• جمعه 30 اردیبهشت 1401 - 13:13
  • 199
  • 0 دیدگاه

تاریخ دقیق واریز مستمری کمیته امداد و و مستمری بهزیستی اردیبهشت ۱۴۰۱ کی است؟

زمان واریز مستمری مددجویان بهزیستی و تاریخ واریزی حقوق مددجویان کمیته امداد امام خمینی در اردیبهشت 1401 را در ادامه بخوانید. واضح نیوز اجتماعی - زمان واریز مستمری مددجویان بهزیستی اعلام شد و چهارشنبه
تاریخ دقیق واریز مستمری کمیته امداد و و مستمری بهزیستی اردیبهشت ۱۴۰۱ کی است؟

زمان واریز مستمری مددجویان بهزیستی و تاریخ واریزی حقوق مددجویان کمیته امداد امام خمینی در اردیبهشت 1401 را در ادامه بخوانید.

واضح نیوز اجتماعی - زمان واریز مستمری مددجویان بهزیستی اعلام شد و چهارشنبه ۲۸ و پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود. 

 

میزان مستمری مددجویان در سال ۱۴۰۱

یک‌نفره 350 هزار تومان، دونفره 500 هزار تومان، سه‌نفره 700 هزار، 4‌نفره 900 هزار تومان و پنج نفر و پنج نفر به بالا، یک‌میلیون و 100 هزار تومان بوده است که این رقم در سال جاری به‌ترتیب یک‌نفره 420 هزار تومان، دونفره 600 هزار تومان، سه‌نفره 840 هزار تومان، 4نفره یک‌میلیون و 80 هزار تومان و 5 نفر و 5 نفر به بالا یک‌میلیون و 320 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

 

مستمری مددجویان بهزیستی یک تا ۵ نفره در سال ۱۴۰۱

سید مرتضی حسینی؛ معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه هفت میلیون مددجو در قالب 2 میلیون و 800 هزار خانوار از خدمات سازمان بهزیستی استفاده می‌کنند، گفت: از این تعداد دو میلیون نفر به‌صورت ماهیانه مستمری معیشتی دریافت می‌کنند.

 

وی با اشاره به راهبرد و سیاست سازمان بهزیستی کشور برای ورود تعداد بیشتری از مددجویان جهت دریافت مستمری ماهیانه، تصریح کرد: در این زمینه بنا داریم در سال 1401 با اولویت معلولان شدید و خیلی شدید از دهک‌های پایین به تعداد مستمری‌بگیران سازمان بیفزاییم.

 

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی افزود: بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی، مستمری مددجویان دو نهاد حمایتی بهزیستی و کمیته امداد از فروردین ماه 20 درصد افزایش خواهد یافت.

 

حسینی در پاسخ به این پرسش که آیا مستمری مددجویان در فروردین ماه با افزایش پرداخت خواهد شد یا خیر، گفت: در صورتی که اعتبارات لازم توسط سازمان هدفمندی در این ماه اختصاص بگیرد، این افزایش اعمال و در غیر این صورت، مابه‌التفاوت افزایش مستمری مددجویان در فروردین ماه با مستمری اردیبهشت ماه به حساب آنها واریز خواهد شد.

 

وی درباره ارقام افزایش مستمری مددجویان در سال جاری تصریح کرد: میزان مستمری مددجویان در سال 1400، یک‌نفره 350 هزار تومان، دونفره 500 هزار تومان، سه‌نفره 700 هزار، 4‌نفره 900 هزار تومان و پنج نفر و پنج نفر به بالا، یک‌میلیون و 100 هزار تومان بوده است که این رقم در سال جاری به‌ترتیب یک‌نفره 420 هزار تومان، دونفره 600 هزار تومان، سه‌نفره 840 هزار تومان، 4نفره یک‌میلیون و 80 هزار تومان و 5 نفر و 5 نفر به بالا یک‌میلیون و 320 هزار تومان در نظر گرفته شده است.