• پنجشنبه 29 اردیبهشت 1401 - 18:51
  • 159
  • 0 دیدگاه
  • اخبار ,

تاریخ راه اندازی قطار ارومیه - مشهد اعلام شد

واضح نیوز : وزیر راه و شهرسازی از راه اندازی قطار ارومیه – مشهد خبر داد. آخرین اخبار از راه اندازی قطار ارومیه مشهد با اعلام رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی را بخوانید  به گزارش واضح نیوز،
تاریخ راه اندازی قطار ارومیه - مشهد اعلام شد

واضح نیوز : وزیر راه و شهرسازی از راه اندازی قطار ارومیه – مشهد خبر داد. آخرین اخبار از راه اندازی قطار ارومیه مشهد با اعلام رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی را بخوانید 

به گزارش واضح نیوز، رستم قاسمی عصر پنجشنبه در بازدید از آخرین وضعیت راه آهن ارومیه با اشاره به اینکه اعتبار خوبی در دولت گذشته برای ایستگاه راه آهن ارومیه صرف شده است، اظهار کرد: کمبود لوکوموتیو و راه کوهستانی مراغه تا ارومیه و همچنین قیمت بلیت قطار باعث شده است تا ظرفیت‌های راه آهن ارومیه به درستی بهره برداری نشود.

وی با اشاره به اینکه همچنین اعتبار خوبی در سفر روز جمعه رئیس جمهور به آذربایجان غربی برای راه آهن ارومیه در نظر گرفته شده است، عنوان کرد: سرمایه گذاری‌های خوبی در حدود بالای ۴ هزار میلیارد تومان به راه آهن ارومیه جذب شده است که باید این مبلغ حفظ و به درستی صرف نواقصات راه آهن شود.

قاسمی عنوان کرد: با اضافه شدن چندین لوکوموتیو به راه آهن ارومیه، زمان سفر مراغه به ارومیه از ۱۴ ساعت به ۸ ساعت کاهش یافته و می‌توان گفت قطار مستقیم ارومیه به مشهد به زودی راه اندازی می‌شود.

رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی عصر پنجشنبه به منظور سفری ۲ روزه و همراهی با هیئت دولت در سفر به آذربایجان غربی از طریق فرودگاه بین اللملی ارومیه وارد شد.

قرار است قاسمی امروز ضمن کلنگ زنی طرح نهضت ملی مسکن در ارومیه از بزرگراه بین المللی ارومیه – سرو و پالایشگاه قیر ارومیه بازدید و در جریان روند پیشرفت و مشکلات آنها قرار گیرد.

همچنین فردا جمعه وزیر راه و شهرسازی در قالب سفر هیئت دولت و رئیس جمهور به آذربایجان غربی از طرح‌های راه و شهرسازی استان بازدید می‌کند.

قرار است آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت، روز جمعه ۳۰ اردیبهشت ماه سال جاری به آذربایجان غربی سفر کنند . خبرگزاری مهر