• یکشنبه 15 خرداد 1401 - 20:20
  • 226
  • 0 دیدگاه

بیوگرافی و علت درگذشت حجت الاسلام محمود دعایی + زمان تشییع و خاکسپاری

محمود دعایی درگذشت . بیوگرافی حجت الاسلام محمود دعایی از روحانیون مبارزه و سرپرست روزنامه اطلاعات و زمان تشییع و خاکسپاری محمود دعایی روزنانه اطلاعات را در این گزارش بخوانید  محمود دعایی کیست؟
بیوگرافی و علت درگذشت حجت الاسلام محمود دعایی + زمان تشییع و خاکسپاری

محمود دعایی درگذشت . بیوگرافی حجت الاسلام محمود دعایی از روحانیون مبارزه و سرپرست روزنامه اطلاعات و زمان تشییع و خاکسپاری محمود دعایی روزنانه اطلاعات را در این گزارش بخوانید 

محمود دعایی کیست؟

حجت‌الاسلام سیدمحمود دعایی، مدیرموسسه اطلاعات ایران ظهر امروز ـ یکشنبه ـ ۱۵ خرداد ماه ـ در سن ۸۱ سالگی بر اثر ایست قلبی دار فانی را وداع گفت.

این روحانی فعال عرصه فرهنگ و هنر، در سن ۸۱ سالگی در بیمارستان آتیه تهران درگذشت.

فرزند و برخی از همکاران سیدمحمود دعایی، خبر درگذشت او را تایید کردند.

بیوگرافی سید محمود دعایی

دعایی متولد ۳۰ فروردین ماه ۱۳۲۰ در شهر یزد بود که از سال ۱۳۵۹ تاکنون سرپرستی موسسه اطلاعات را بر عهده داشت. او عضو مجمع روحانیون مبارز از سال ۱۳۶۶ تاکنون و نماینده شش دوره ابتدایی مجلس شورای اسلامی از ابتدا تا سال ۱۳۸۳ بوده‌ است.

حجت‌الاسلام دعایی یکی از همراهان امام (ره) در دوران اقامت در شهر نجف بود. او سفیر ایران در عراق بین سال‌های ۱۳۵۷ تا ۱۳۵۸ بود.

این روحانی فعال در عرصه رسانه، در سال ۱۳۹۳ نشان افتخار عرصه فرهنگ و هنر را دریافت کرده بود.

دعایی همچنین از سوی انجمن دفاع از آزادی مطبوعات موفق به دریافت قلم طلایی به عنوان چهره شاخص فرهنگی شد که او این جایزه را به موزه حضرت علی بن ابیطالب در قم اهدا کرد.

حجت الاسلام محمود دعایی در بسیاری از مراسم های تشییع پیکر هنرمندان و فعالان عرصه فرهنگ و هنر حضور داشت و نماز میت با امامت وی قرائت می‌شد.

علت درگذشت سبد محمود دعایی مشخص شد

بر اساس اطلاعات اولیه ای که برخی نزدیکان حجت الاسلام و المسلمین محمود دعایی در فضای مجازی منتشر کرده اند. ایشان در روزهای اخیر حالات سرماخوردگی داشت و شب گذشته با تشخیص آبسه گلو و انسداد مجرای تنفسی در بیمارستان بستری و ساعتی پیش آسمانی شد. مراسم تشییع پیکر مرحوم دعایی ساعت ۹ صبح فردا ۱۶ خرداد ۱۴۰۱ از حسینیه جماران به سوی حرم مطهر بنیانگذار جمهوری اسلامی برگزار خواهد شد