• شنبه 15 مهر 1402 - 13:40
  • 127
  • 0 دیدگاه
  • ورزشی ,

حسن یزدانی هم طلایی شد ; بازی های آسیایی هانگژو 2023 + فیلم

فیلم کشتی حسن یزدانی در فینال با پیروزی بر حریف و کسب مدال طلای بازی های آسیایی هانگژو 2023  مسابقات مرحله مقدماتی ۴ وزن رقابت‌های کشتی آزاد نوزدهمین دوره بازی های آسیایی هانگژو امروز (شنبه
حسن یزدانی هم طلایی شد ; بازی های آسیایی هانگژو 2023 + فیلم

فیلم کشتی حسن یزدانی در فینال با پیروزی بر حریف و کسب مدال طلای بازی های آسیایی هانگژو 2023 

مسابقات مرحله مقدماتی ۴ وزن رقابت‌های کشتی آزاد نوزدهمین دوره بازی های آسیایی هانگژو امروز (شنبه) برگزار شد که ۴ نماینده کشورمان به روی تشک رفتند. و در پایان هر چهار نماینده کشورمان به دیدار فینال رسیدند.

در وزن ۸۶ کیلوگرم حسن یزدانی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر موخامد عبدالله‌یف از قرقیزستان را از پیش رو برداشت. وی در دور بعد با نتیجه ۱۰ بر صفر دولت میرات اورازگیلیوف از ترکمنستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. یزدانی در این دیدار با نتیجه ۱۰ بر صفر بیامباسورن بات اردن از مغولستان را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار با دیپاک پونیا از هند کشتی گرفت و توانست با امتیاز عالی ۱۰ بر صفر کمتر از ۲ دقیقه به پایان برساند.

حسن یزدانی در حالی دومین طلای خود را برای کشتی بدست آورد که پیشتر یونس امامی توانسته بود نخستین طلای این ورزش را بدست آورد. حسن یزدانی نیز همانند ۲۰۱۸ جاکارتا در هانگژو توانست دومین نشان طلای بازی‌های آسیایی خود را کسب کند تا با این نشان طلا تا حدودی شکست جهانی خود را در بلگراد به فراموش بسپارد.

تا لحظاتی دیگر مجتبی گلیج در وزن ۹۷ کیلوگرم و امیرحسین زارع در وزن ۱۲۵ کیلوگرم در فینال بازی‌های آسیایی مقابل حریفانی از بحرین و مغولستان قرار خواهند گرفت.