تبلیغات بنری
پرداخت وام 100‌میلیون تومانی ازدواج آغاز شد. بانک مسکن در بخشنامه‌ای جدید به شعب سراسر کشور ابلاغ کرده است که به زوج‌هایی که تاریخ عقدشان از اول فروردین 99 ثبت شده است، وام ازدواج 100‌میلیون تومانی می‌دهد. کمیسیون تلفیق بودجه 99‌ سال گذشته مصوب کرد که از ابتدای امسال هرکدام از زوج‌ها باید 50‌میلیون تومان وام ازدواج بگیرند. بر اساس این تصمیم، تبصره 16 لایحه بودجه‌ سال 99، بانک مرکزی موظف شده است از محل پس‌انداز و جاری قرض‌الحسنه، تسهیلات قرض‌الحسنه…

پرداخت وام 100‌میلیون تومانی ازدواج آغاز شد. بانک مسکن در بخشنامه‌ای جدید به شعب سراسر کشور ابلاغ کرده است که به زوج‌هایی که تاریخ عقدشان از اول فروردین 99 ثبت شده است، وام ازدواج 100‌میلیون تومانی می‌دهد.

کمیسیون تلفیق بودجه 99‌ سال گذشته مصوب کرد که از ابتدای امسال هرکدام از زوج‌ها باید 50‌میلیون تومان وام ازدواج بگیرند. بر اساس این تصمیم، تبصره 16 لایحه بودجه‌ سال 99، بانک مرکزی موظف شده است از محل پس‌انداز و جاری قرض‌الحسنه، تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج را به زوج‌هایی که تاریخ عقد آنها بعد از یکم فروردین ‌سال 99 است و تاکنون وام ازدواج دریافت نکرده‌اند با اولویت نخست پرداخت کند. دوره بازپرداخت این وام هفت ساله و با نرخ سود 4‌درصد است که البته زوج‌ها باید تضامین کافی برای دریافت این وام به بانک‌ها بدهند. این در حالی است که بانک مرکزی اعلام کرده است شرایط ضامن نیز تسهیل شده، به ‌صورتی که معرفی یک ضامن به بانک و گرفتن سفته کفایت می‌کند.

بانک‌ها موظف شده‌اند که هر 6 ماه یک بار گزارش پرداخت وام ازدواج را به مجلس ارایه بدهند. حالا در‌ سال جدید بانک مسکن نخستین قدم را برای پرداخت وام 100‌میلیون تومانی ازدواج برداشته است و با بخشنامه‌ای پرداخت وام 100‌میلیون تومانی ازدواج را به شعب خود ابلاغ کرده است. در بخشنامه بانک مسکن همچنین قید شده است خانواده‌های ایثارگران می‌توانند 200‌میلیون تومان وام ازدواج دریافت کنند.