• دوشنبه 23 خرداد 1401 - 23:50
  • 123
  • 0 دیدگاه

جزئیات و علت حادثه کارخانه کربنات نشتی مخازن آمونیاک فیروزآباد + آمار مصدومان

آخرین اخبار حادثه کارخانه کربنات سدیم فیروزآباد/ افزایش مصدومان حادثه کارخانه کربنات فیروزآباد به ۷۲ نفر واضح نیوز حوادث : در پی حادثه عصر دوشنبه ۲۳ خرداد در کارخانه کربنات سدیم فیروزآباد و نشتی یک
جزئیات و علت حادثه کارخانه کربنات نشتی مخازن آمونیاک فیروزآباد + آمار مصدومان

آخرین اخبار حادثه کارخانه کربنات سدیم فیروزآباد/ افزایش مصدومان حادثه کارخانه کربنات فیروزآباد به ۷۲ نفر

واضح نیوز حوادث : در پی حادثه عصر دوشنبه ۲۳ خرداد در کارخانه کربنات سدیم فیروزآباد و نشتی یکی از مخازن آمونیاک، بنا بر آخرین گزارش ها، تعداد مصدومان به ١٠١ نفر افزایش یافته است که همگی به بیمارستان منتقل شده‌اند.

حوالی ساعت ۱۷ عصر امروز دوشنبه ۲۳ خرداد، به دنبال نشتی یکی از مخازن آمونیاک کارخانه کربنات سدیم شهرستان فیروزآباد، تیم‌های واکنش سریع علوم پزشکی و آتش‌نشانی شیراز برای امدادرسانی و اطفا حریق و مهار تشتی به محل اعزام شدند.

بلافاصله بعد از وقوع این حادثه علاوه بر تیم‌های آتش نشانی، ۲ تیم متخصص اورژانس، جراحی و بیهوشی با بالگرد به محل حادثه منتقل شدند.

به گفته رئیس مرکز اورژانس فارس، با اعلام این حادثه تمام مراکز درمانی و بیمارستان‌های نمازی، شهید دکتر فقیهی، حضرت علی اصغر (ع)، حضرت امیرالمومنین (ع)، شهید رجایی شیراز، کوار، فیروزآباد، فراشبند، قیروکارزین به صورت آماد باش کامل درآمدند.

محمدجواد مرادیان از اعزام ١٢ دستگاه آمبولانس از همان لحظات ابتدایی این حادثه خبر داد و گفت: شبکه بهداشت و درمان فیروزآباد و تیم‌های بهداشت محیط و حرفه‌ای دانشگاه علوم پزشکی شیراز در حالت آماده باش هستند.

مرادیان در گفت و گو با ایسنا، از افزایش تعداد مصدومان این حادثه به ۱۰۱ نفر خبر داد و یادآور شد که با توجه به حضور تیم‌های امدادی، مصدومان پس از دریافت درمان‌های اولیه به مراکز درمانی اعزام شده‌اند.

مدیرکل بحران استانداری فارس نیز با اشاره به انتشار گاز آمونیاک در محدوده کارخانه کربنات سدیم، از مسدود شدن محور فیروزآباد به شیراز با هدف پیشگیری از بروز مشکل برای شهروندانی که در این محور تردد می‌کنند خبر داد.

خلیل عبداللهی به ایسنا گفت که تردد در مسیر فیروزآباد به شیراز، به محور فراشبند منتقل شده و جابه جایی از این مسیر در حال انجام است.

او گفت: عملیات اطفاء انجام شده اما منتظر خنثی شدن گازی هستیم که در هوا منتشر شده تا عبور و مرور به حالت اولیه در مسیر قبلی بازگردد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس از همه رانندگان درخواست کرد که با رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی همکاری لازم با پلیس راه را داشته باشند.