تبلیغات بنری
بیوگرافی و عکسهای مصطفی کیایی و همسر فرزندانش   مصطفی کیایی یکی از کارگردان های مطرح سینمای ایران است. وی چندین سال است که ازدواج کرده است . اخرین ساخته سینمایی مصطفی کیایی فیلم مطرب بود که از فروش بالایی برخوردار شد. در ادامه بیوگرافی مصطفی کیایی و هم چنین اطلاعات کامل درباره زندگی شخصی مصطفی کیایی و همسر و فرزندان مصطفی کیایی را خواهید خواند . با ما همراه باشید      بیوگرافی مصطفی کیایی   مصطفی کیایی (زاده ۱۳۵۵ - کرج) کارگردان و فیلم‌نامه‌نویس سینما و تلویزیون…
مصطفی کیایی | بیوگرافی مصطفی کیایی | همه چیز درباره مصطفی کیایی و زندگی شخصی

بیوگرافی و عکسهای مصطفی کیایی و همسر فرزندانش

 

مصطفی کیایی یکی از کارگردان های مطرح سینمای ایران است. وی چندین سال است که ازدواج کرده است . اخرین ساخته سینمایی مصطفی کیایی فیلم مطرب بود که از فروش بالایی برخوردار شد. در ادامه بیوگرافی مصطفی کیایی و هم چنین اطلاعات کامل درباره زندگی شخصی مصطفی کیایی و همسر و فرزندان مصطفی کیایی را خواهید خواند . با ما همراه باشید

  

مصطفی کیایی | بیوگرافی مصطفی کیایی | همه چیز درباره مصطفی کیایی و زندگی شخصی

 

بیوگرافی مصطفی کیایی

 

مصطفی کیایی (زاده ۱۳۵۵ - کرج) کارگردان و فیلم‌نامه‌نویس سینما و تلویزیون و برادر محسن کیایی هنرپیشه سینما است.سریال هم گناه نخستین اثر وی در شبکه نمایش خانگی است.

زندگی نامه مصطفی کیایی متولد ۲۲ بهمن ۱۳۵۵ است که فعالیت خود را از سال ۱۳۷۳ تاکنون در سینما به عنوان کارگردان، تهیه کننده و نویسنده فیلم آغاز کرده است.

 

مصطفی کیایی | بیوگرافی مصطفی کیایی | همه چیز درباره مصطفی کیایی و زندگی شخصی

 

فعالیت حرفه‌ای

 

مصطفی کیایی فعالیت هنری خود را از سال ۱۳۷۳ در مرکز آموزش فیلم‌سازی اداره ارشاد کرج آغاز کرد و از سال ۱۳۷۶ همزمان با تحصیل در رشته فیلم‌سازی در دانشگاه به عنوان دستیار کارگردان در مجموعه‌های تلویزیونی و سینمایی مشغول به کار شد. مصطفی کیایی در گفتگویی که در ۲ دی ماه ۹۶ با فریدون جیرانی داشت در برنامه زنده سی و پنج از بسیاری از بخش‌های زندگی خود صحبت داشت و در رابطه با فیلم‌ها و سریال‌هایی که ساخته صحبت نمود. او پس از اتمام دوران تحصیل در سال ۸۱ به عنوان نویسنده، کارگردان و تدوین‌گر در برنامه‌های تلویزیونی فعالیت خود را ادامه داد و در این مدت برنامه‌های زیادی را برای شبکه‌های مختلف تلویزیونی ساخت.

او در سال ۱۳۸۶ درخواست پروانه ساخت فیلم بعدازظهر سگی سگی را به اداره نظارت و ارزشیابی وزارت ارشاد ارسال نمود، اما موفق به اخذ پروانه ساخت نگردید و با تعویض تهیه‌کننده در سال ۱۳۸۸ پروانه ساخت فیلم بعد از ظهر سگی سگی را به تهیه‌کنندگی جوزان فیلم اخذ نمود و اولین فیلم بلند سینمایی خود را جلوی دوربین برد. وی از برادر خود محسن کیایی در بیشتر فیلم‌هایش استفاده می‌کند. مصطفی کیایی در سال ۱۳۹۸ اولین سریالش را با نام هم‌گناه کارگردانی کرد که نویسندگی آن برعهده محسن کیایی و علی کوچکی بود.

