واریز یارانه نقدی معیشتی برای تیر 1401 انجام میشود؟ یا کالابرگ؟

آیا یارانه نقدی معیشتی تیر 1401 واریز می شود؟ جزییات واریز ریارانه نقدی معیشتی تیر 1401 بخاطر عدم آماده شدن کالابرگ الکترونیکی طبق اعلام معاون اول رئیس‌جمهور که میگوید  ناچاریم پرداخت یارانه
واریز یارانه نقدی معیشتی برای تیر 1401 انجام میشود؟ یا کالابرگ؟

آیا یارانه نقدی معیشتی تیر 1401 واریز می شود؟ جزییات واریز ریارانه نقدی معیشتی تیر 1401 بخاطر عدم آماده شدن کالابرگ الکترونیکی طبق اعلام معاون اول رئیس‌جمهور که میگوید  ناچاریم پرداخت یارانه نقدی را ادامه دهیم،کالابرگ آماده نشده بدون حذف ارز ترجیحی هم موج گرانی‌ها را داشتیم، مردم حوصله کنند.

 حذف ارز 4200 به کجا رسید؟

معاون اول رئیس‌جمهور گفت: اگر ما این ارز ترجیحی را حذف هم نمی‌کردیم مردم می‌دانستند که به دلیل تحولات بین‌المللی اتفاق افتاده و مصوباتی که در مورد حقوق ورودی، ارزش افزوده و برخی عوارض داشتیم، هزینه‌هایی تحمیل می‌شد که اگر حذف ارز ۴۲۰۰ را نداشتیم هم یک موج گرانی به هر حال داشتیم منتها این هم اضافه شد که دارد مدیریت می‌شود. 

زمان برداشت یارانه مرحله دوم خرداد

وی در مورد آخرین وضعیت پرداخت یارانه‌ها و اینکه یارانه خردادماه چه زمانی قابل برداشت است، گفت: یارانه ماه اول ریخته شد و مردم هم برداشت کردند در مورد یارانه ماه دوم هم به موقع اجازه برداشت داده خواهد شد. بالاخره جبرانی که دارد انجام می‌گیرد برای اضافه هزینه‌ای است که برای اینکه اصلاح صورت گرفته است.

مخبر یادآور شد: البته به برخی دهک‌ها هزینه‌های تحمیل می‌شود یکی از اهداف اصلی این کار این بود که یارانه‌ها هدفمند شود یعنی یک عده از این هدفمندی حداکثر استفاده را می‌کردند در ماه چند بار مرغ و گوشت و تخم مرغ استفاده می‌کردند و برخی خانواده‌ها در ماه یک شانه تخم مرغ هم نمی‌توانستند استفاده کنند باید عدالتی برقرار می‌شد این کار انجام شد و الزامات قانونی هم داشت این طور نبود که بگوییم الزاماتی ندارد آثاری هم روی همه کالاها دارد که داریم روی آن کار می‌کنیم.