• دوشنبه 24 مهر 1402 - 10:06
  • 141
  • 0 دیدگاه
  • ورزشی ,

مسابقه تیم ملی فوتبال ایران و قطر فردا سه شنبه 25 مهر در تورنمنت اردن به مصاف هم می روند

مسابقه تیم‌های ملی فوتبال ایران و قطر در فینال تورنمنت چهارجانبه اردن فردا سه شنبه 25 مهر ساعت نه و نیم شب در در ورزشگاه امان برگزار خواهد شد. تیم ملی فوتبال ایران ساعت 21:30 فردا (سه‌شنبه
مسابقه تیم ملی فوتبال ایران و قطر فردا سه شنبه 25 مهر در تورنمنت اردن به مصاف هم می روند

مسابقه تیم‌های ملی فوتبال ایران و قطر در فینال تورنمنت چهارجانبه اردن فردا سه شنبه 25 مهر ساعت نه و نیم شب در در ورزشگاه امان برگزار خواهد شد.

تیم ملی فوتبال ایران ساعت 21:30 فردا (سه‌شنبه) در دیدار فینال تورنمنت چهارجانبه اردن در ورزشگاه بین‌المللی امان به مصاف قطر خواهد رفت. حضور کارلوس کی‌روش، سرمربی پرتغالی سابق ایران روی نیمکت قطر جذابیت‌های بازی را دوچندان کرده است.

مسابقه تیم ملی فوتبال ایران و قطر فردا سه شنبه 25 مهر در تورنمنت اردن به مصاف هم می روند

کی‌روش در سه جام جهانی اخیر هدایت تیم ملی را برعهده داشته و به خوبی از بازیکنان ایرانی شناخت دارد. اگر چه کی‌روش پس از بازی ایران برابر اردن به رختکن تیم ملی رفت و با امیر قلعه‌نویی و شاگردان سابقش خوش و بش کرد اما در دوران مربیگری‌اش در ایران بارها با سرمربی فعلی تیم ملی دچار چالش شده بود. قلعه‌نویی برای اثبات شایستگی‌ خودش خیلی دوست دارد نتیجه بگیرد. کی‌روش هم برای اینکه در آستانه جام ملت‌های آسیا یک قهرمانی برای قطری‌ها بگیرد، انگیزه‌های زیادی دارد. امیر قلعه‌نویی نیز به دنبال دومین جام غیررسمی خود در تیم ملی پس از قهرمانی در مسابقات کافا است. در واقع دوستان امروز و منتقدان دیروز امشب دوئلی حساس خواهند داشت.

قطری‌ها که عنوان مدافع قهرمانی جام ملت‌های دوره قبل را یدک می‌کشند در حالی هدایت تیم‌شان را به کی‌روش سپرده‌اند که در جام جهانی نتایج خوبی کسب نکردند و امیدوارند با این مرد پرتغالی نتایج دوره قبلی جام ملت‌های آسیا را کسب کنند، به خصوص اینکه میزبان مسابقات نیز هستند. نمایش ایران مقابل اردن اما، نگرانی‌های زیادی ایجاد کرد. دفاع تیمی آسیب‌پذیر نشان داد و قلعه‌نویی به طور حتم انتقادها را شنیده است. او در تمرین فردای بازی با اردن به انتقاد از ملی‌پوشان پرداخت و از آنها خواست مثل تیم باشگاهی‌شان برای تیم ملی تلاش کنند.

ایران و قطر تاکنون 23 بار به مصاف هم رفته‌اند که حاصل آن 15 پیروزی برای ایران، 3 پیروزی برای قطر بوده و نتیجه 5 بازی نیز با تساوی به پایان رسیده است. آخرین تقابل دو تیم به دی ماه سال 97 برمی‌گردد که ایران با گل‌های مهدی طارمی و سردار آزمون با نتیجه 2 بر یک حریف خود را شکست داد.