 

مصطفی کیایی | بیوگرافی مصطفی کیایی | همه چیز درباره مصطفی کیایی و زندگی شخصی

 

ازدواج و همسرش و فرزندان وی

 

مصطفی کیایی با عاطفه فلاحی در سال 1390 ازدواج کرد که حاصل این ازدواج یک پسر به نام کارن و یک دختر به نام جانان میباشد. دختر وی در ۱۲ آبان ۱۳۹۶ به دنیا آمد.

 

مصطفی کیایی | بیوگرافی مصطفی کیایی | همه چیز درباره مصطفی کیایی و زندگی شخصی

 

 فیلم های مصطفی کیایی⭕️ در وجه حامل – محصول سال ۱۳۹۶ (تهیه کننده)

⭕️ خروس – محصول سال ۱۳۹۲ (نویسنده)

⭕️ راه در رو – محصول سال ۱۳۹۰ (نویسنده)

⭕️ نقطه سر خط – محصول سال ۱۳۹۰ (نویسنده)

⭕️ هم گناه – محصول سال ۱۳۹۸ (کارگردان)

⭕️ مطرب – محصول سال ۱۳۹۷ (کارگردان)

⭕️ چهارراه استانبول – محصول سال ۱۳۹۶ (کارگردان، نویسنده و تهیه کننده)

⭕️ بارکد – محصول سال ۱۳۹۴ (تهیه کننده و کارگردان)

⭕️ عصر یخبندان – محصول سال ۱۳۹۳ (نویسنده و کارگردان)

⭕️ خط ویژه – محصول سال ۱۳۹۲ (کارگردان)

⭕️ ضد گلوله – محصول سال ۱۳۸۹ (نویسنده و کارگردان)

⭕️ بعدازظهر سگی – محصول سال ۱۳۸۸ (نویسنده و کارگردان)

 

مصطفی کیایی | بیوگرافی مصطفی کیایی | همه چیز درباره مصطفی کیایی و زندگی شخصی

 

نویسنده     چهارراه استانبول (۱۳۹۶)

     عصر یخبندان (۱۳۹۳)

     خط ویژه (۱۳۹۲)

     ضد گلوله (۱۳۸۹)

     بعدازظهر سگی (۱۳۸۸)

تهیه‌کننده

     چهارراه استانبول (۱۳۹۶)

     خیابان دیوار (۱۳۹۶)

     بارکد (۱۳۹۴)

 مصطفی کیایی | بیوگرافی مصطفی کیایی | همه چیز درباره مصطفی کیایی و زندگی شخصی

جوایز کیایی در طول زندگی نامه خودمصطفی کیایی در سال ۱۳۸۹ با فیلم سینمایی “ضد گلوله” موفق شد برنده سیمرغ بلورین بهترین فیلمنامه از سی امین جشنواره فیلم فجر را از آن خود کند.

 

در سال ۱۳۹۳ با فیلم سینمایی عصر یخبندان نامزد سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی از جشنواره فیلم فجر شد.

 

در سال ۱۳۹۴ هم با فیلم سینمایی بارکد توانست نامزد سیمرغ بلورین بهترین فیلم از دید تماشاگران از جشنواره فیلم فجر را از آن خود کند.

 

چهارراه استانبول از دیگر آثار هنری وی در سال ۱۳۹۶ بود که توانست نامزد بهترین فیلم از دید تماشاگران در سی و ششمین دوره جشنواره فیلم فجر را با افتخار دریافت کند.

 

مصطفی کیایی | بیوگرافی مصطفی کیایی | همه چیز درباره مصطفی کیایی و زندگی شخصی


حضور در دورهمی


مصطفی کیایی به همراه برادرش محسن کیایی در روز پنج شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶ در برنامه دورهمی حضور پیدا کردند و با مهران مدیری به گفتگو پرداختند.

