• شنبه 21 خرداد 1401 - 9:33
  • 251
  • 0 دیدگاه

همه چیز درباره تلگرام نسخه پریمیوم و قابلیت های نسخه پولی تلگرام پریمیوم چیست؟

همه چیز درباره تلگرام نسخه پریمیوم و قابلیت های نسخه پولی تلگرام پریمیوم چیست؟ خبر پولی شدن تلگرام خرداد ۱۴۰۱ و راه اندازی ان توشژ مدیر تلگرام تازه ترنین خیر از این این شلبکه اجتماعی محبوب است. قاب
همه چیز درباره تلگرام نسخه پریمیوم و قابلیت های نسخه پولی تلگرام پریمیوم چیست؟

همه چیز درباره تلگرام نسخه پریمیوم و قابلیت های نسخه پولی تلگرام پریمیوم چیست؟ خبر پولی شدن تلگرام خرداد ۱۴۰۱ و راه اندازی ان توشژ مدیر تلگرام تازه ترنین خیر از این این شلبکه اجتماعی محبوب است.

قابلیت ها و امکانات تلگرام پریمیوم (نسخه پیشرفته و پولی)

واضح نیوز فناوری: پاول دورف، موسس تلگرام اعلام کرد این سرویس پیام رسان طرح اشتراک پولی برای کاربرانش را ماه میلادی جاری راه اندازی خواهد کرد.

دورف در کانال تلگرام خود اعلام کرد کاربرانی که تلگرام پریمیوم را انتخاب کنند، از ظرفیت بالاتری برای چت و بارگذاری رسانه و فایل برخوردار خواهند بود.

وی خاطرنشان کرد: تنها راه برای تامین نیازهای طرفداران این سرویس و همزمان رایگان نگه داشتن قابلیتهای فعلی، گزینه پولی برای عرضه امکانات بیشتر است.

تلگرام پریمیوم چیست

تلگرام به همراه سیگنال، پس از نگرانیهای حریم خصوصی که کاربران واتساپ پیدا کردند، شاهد رشد شمار کاربرانشان بودند. تلگرام در حال حاضر ۵۰۰ میلیون کاربر ماهانه فعال دارد و در میان ۱۰ اپلیکیشن پردانلود در جهان است.

بر اساس گزارش رویترز، دورف گفت: اقدام برای عرضه نسخه اشتراک پولی، تضمین تامین مالی تلگرام توسط خود کاربران این سرویس و نه تبلیغات کنندگان است. در واقع کاربرانی که پولی بابت تلگرام پرداخت نمی کنند، نه تنها افت تجربه استفاده را نخواهند داشت بلکه قادر خواهند بود از برخی از مزایای سرویس پولی مانند امکان مشاهده اسناد حجم بالا، رسانه و استیکرهای ارسال شده از سوی کاربران پریمیوم برخوردار شوند.

جزییات دقیق از قابلیتهای سرویس پریمیوم در پست دورف مورد اشاره قرار نگرفت. اما گزارشهای متعددی که اخیرا منتشر شده اند، حاکی از آن است که قابلیتهای تلگرام پریمیوم شامل بارگذاری فایلهای پرحجم‌تر، سرعت دانلود سریعتر، تبدیل صدا به متن، استیکرهای پریمیوم، قابلیتهای مدیریت چت پیشرفته و عدم نمایش تبلیغات است.

قیمت سرویس اشتراکی تلگرام، بر مبنای تحلیل نسخه بتای این اپلیکیشن، چهار دلار و ۹۹ سنت در هر ماه گزارش شده است اما باید دید در مناطق مختلف، قیمت رسمی چه خواهد بود.

تلگرام برای تامین مالی هزینه سرور خود، به تامین مالی خارجی متوسل شده که شامل دریافت بیش از یک میلیارد دلار در سال میلادی گذشته بوده است.

تلگرام پریمیوم

تلگرام پریمیوم (تلگرام پولی) چه قابلیت‌هایی دارد؟

تلگرام چندی پیش نسخه 8.7.2 بتا را برای iOS منتشر کرد و در این نسخه اشتراک پولی خاصی با نام تلگرام پریمیوم معرفی شد. همانطور که از نام آن مشخص است، تلگرام پولی به کاربران امکان دسترسی به برخی ویژگی‌های برتر را می‌دهد که در حال حاضر می‌دانیم شامل برخی استیکر‌ها و ایموجی‌های ری‌اکشن به پیام انحصاری است. البته در حال حاضر این شرکت اطلاعات زیادی درباره قیمت تلگرام پریمیوم و یا نحوه دقیق در دسترس قرار گرفتن آن به اشتراک نگذاشته است.

در شرایطی که تلگرام پریمیوم در حال حاضر تنها برای iOS در دسترس است باید گفت بی‌تردید و به‌ زودی شاهد عرضه آن برای اندروید نیز خواهیم بود و همانطور که پیش‌تر در معرفی تلگرام پریمیوم گفته بودیم، استیکرهایی که برای خریداران اشتراک فعال شده، برای کاربران رایگان قابل رویت نخواهد بود و آن‌ها تنها بنری می‌بینند که از آن‌ها می‌خواهد با عضویت در تلگرام پریمیوم، قفل استیکر‌ها و ایموجی‌های جدید را باز کنند.

طبیعتا این برای افرادی که با خرج کردن چند دلار برای بازکردن استیکرهای جدید مشکلی ندارند می‌تواند جالب باشد اما باید گفت چیز جدیدی نیست. در واقع تلگرام پولی تا حد زیادی شبیه به اشتراک پولی دیسکورد است با این تفاوت که دیکسورد مزایایی مانند ایموجی‌های متحرک سفارشی، ویژگی‌های شخصی‌سازی اضافی و آپلودهای بزرگتر را نیز به کاربران ارائه می‌کند.