• چهارشنبه 18 خرداد 1401 - 17:37
  • 284
  • 0 دیدگاه

آیا پنجشنبه ۱۹ خرداد مدارس تعطیل است | آخربن خبر تعطیلی مدارس فردا پنجشنبه

اطلاعیه تعطیلی مدارس روز پنجشنبه ۱۹ خرداد وحود دارد؟ آخرین خبرها از تعطیلی مدارس به علت آلودگی هوا و گرد و غبار فردا ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ را در این گزارش واضح نیوز بخوانید.  شرایط بد آب و هوای اکثر
آیا پنجشنبه ۱۹ خرداد مدارس تعطیل است | آخربن خبر تعطیلی مدارس فردا پنجشنبه

اطلاعیه تعطیلی مدارس روز پنجشنبه ۱۹ خرداد وحود دارد؟ آخرین خبرها از تعطیلی مدارس به علت آلودگی هوا و گرد و غبار فردا ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ را در این گزارش واضح نیوز بخوانید. 

شرایط بد آب و هوای اکثر شهرهای کشور باعث ایجاد مشکلات تنفسی برای کودکان و افراد بیماری تنفسی ایجاد کرده است. 

از این رو در چنین مواقعی ، با بحرانی شدن وضعیت و جلوگیری از صدمات احتمالی برای سلامتی افراد در جامعه، با ایحاد تعطیلی های موقت در جهت کاهش آلودگی ها و همچنین پیشگیری از بیماری های تنفسی و آسم ، اتخاذ میشود‌ .

آیا مدارس پنجشنبه ۱۹ خرداد تعطیل است ؟

برای فردا پنجشنبه اطلاعیه تعطیلی ، از سوی مسؤلان مربوطه اعلام نشده است . 

باید منتظر اطلاعیه های تعطیلی از سوی نهادهای مربوطه باشیم .

پیش‌بینی آب و هوا و وضعیت آلودگی هوا

پیش‌بینی وضعیت آب و هوای تهران فردا  آسمان تهران غالبا ابری است و حداکثر دما ۳۷ درجه و شاخص آلودگی هوا نیز در وضعیت زرد پیش‌بینی می‌شود.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران و بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی طی روز‌های آینده آسمان تهران نسبتا آفتابی و در برخی ساعات ابری و توام با وزش باد پیش‌بینی می‌شود. فردا ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ آسمان پایتخت نسبتا ابری خواهد بود. آسمان تهران امروز نیمه ابری در بعد از ظهر ابری گاهی وزش باد شدید با احتمال رگبار باران و گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

پیش‌بینی دمای هوای تهران در چند روز آینده؛ فردا حداکثر دما ۳۷ درجه سانتیگراد خواهد بود

آسمان تهران فردا (۱۸ خرداد ماه) نسبتا ابری با حداقل دمای ۲۶ و حداکثر دمای ۳۷ درجه سانتیگراد و طی روز پنجشنبه (۱۹ خرداد ماه) آفتابی با حداقل دمای ۲۵ و حداکثر دمای ۳۵ درجه سانتیگراد و برای روز جمعه (۲۰ خرداد ماه) ابری و توام با وزش باد و با حداقل دمای ۲۲ درجه و با حداکثر دمای ۳۵ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

وضعیت آلودگی هوای تهران

براساس بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی استان تهران، وضعیت جوی استان تهران طی چهار روز آینده، آسمان صاف تا نیمه ابری در بعضی ساعت‌ها همراه با وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود که در پاره‌ای نقاط «به ویژه در بخش‌های غربی و جنوبی استان» با خیزش موقتی گردوخاک و امکان کاهش کیفیت هوا همراه خواهد بود.

همچنین طی دو روز آینده در ارتفاعات در ساعات بعدازظهر تا شب رشد ابر و گاهی رگبار باران، رعدوبرق، و وزش باد شدید مورد انتظار می‌باشد.

بر اساس پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در صبح امروز (۱۷ خرداد ماه) کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته و افزایش ترافیک صبحگاهی است.

عدم وزش باد مؤثر در طول روز پراکندگی آلاینده‌ها را محدود می‌کند علاوه بر این با توجه به افزایش دما و فراهم شدن شرایط مناسب جهت تولید آلاینده ازن، در برخی ساعات بعدازظهر احتمال افزایش غلظت این آلاینده و کاهش کیفیت هوا در بر خی مناطق وجود خواهد داشت. تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت یکشنبه همراه با افزایش ترافیک شامگاهی سبب افزایش غلظت ذرات معلق خواهد شد و کیفیت هوا در مناطق پرتردد در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت.

افزایش نسبی تندی باد تا صبح روز چهارشنبه (۱۸ خرداد ماه) تا حدودی سبب پراکندگی آلاینده‌ها می‌شود، هرچند با آغاز تردد خودروها، افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا به‌ویژه در مناطق پرتردد دور از انتظار نیست. وزش باد مؤثر در طول روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده‌ها را فراهم خواهد کرد، بااین‌حال افزایش غلظت آلاینده ازن در برخی ساعات بعدازظهر سبب کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق خواهد شد.

با افزایش تدریجی تندی باد تا ساعات پایانی دوشنبه کاهش غلظت ذرات معلق در بیشتر مناطق مورد انتظار خواهد بود، اگرچه وزش باد نسبتاً شدید در برخی ساعات احتمال گسیل گردوخاک از مناطق مستعد و ورود آن از نواحی غربی کشور کاهش کیفیت هوا را به دنبال خواهد داشت.