• یکشنبه 23 مهر 1402 - 13:55
  • 136
  • 0 دیدگاه
  • اخبار ,

ثبت نام انتخابات مجلس دوازدهم از ۲۷ مهر به صورت غیر حضوری آغاز میشود

 طبق خبر اعلامی از رئیس ستاد انتخابات کشور تاریخ ثبت‌نام قطعی داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی از ۲۷ مهر تا ۳ آبان از ساعت ۸ الی ۱۸ خواهد بود کسانی می‌توانند در این مرحله از ثبت&zwnj
ثبت نام انتخابات مجلس دوازدهم از ۲۷ مهر به صورت غیر حضوری آغاز میشود

 طبق خبر اعلامی از رئیس ستاد انتخابات کشور تاریخ ثبت‌نام قطعی داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی از ۲۷ مهر تا ۳ آبان از ساعت ۸ الی ۱۸ خواهد بود کسانی می‌توانند در این مرحله از ثبت‌نام شرکت کنند که پیش‌ثبت‌نام را انجام داده‌اند و کد پیگیری دارند.

طبق قانون جدید، مرحله پیش‌ثبت‌نام انجام شده و کار تطبیق مدارک داوطلبان توسط 6 دستگاه مربوطه صورت گرفته است و تا 26 مهرماه به اعتراضات رسیدگی می‌شود.

ثبت‌نام قطعی داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی از 27 مهر تا 3 آبان، از ساعت 8 الی 18 انجام می‌گیرد. کسانی می‌توانند در این مرحله از ثبت‌نام شرکت کنند که پیش‌ثبت‌نام را انجام داده‌اند و کد پیگیری دارند. طبق قانون جدید، ثبت‌نام غیرحضوری است؛ برخی اطلاعات در مرحله قبل از داوطلبان گرفته شده که در پرسشنامه‌شان ثبت است و به آنان ارائه می‌شود و بخش دیگری از اطلاعات نیز باید وارد شود.

ثبت نام انتخابات مجلس دوازدهم از ۲۷ مهر به صورت غیر حضوری آغاز میشود

رئیس ستاد انتخابات کشور بیان کرد: زمان حدودی برای ثبت‌نام نهایی نیز 30 الی 45 دقیقه پیش‌بینی می‌شود و موارد موردنیاز در اطلاعیه‌های ستاد و پیامک‌های ارسالی به داوطلبان، مشخص شده است.

شاهچراغی متذکر شد: هر ویرایشی باید در همان مرحلۀ ثبت اطلاعات انجام بگیرد و بعد از ثبت و تأیید نهایی، امکان بازگشت و ویرایش وجود ندارد، هم‌چنین اینکه امکان تغییر حوزه‌های انتخابیه توسط داوطلبان در این مرحله وجود دارد.

وی اضافه کرد: در قانون جدید تصریح شده است که درخصوص توجه به شفافیت مالی، داوطلبان باید یک شماره حساب غیرتجاری را در سامانۀ ثبت‌نام بارگذاری کنند که الزاماً از این حساب برای هزینه‌های انتخاباتی استفاده شود.

رئیس ستاد انتخابات گفت: در قانون جدید آمده است که داوطلبان باید حداقل 5 سال سابقه اجرایی، قضایی، آموزشی و پژوهشی داشته باشند.