه ۱۴٠۲/۷/۱

واضح نیوز- پیش بینی بورس در مهر 1402 / چرا احتمال مثبت شدن بورس بیشتر است؟

بعد از گذشتی نیمی از سال و تجربه فراز و فرودهای بسیار زیاد، بالاخره شهریور نیز به پایان رسید تا همگان امید به روزهای آتی بازار داشته باشند. آغاز تحرکات قیمت‌های جهانی تا اخبار مثبت زیادی پیرامون صنایع مخلف، این امید را زنده نگاه می‌دارد.

در هفته ای که گذشت شاخص کل 0.29 درصد افت و شاخص هم وزن 0.52 درصد رشد را تجربه نمود. بازار به محدوده تعادلی رسیده و به نظر می رسد تمامی بازارها در محدوده ثبات قرار دارند. در شرایط فعلی معامله گران تمایل به نوسانگیری و سرمایه گذاران تمایل به انتخاب نمادهای بنیادی و دارای پتانسیل تقسیم سود دارند. همچنین در هفته اخیر زندانیان مبادله شدند و منابع بلوکه شده ایران به بانک‌های ایرانی در قطر منتقل شد. ضمن اینکه انتهای هفته قبل دلار از 50 هزار تومان عبور کرد؛ اما در این هفته با اخبار مثبت در جایگاه 49 هزار تومان تثبیت شد.

در روز 4 شنبه مورخ 1402/06/29 ارزش معاملات خرد برابر 3.5 همت بود. ورود پول حقیقی به گروههای کانی غیر فلزی، انبوه سازی و حمل و نقل رقم خورد و از گروه‌های بانک، نفتی و فلزات اساسی پول حقیقی خارج شد. خرید حقوقی‌ها نیز بیشتر از فروش آن‌ها بود. در مجموع 280 میلیارد تومان پول حقیقی نیز از بازار خارج شد.

وضعیت بورس در روز شنبه یکم مهر 

به نظر میرسد در هفته های آتی گزارش ماهانه و شش ماهه شرکتها در روند بازار تاثیر گذار باشد. احتمال میرود صنعت فلزات اساسی با توجه به کاهش محدودیت برق گزارش بهتری را برای ماه شهریور روانه کدال کنند. اوره سازها نرخ های جهانی خوبی در سه ماه دوم رقم زدند و شرکت پالایشی نیز در شرایط خوبی به لحاظ کرک اسپرد به سر میبرند. بنابراین انتظار میرود قدرت خریداران در هفته های آتی بیشتر باشد. بنابراین با توجه به شرایط فوق بازار مثبت متعادل برای شاخص کل پیش بینی می شود و عملکرد شاخص کل بهتر از هم وزن خواهد بود.

اقتصاد آنلاین