• جمعه 30 اردیبهشت 1401 - 14:21
  • 161
  • 0 دیدگاه
  • اخبار ,

بیوگرافی احمدرضا جلالی جاسوس موساد در ایران + نحوه دستگیری و اعدام

بیوگرافی احمدرضا جلالی جاسوس اسرائیل موساد در ایرانی و نحوه دستگیری وی و اعدام او توسط وزارت اطلاعات را در این بخش بخوانید.  «احمدرضا جلالی» یکی از مهم‌ترین ماموران اطلاعاتی م
بیوگرافی احمدرضا جلالی جاسوس موساد در ایران + نحوه دستگیری و اعدام

بیوگرافی احمدرضا جلالی جاسوس اسرائیل موساد در ایرانی و نحوه دستگیری وی و اعدام او توسط وزارت اطلاعات را در این بخش بخوانید. 

«احمدرضا جلالی» یکی از مهم‌ترین ماموران اطلاعاتی موساد است که توسط ایران دستگیر شده است.

 

جلالی پس از کار با وزارت دفاع، در یک سفر علمی پژوهشی به سوئد رفته و در آن‌جا ماموران موساد با او ارتباط برقرار کرده‌ و در ازای دریافت اطلاعات به او مبالغ متعدد پرداخت کرده‌اند و وعده دریافت تابعیت اروپایی را داده‌اند.

 

او ماموریت داشته تا افرادی که به پروژه‌های خاص دسترسی داشتند را شناسایی کرده و به موساد معرفی کند.

 

«احمدرضا جلالی» بیش از ۵۰ ملاقات با ماموران موساد داشته و اطلاعات کامل (محل کار، تردد و منزل) دانشمندان نخبه کشور را در اختیار آنان گذاشته است.

 

پس از بازداشت جلالی در ایران دولت سوئد با درخواست رژیم صهیونیستی، به او اقامت دائم و تابعیت سوئدی داده تا با تحت فشار قراردادنِ ایران، «جلالی» را از اعدام نجات دهد.

احمدرضا جلالی جاسوس موساد

* جلالی کیست و چگونه جذب موساد می شود؟

براساس اطلاعات منتشر شده احمدرضا جلالی متولد سال ۱۳۵۰ فارغ التحصیل رشته پزشکی یکی از مهم‌ترین ماموران اطلاعاتی سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی است که توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) شناسایی و دستگیر شده است.

جلالی پس از کار مشترک با وزارت دفاع، در یک سفر علمی پژوهشی به سوئد در تور اطلاعاتی موساد می‌افتد. موساد مرحله به مرحله جلالی را در مسیر اهداف خود هدایت کرده و او را آماده جاسوسی در داخل کشور می‌کند.

جلالی در این باره در اعترافات خود گفته است که «عمده دیدارها با افسران موساد در پوشش مصاحبه کاری، درباره پروژه‌هایی در بخش دفاعی کشور بود که در آن من در کنار افرادی چون دکتر(شهید) شهریاری و دکتر(شهید) علی‌محمدی در آن حضور داشتم!».

براساس آنچه گفته شده جلالی پس از دریافت دو خط تلفن امنیتی در بیش از ۵۰ ملاقات با ماموران موساد حاضر شده و برای آن‌ها مبالغی را به عنوان حق‌الجلسه دریافت می‌کند. علاوه بر این موساد قول تابعیت در یک کشور اروپای غربی را نیز به این جاسوس پوششی وعده می‌دهد. جلالی اطلاعات کامل (محل کار، تردد و منزل) برخی دانشمندان نخبه کشور چون شهیدان شهریاری و علی‌محمدی را در اختیار موساد گذاشته و این سازمان منحوس توسط عامل مزدور خود قرار داده تا عملیات ترور و شهادت آن‌ها اجرا شود.

اطلاعاتی که این جاسوس رژیم صهیونیستی از برنامهٔ هسته‌ای کشور به سازمان جاسوسی- تروریستی موساد ارائه کرده منجر به ترور و شهادت دو دانشمند هسته‌ای کشور شد.

این جاسوس موساد تاکید می‌کند: «من بعد از مقطع دکترا برای کار وارد یکی از کشورهای اروپایی شدم. نزدیک به 4 سال آن جا کار کردم. همزمان با بسیاری از مراکز علمی در آمریکا و کشورهای مختلف اروپایی همکاری داشتم. من مسئول برخی از پروژه‌های علمی میان 7 کشور اروپایی بودم».

اعترافات احمدرضا جلالی 

یکی از مدارکی که موضوع جاسوسی جلالی و همکاری وی با موساد را به خوبی مشخص کرده، اعترافاتی است که وی دارد. جلالی در اعترافاتی که دارد در معرفی خود و آن چه انجام داده می گوید: «که من متولد 1350 هستم. در یک خانواده متوسطی که مذهبی و قشر کارمند بود زندگی کردم. عمدتاً طی دوره تحصیلم جزو نخبگان استان بودم و با یک رتبه خیلی خوب در دانشگاه قبول شدم. تحصیلاتم را در رشته پزشکی هفت سال گذراندم. در سال 1371 ازدواج کردم. سپس در وزارت جهاد کشاورزی، مرکز مدیریت بحران وزارت بهداشت مشغول به کار شدم».

جلالی ادامه می دهد: « بعد از مدتی نیز به وزارت دفاع رفتم و در یکی از پروژه‌های مهم کشور شرکت داشتم. همچنین طی سال‌های 1380 تا سال 1382 در یکی از پروژه‌های خیلی مهم حضور داشتم. سپس از وزارت دفاع منفک و وارد یکی از پژوهشکده‌های علمی کشور شدم. نزدیک به 5 سال هم در آن پژوهشکده مشغول فعالیت بودم. البته ارتباط کاری من با وزارت دفاع و مراکز علمی این وزارتخانه ادامه داشت. تا این که تصمیم گرفتم برای ادامه تحصیل به خارج از کشور بروم. آن جا مقطعی هم کار می‌کردم و هم تحصیل می‌کردم. ولی به موازات آن به دلیل پروژه‌هایی که وجود داشت و به لحاظ نوع تخصص من از من خواسته شد تا در ایران هم همکاری کنم».

* تهدید جلالی از سوی افسران موساد

آنگونه که جلالی گفته است افسران موساد در کنار تطمیع، تهدید را نیز چاشنی رفتار خود کرده اند. جلالی در این باره می گوید: « بعد از این که این مسائل انجام شد به یک نوع دیگری تهدیداتشان عوض شد. یعنی صحبت این شد که شما الان می‌روی داخل ایران حواست باشد برای خودت مشکل درست نکن. به صورت غیر مستقیم می گفتند که اگر شما در اروپا باشی،‌ این تهدیدات و پیگرد و اینها وجود دارد اما اگر بخواهی در داخل ایران مشکل درست کنی ما همکاری ها و مصاحبه های شما را مستند سازی کرده ایم و اگر بخواهی آن جا هم مشکلی درست کنی برای خودتان مشکل درست خواهد شد. اگر بخواهی هماهنگ کنی ما مستندات درباره شما را به داخل کشور ارسال می کنیم. البته منظور آن ها از مستندسازی احتمالا ضبط صدا و تصویر بود. من که مطلع نبودم اما ظاهرا به صورت مخفی این کار را کرده بودند. می‌گفتند اگر داخل کشور بخواهی کاری انجام دهی، مدارک را داریم و مشکل خودت بیشتر می‌شود.»

همسر احمدرضا جلالی

ویدا مهران نیا