• دوشنبه 23 خرداد 1401 - 1:04
  • 231
  • 0 دیدگاه
  • ورزشی ,

تیم ملی والیبال مقابل ژاپن باخت / شکست سنگین والیبال ایران مقابل ژاپن

 باخت والیبال ایران مقابل ژاپن در لیگ ملت‌های 2022 / تیم ملی والیبال کشورمان در بازی چهارم خود در لیگ ملت‌های ۲۰۲۲ مقابل ژاپن تن به شکست داد. واضح نیوز ورزشی: تیم ملی والیبال ایران د
تیم ملی والیبال مقابل ژاپن باخت / شکست سنگین والیبال ایران مقابل ژاپن

 باخت والیبال ایران مقابل ژاپن در لیگ ملت‌های 2022 / تیم ملی والیبال کشورمان در بازی چهارم خود در لیگ ملت‌های ۲۰۲۲ مقابل ژاپن تن به شکست داد.

واضح نیوز ورزشی: تیم ملی والیبال ایران در چهارمین و آخرین دیدارش در هفته نخست لیگ ملت‌های 2022 از ساعت 20:30 امروز (یکشنبه) در برزیل به مصاف تیم ملی ژاپن رفت و با نتیجه 3 بر صفر شکست خورد.

بازیکنان منتخب بهروز عطایی سرمربی تیم ملی ایران برای شروع این بازی طاهر وادی، امین اسماعیل‌نژاد، میلاد عبادی‌پور، امیرحسین اسفندیار، مهدی جلوه، امیرحسین توخته و محمدرضا حضرت‌پور (لیبرو) بودند تا مقابل جدی‌ترین حریف آسیایی ایران به میدان بروند.

تسنیم نوشت : تیم ژاپن از همان ابتدا، حملات خود را از خط سرویس آغاز کرد به طوری که در پایان ست نخست، شش امتیاز مستقیم سرویس به دست آورد. تغییراتی که عطایی در دریافت‌کنندگان تیمش ایجاد کرد هم ثمری نداشت و ایران 25 بر 20 شکست خورد. 

ست دوم را ایران با علی رمضانی به‌عنوان بازیساز آغاز کرد. ژاپنی‌ها با دفاع روی تور و دفاع داخل میدان مثالزدنی خود در این ست 5 بر یک پیش افتادند. عطایی در وقت استراحت به شاگردانش توصیه کرد که سرویس‌هایی با ریسک مطمئن و بالا بزنند و حملات اول خود را به امتیاز تبدیل کنند.

تیم ایران در ادامه ست دوم نشان داد که مشکلی جدی در دریافت اول دارد و تیم به همین دلیل قادر به امتیازگیری نبود. ثبت امتیاز 15 بر 5 به سود ژاپن از ثبت این ست به سود حریف آسیایی خبر می‌داد. دریافت‌های اول پراشتباه ملی‌پوشان ایرانی حتی باعث اعتراض گزارشگر بازی هم شده بود. تیم ایران، ست دوم را با نتیجه‌ای ضعیف‌تر و 25 بر 14 واگذار کرد.

به نظر می‌رسد که فاصله 14 ساعته بین بازی قبلی مقابل استرالیا و این دیدار، تأثیر زیادی روی تمرکز و توان بازیکنان گذاشته بود. 

تیم ایران در ست سوم تا حدودی به جریان بازی برگشت، اما همانطور که عطایی در وقت استراحت به شاگردانش گفت، تیم ملی ژاپن در حال جنگیدن بود، ولی این تلاش در تیم ایران دیده نمی‌شد. تیم ملی ایران در این ست 25 بر 19 شکست خورد و بازی را 3 بر صفر واگذار کرد.

نتایج سایر دیدارهای امروز لیگ ملت‌ها به شرح زیر است:

برزیل صفر - چین 3
فرانسه یک - لهستان 3

برنامه دیدارهای آتی تیم ملی والیبال ایران در مرحله گروهی لیگ ملت‌ها به‌ وقت تهران به‌‌شرح زیر است:

هفته دوم: گروه چهارم، شهر صوفیه

سه‌شنبه 31 خرداد؛ ایران - بلغارستان، ساعت 21:30
پنجشنبه 2 تیرماه؛ ایران - آمریکا، ساعت 21:30
جمعه 3 تیرماه؛ ایران - برزیل، ساعت 18
شنبه 4 تیرماه؛ ایران - کانادا، ساعت 15

هفته سوم: گروه ششم، شهر گدانسک

سه‌شنبه 14 تیرماه؛ ایران - لهستان، ساعت 22:30
پنجشنبه 16 تیرماه؛ ایران - ایتالیا، ساعت 16:30
جمعه 17 تیرماه؛ ایران - اسلوونی، ساعت 19:30
شنبه 18 تیرماه؛ ایران - صربستان، ساعت 19:30

نتیجه بازی ایران - الجزایر؛ یکشنبه ۲۲ خرداد + خلاصه بازی