 

اینستاگرام مصطفی کیایی , سن اصالت اصلی مصطفی کیایی , عکسهای مصطفی کیایی و عاطفه فلاحی , عکسهای عاطفه فلاحی همسر مصطفی کیایی ,

 

 

چهره هفته: مصطفی کیایی تردست


مصطفی کیایی از پاییز سال گذشته تا کنون، یکی از چهره‌های مهم و تاثیرگذار سینمایی بوده است. که با فروش «مطرب» توانست رکورد تاریخی را در سینما به نام خود ثبت کند و با «هم گناه»، گام مهمی را در عرصه سریال‌سازی نمایش خانگی بردارد.
.
کیایی در طول یک دهه حضورش در سینما، سعی کرده به ژانرها و شیوه‌های مختلف فیلمسازی سرک بکشد و بواسطه تجربه هر یک از آنها، موقعیت تازه‌ای را برای خود فراهم کند. مصداق بارز آن، موقعیت متفاوتی است که این روزها پس از اولین تجربه سریالسازی‌اش بدست آورده است.
.
شاید تا قبل از «هم‌گناه» به خصوص پس از موفقیت «مطرب» در گیشه، مخالفان این فیلم، با شنیدن خبر ساخت اولین تجربه سریال‌سازی او، احتمالا آن را اثری برای رسیدن به یک موقعیت تجاری دیگر می‌دانستند، اما «هم‌گناه» دقیقا برعکس این تصور بود.
.
«هم گناه» از همان نخستین قسمت‌ها، بواسطه فیلمنامه‌ای جذاب و داستان گو، تلفیق ژانرهای مختلف، خلق شخصیت‌های متنوع و با اتکا به فرم‌ و ساختار ساده و روان، جای خود را در دل مخاطبان و حتی منتقدان سخت گیر سینمایی هم باز کرد.
.
کیایی در اولین سریال خود و در کوتاه ترین زمان ممکن همانند یک تردست، در هر قسمت، مخاطب را با شگفتی و اتفاق تازه‌ای مواجه ساخت؛ از تیم بازیگران گرفته تا داستان‌های متنوع هریک از شخصیت‌ها.

او با بهره گیری مناسب از موقعیت ستاره‌های سریال و همچنین استفاده از یک تیم پشت صحنه حرفه‌ای و خلاق، توانست یک اثر ماندگار و باکیفیت را خلق کند و خاصیت غیر قابل پیش بینی بودن داستان و ارتباط با مخاطبش را تا واپسین لحظات سریال حفظ کرد

  

 

آخرین مصاحبه مصطفی کیایی

 

در ادامه بیوگرافی های بیشتر این هنرمند را از زبان خود او بشنوید:

تیم ورزشی مورد علاقه شما چیست؟

پرسپولیسی هستم و این که چرا پرسپولیسی شدم؛ وقتی 6 ساله بودم از عمویم یک دست لباس پرسپولیسی هدیه گرفتم که در واقع بخش مهمی از این هواداری ما در این خانواده به تیم پرسپولیس منتقل شده است.

 

در کدام یک از زمینه های فعالیتی خود علاقه دارید؟

در طول زندگی خود نویسندگی و کارگردانی هردو برایم جذاب بودند و هستند اما نویسند‌‌گی برایم سخت‌ تر است، چراکه اصولاً نوشتن کار خیلی سختی است و برای فیلمنامه نویسی مطلوب باید‌‌ زمان زیاد‌‌ی را صرف نوشتن کرد. در بین فعالیت های خود به کارگردانی بیشتر علاقه دارم.

 

همچنین به سینمای آمریکا علاقه دارم؛ چرا که قصه دارد و تعریف اصلی سینما همین است این که تو وارد یک فضای تاریک و بعد از آن درگیر قصه‌ای میشوی یعنی باید در طول یک فیلم عاشق شوی، ناراحت شوی و حتی بخندی و سینمای آمریکا تمام این ویژگی ها را در خود د‌‌ارد‌‌.

 

 

مصطفی کیایی | بیوگرافی مصطفی کیایی | همه چیز درباره مصطفی کیایی و زندگی شخصی