تبلیغات بنری
 در این بخش از سایت خبری واضح نیوز اطلاعاتی درباره نادر مختاری و همچنین واکنش قوه قضاییه به خبر درگذشت نادر مختاری خواهیم داشت! با ما همراه باشید. نادر مختاری ؛ نامی که به تازگی بسیار در فضای مجازی منتشر می شود   دیروز ۱ مهر ماه سال ۱۳۹۹ شمسی ، وب سایت کلمه به نقل از یک منبع آگاه نوشت نام نادر مختاری ، از معترضان آبان پارسال، با ضربه های باتوم، در زمان اعتراض های آبان، چند ماه در کما بوده است که اسفند پارسال به هوش آمده است. این سایت نوشته بود پزشکان متخصص مخالف انتقال او به زندان بوده…
 بیوگرافی، و علت دستگیری نادر مختاری + زندگینامه و علت مرگ نادر مختاری چیست

 در این بخش از سایت خبری واضح نیوز اطلاعاتی درباره نادر مختاری و همچنین واکنش قوه قضاییه به خبر درگذشت نادر مختاری خواهیم داشت! با ما همراه باشید. نادر مختاری ؛ نامی که به تازگی بسیار در فضای مجازی منتشر می شود

 

دیروز ۱ مهر ماه سال ۱۳۹۹ شمسی ، وب سایت کلمه به نقل از یک منبع آگاه نوشت نام نادر مختاری ، از معترضان آبان پارسال، با ضربه های باتوم، در زمان اعتراض های آبان، چند ماه در کما بوده است که اسفند پارسال به هوش آمده است. این سایت نوشته بود پزشکان متخصص مخالف انتقال او به زندان بوده اند، اما ماموران امنیتی وی را به بازداشت گاه سروش ۱۱۱ بردند و در بهداری آن بازداشت گاه بستری شد.

 

حشمت الله حیات ‌الغیب ، مدیر کل زندان ‌های استان تهران در واکنش به انتشار خبر مرگ نادر مختاری در زندان، ضمن تایید مرگ این زندانی گفته است که او در آبان ۹۸ در حال سپری کردن دوران محکومیت هشت ساله خود به جرم سرقت بوده است و در اغتشاشات شرکت نداشته است.

 

وی در ادامه به سوابق کیفری متعدد نادر مختاری با عنوان سرقت اشاره کرده است و در مورد زمان محکومیت فرد مورد اشاره عنوان می کند: جرائم وی کیف قاپی و سرقت های متعدد بوده است که به همین دلیل در مجموع به ۸ سال حبس و رد مال محکوم شده است.

 

اما نکته مهم در مورد مختاری این بوده است که این فرد از مورخ ششم بهمن ماه سال ۱۳۹۴ شمسی در ندامتگاه تهران بزرگ نگهداری می ‌شده است، این را حشمت الله حیات ‌الغیب عنوان کرد و ادامه داد: محکوم علیه از ابتدا که به زندان معرفی شده است، بیماری تنگی نفس داشت و به علت ابتلا به بیماری و علی ‌رغم پیگیری‌ های جدی درمانی و چندین مرحله اعزام به بیمارستان‌ های مختلف، متاسفانه در روز شنبه ۲۹ شهریور ماه سال ۱۳۹۹ شمسی فوت می ‌کند.

 

به گفته مدیر کل زندان های استان تهران مرحوم نادر مختاری در زمان اغتشاشات آبان ۱۳۹۸ شمسی در زندان و در حال سپری کردن دوران محکومیت خود بوده است و ادعاهای مطرح شده مبنی بر اینکه این محکوم در زمان اغتشاشات بازداشت و به علت ضربه باتون به کما رفته است، کذب محض است!

 

گفتنی است محکوم به دلیل نداشتن شرایط در سال ۱۳۹۸ شمسی، حتی یک ساعت نیز از مرخصی خود استفاده نکرده است.

 

اما مهدی کشت‌ دار ، مدیر عامل خبرگزاری قوه قضاییه در توییتر نوشت:

 

پروژه نادر مختاری هم رفت کنار نوید افکاری ، رامین حسین پناهی ، شهرام احمدی و دیگر افرادی که در اتاق فکر تلویزیون ‌های خارجی از پرونده آن ‌ها دنبال پروژه رسانه ‌ای نان و آب دار بودند.

 

نادر مختاری در آبان ۹۸ در حال تحمل محکومیت بوده و در اغتشاشات شرکت نداشته است.