• شنبه 28 خرداد 1401 - 0:02
  • 339
  • 0 دیدگاه

جزییات توزیع رایگان کالاکارت (کالابرگ) آغاز شد + اسامی استان ها

توزیع رایگان کالاکارت (کالابرگ) در این استان ها آغاز شد  سخنگوی دولت اظهار داشت: کالا برگ تا نهایی نشود یارانه‌ها به همین صورت پرداخت خواهد شد. فرق کالا کارت(جدید) با کالا برگ قدیم در چی
جزییات توزیع رایگان کالاکارت (کالابرگ) آغاز شد + اسامی استان ها

توزیع رایگان کالاکارت (کالابرگ) در این استان ها آغاز شد 

سخنگوی دولت اظهار داشت: کالا برگ تا نهایی نشود یارانه‌ها به همین صورت پرداخت خواهد شد.

فرق کالا کارت(جدید) با کالا برگ قدیم در چیست،؟

رکنا نوشت : طرح کالا کارت تفاوت‌هایی با کوپن دهه شصت دارد و بیشتر شبیه به پرداخت کمک هزینه نقدی برای خرید کالاهای اساسی است. بحث کوپن یا کالا کارت از تابستان سال ۱۳۹۷ و با افزایش چشمگیر قیمت کالاهای اساسی مطرح شد.بر این اساس قرار اسـت همان کارت ‌بانکی کـه افراد با آن یارانه می گیرند بـه کالا کارت تبدیل شود تا مردم با استفاده از آن از فروشگاه‌ها سهمیه کالا‌های اساسی ‌خودرا دریافت کنند‎ ‎.بر اساس گمانه زنی ها کالا کارت هر چند ماه یکبار شارژ می شود. در ادامه به آخرین اخبار از کالا کارت می پردازیم.

به گزارش واضح نیوز به نقل از رکنا : بهادری جهرمی گفت: کالا برگ به صورت غیر رسمی در چند استان کشور درحال اجرایی شدن است و تا نهایی نشود یارانه‌ها به همین صورت پرداخت خواهد شد.

 

بهادری جهرمی گفت: کالا برگ تا نهایی نشود یارانه‌ها به همین صورت پرداخت خواهد شد.

 

سخنگوی دولت با اشاره به بحث عادلانه‌سازی یارانه‌ها، بیان داشت: چندین سال بود که در توزیع یارانه ها بی مدیریتی و بی برنامگی وجود داشت و دولت سعی کرد تا این اصلاحات را انجام دهد تا توزیع یارانه ها به صورت عادلانه پرداخت شود و تاکید می‌کنم ارز دارو و نان حذف نخواهد شد و دولت هیچ قصدی برای افزایش بنزین، نان و دارو ندارد.

 

اجرایی شدن کالا کارت الکترونیک

وزیر امور اقتصادی و دارایی از اجرای آزمایشی طرح هوشمند سازی توزیع یارانه آرد در ۱۰ استان کشور خبر داد و گفت: تلاش میی کنیم با احصا و شناسایی نقاط ضعف این طرح آن را در کل کشور اجرا کنیم.

 

وی با بیان اینکه طی چند روز آینده مصوبه نهایی ستاد تنظیم بازار توسط وزیر صمت رسما ابلاغ خواهد شد، گفت: امیدوارم با ابلاغ این مصوبه و اجرای دقیق و نظارت مستمر به بازار شاهد آرامش و اعتماد فعالان اقتصادی باشیم.

 

عضو کابینه دولت سیزدهم همچنین در خصوص آخرین تحولات مرتبط با طرح هوشمند سازی یارانه آرد اظهار کرد: با توجه به اینکه نان جزو کالاهای راهبردی است، لازم بود پیش از اینکه طرح هوشمندسازی یارانه آرد در کل کشور اجرا شود، ابتدا به صورت آزمایشی در برخی استان‌ها اجرا شود تا نقاط ضعف طرح احصا و استخراج گردد چرا که دولت معتقد است در تهیه نان بعنوان قوت غالب مردم مخاطره و ریسک جدیدی ایجاد نشود.

 

 وی ادامه داد: اجرای این طرح به صورت آزمایشی در برخی از استان‌ها کلید خورد و هم اکنون در بیش از ۱۰ استان کشور طرح هوشمندسازی یارانه آرد اجرا می شود و با تکمیل دوره آزمایشی تلاش می‌شود این طرح و رفع نقاط ضعف و نواقص احتمالی این طرح با حداکثر کارایی و حداقل مشکل در تمامی استان‌های کشور اجرا شود.

 

آخرین اقدامات مرتبط با کالابرگ

خاندوزی همچنین درباره آخرین اقدامات مرتبط با کالابرگ هم گفت: بانک مرکزی، وزارت صنعت معدن و تجارت، وزارت جهاد کشاورزی و وزارت امور اقتصادی و دارایی مشغول ایجاد یک زیرساخت فنی برای اجرای طرح کالابرگ هستند که بعد از آماده شدن زیر ساخت‌های لازم نحوه اجرای این طرح به صورت کامل و شفاف به اطلاع مردم رسیده و اجرایی خواهد شد.

 

خاندوزی همچنین درباره سفر خود به استان اردبیل هم گفت:با توجه به لزوم پیگیری مصوبات سفر رئیس جمهور به استان اردبیل و سفر کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به این استان، بنده به نمایندگی از ستاد اقتصادی دولت به اردبیل سفر کردم و جلسه خوبی با استاندار و نمایندگان و مدیران استان داشتم با در جلسه فعالان اقتصادی شورای اقتصادی استان هم شرکت خواهم کرد.

 

 وی اضافه کرد: این سفر به هدف تسریع در به ثمر نشستن مصوبات سفره استانی رئیس جمهور بویژه در حوزه‌های مرتبط به وزارت امور اقتصادی و دارایی صورت گرفته است.

 

لزوم تامین مالی طرحهای راهبردی استان اردبیل

 وزیر امور اقتصادی و دارایی همچنین با تاکید بر لزوم تامین مالی طرحهای راهبردی استان اردبیل اظهار کرد: باید در تامین مالی طرح‌های بزرگ و راهبردی استان اردبیل جدیت بیشتری شود تا طرحهای مهم و راهبردی مانند راه آهن در موعد مقرر و قانونی به سرانجام برسد.

 

خاندوزی گفت: در مورد استفاده از پروژه‌هایی که مشمول تبصره ۱۸ قانون بودجه هستند، مباحث خوبی مطرح شد و برخی موانع وجود داشت که قرار شد با همکاری بیشتر شبکه بانکی استان این پروژه‌ها به سرانجام برسد و از صد درصد ظرفیت قانونی سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ در به ثمر رساندن این طرح‌ها استان استفاده شود.

 

وی با اشاره به خلاء هایی که در حوزه ترانزیت تجارت و گمرک استان وجود دارد، گفت: برای استقرار دستگاه ایکس ری در گمرک بیله سوار سالهاست که وعده داده می شد امروز مقرر شد که این دستگاه در کمترین زمان ممکن خریداری و در این گمرک نصب گردد تا علاوه بر سرعت بخشی به خروج و ورود کالا، دقت و کیفیت هم افزایش یافته وجلو قاچاق و مفاسد احتمالی گرفته شده و روابط تجاری ایران و جمهوری آذربایجان بهبود و ارتقا یابد.