بیوگرافی سالم الدوسری مرد سال فوتبال آسیا 2023

«سالم الدوسری» مرد سال فوتبال آسیا 2023 شد / بیوگرافی و سوابق و افتخارات ورزشی الدوسری اهل عربستان سالم الدوسری، مهاجم عربستانی باشگاه الهلال بالاتر از متیو لکی و المعز علی به عنوان بهتری
بیوگرافی سالم الدوسری مرد سال فوتبال آسیا 2023

«سالم الدوسری» مرد سال فوتبال آسیا 2023 شد / بیوگرافی و سوابق و افتخارات ورزشی الدوسری اهل عربستان

سالم الدوسری، مهاجم عربستانی باشگاه الهلال بالاتر از متیو لکی و المعز علی به عنوان بهترین بازیکن سال آسیا انتخاب شد.

بیوگرامی سالم الدوسری بهترین بازیکن فوتبال سال آسیا

سالم الدوسری متولد ۱۹۹۱ عربستان است. 

الدوسری پست هافبک برای باشگاه فوتبال الهلال در لیگ حرفه‌ای عربستان و تیم ملی عربستان بازی می‌کند.

او همچنین بهترین بازیکن سال 2023 توپ طلا را دریافت کرد .

عملکرد ملی 

او برای اولین بار توسط فرانک رایکارد سرمربی هلندی به تیم ملی عربستان دعوت شد تا به تیم مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ برسد و در اولین بازی خود با سبزپوشان عربستانی مقابل تیم ملی استرالیا یک گل به ثمر رساند و بازی فوق‌العاده ای انجام داد. قبل از اینکه تیم ملی عربستان در آن بازی دردناک برای سبزپوشان عربستانی با نتیجه ۴–۲ شکست بخورد که با خروج سبزها از مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ به پایان رسید.

جام جهانی ۲۰۱۸

در ژوئن ۲۰۱۸، الدوساری انتخاب و در ترکیب نهایی تیم ملی عربستان برای شرکت در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه قرار گرفت.[۱۴] سالم در آخرین بازی دور اول تیم ملی عربستان قبل از رفتن، گل دوم را در آخرین ثانیه‌های بازی مقابل تیم ملی مصر به ثمر رساند که این بازی با برتری ۲–۱ تیم ملی به پایان رسید.

جام جهانی قطر ۲۰۲۲

سالم الدوساری برای حضور در جام جهانی ۲۰۲۲ که در قطر برگزار می‌شود انتخاب شد. سالم الدوساری در اولین بازی تیم ملی عربستان در مرحله گروهی که به مصاف تیم ملی آرژانتین رفت، توانست گل دوم کشورش را جلوتر از حریف به ثمر برساند و برنده این دیدار باشد. توسط مطبوعات به عنوان یک پیروزی غافلگیر کننده و تکان دهنده توصیف شد و تیم ملی عربستان توانست با کسب سه امتیاز، صدرنشین گروه خود شود. سالم در سومین و آخرین بازی خود در مرحله گروهی مقابل مکزیک، تنها گل مکزیک را به ثمر رساند که باعث شد مکزیک - با وجود پیشی گرفتن از او در مسابقه - از جام جهانی با تفاضل گل بین او و لهستان خارج شود.