تبلیغات بنری
صدور ویزا برای رانندگان، صنعت‌گران، تجار و سرمایه‌گذاران افغانی توسط نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در افغانستان از اول اردیبهشت ازسر گرفته شده است.به گزارش ایسنا، بر اساس اعلام سفارت ایران در کابل، در راستای اجرای تصمیمات دولتی اتخاذ شده درخصوص صدور «ویزای ورود و ترانزیت» برخی مشاغل خاص اتباع  کشورهای همسایه همچون رانندگان، صنعت‌گران، تجار و سرمایه‌گذاران، نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در افغانستان از تاریخ 1 / 2 / 1399 اقدام به از سرگیری صدور…

صدور ویزا برای رانندگان، صنعت‌گران، تجار و سرمایه‌گذاران افغانی توسط نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در افغانستان از اول اردیبهشت ازسر گرفته شده است.

به گزارش ایسنا، بر اساس اعلام سفارت ایران در کابل، در راستای اجرای تصمیمات دولتی اتخاذ شده درخصوص صدور «ویزای ورود و ترانزیت» برخی مشاغل خاص اتباع  کشورهای همسایه همچون رانندگان، صنعت‌گران، تجار و سرمایه‌گذاران، نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در افغانستان از تاریخ 1 / 2 / 1399 اقدام به از سرگیری صدور ویزا برای مشاغل مذکور نموده‌اند.

شایان ذکر است، صدور رواید «زمینی» صرفا برای رانندگان کامیون‌های حمل بار است اما برای بازرگانان، صنعت‌گران و سرمایه‌گذاران، روادید «هوایی» صادر می‌گردد. همچنین صدور هرگونه روادید منوط به انجام آزمایش، تست کرونا و داشتن گواهی سلامت معتبر ازسوی مراکز درمانی، صحی مورد تایید نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در افغانستان می‌باشد.

همچنین به هنگام ورود به جمهوری اسلامی ایران، تیم‌های پزشکی مستقر در مرز، کنترل‌های بهداشتی مانند اکسرینینگ(غربالگری) و درستی گواهی سلامت صادره شده افراد را اجرا خواهند نمود.

داشتن پاسپورت تجارت، پیشه تجارت و جواز بازرگانی معتبر به همراه ارایه معرفی نامه جهت تجار و بازرگان ازسوی دفتر وابسته بازرگانی سفارت(در کابل) الزامی است.