• سه شنبه 27 اردیبهشت 1401 - 19:13
  • 151
  • 0 دیدگاه

حس تنفر و نفرت خود را نسبت به همسرتان با خواندن این مقاله کم کنید

واضح نیوز : همه‌ی رابطه‌ها پستی و بلندیهایی دارند؛ گاهی شدید و گاهی به شدت احساس بدبختی می‌کنید. هر دو وضعیت کاملا طبیعی‌اند. اما اگر به جایی رسیدید که احساس کردید واقعا از شوهرتان
حس تنفر و نفرت خود را نسبت به همسرتان با خواندن این مقاله کم کنید

واضح نیوز : همه‌ی رابطه‌ها پستی و بلندیهایی دارند؛ گاهی شدید و گاهی به شدت احساس بدبختی می‌کنید. هر دو وضعیت کاملا طبیعی‌اند. اما اگر به جایی رسیدید که احساس کردید واقعا از شوهرتان متنفرید پس باید مکث کنید.

چه راهکاری برای رفع تنفر از همسر وجود دارد؟

تنفر از همسر یکی از مشکلات اساسی در روابط زناشویی است که موجب می شود تا شما در رابطه خود با چالش مواجه شوید این امر علت های مختلفی دارد دروغ شنیدن از همسر، عدم وفاداری، شکست عشقی و … می تواند موجب بروز این احساس شود و شما برای رفع آن باید به مشاوره مراجعه کنید یا موضوع را با همسرتان در میان بگذارید.
زندگی مشترک گاهی می تواند پیچیده باشد و مردان و زنان در زندگی مشترک گاهی رفتارهایی انجام می دهند که موجب می شود تا روابط آن ها دچار چالش شود و با مشکل مواجه شود اما شما برای پیشگیری از این مشکلات در زندگی باید راه حل هایی داشته باشید شما باید توجه کنید که خواسته همسر شما چیست و باید توجه کنید که در صورت بی توجهی به نیازها و خواسته های همسرتان صورت بگیرد می تواند موجب تنفر از همسر شود.
شما باید بدانید که یک همسر خوب چه ویژگی هایی دارد و شما چگونه می توانید یک همسر خوب باشید تحقیقات روانشناسی و تجربه ها نشان می دهد که علت های بروز بی مهری به همسر متعدد است اغلب این همسران متعهد نیستند آن ها دروغگو هستند و سطحی از سلطه گری در آن ها وجود دارد همچنین این دسته از افراد نمی توانند شخصیتی رمانتیک داشته باشند به همین دلیل روابط عاطفی و عشقی درستی ندارند از سویی این زنان یا مردان غیر قابل پیش بینی هستند و نمی نتوانید به شناخت کافی از آن ها برسید.

تنفر از همسر

علت های تنفر از همسر

مردان یا زنانی که در زندگی مشترک متعهد نیستند روابط زناشویی خود را تحت خطر قرار می دهند قسم دروغ نیز می تواند زندگی شما را تحت تاثیر خود قرار دهد و باید به طور جدی از آن خودداری کنید شما باید سعی کنید زندگی مشترک خود را بر پایه صداقت بنا کنید در این صورت رابطه ای مستحکم دارید سلطه گری در این افراد نیز از دیگر علت های این مورد می باشد که باید به آن توجه کنید همچنین از دیگر علت های بروز این احساس در همسران می توان به موارد زیر اشاره کرد:

این مردان یا زنان رمنتیک نیستند

  • قابل پیش بینی نبودن
  • این افراد دارای وابستگی زیادی هستند
  • آن ها به دوستان خود بیشتر اهمیت می دهند
  • این افراد مدام با یکدیگر بحث می کنند
  • این مدران بیش از حد غر می زنند و بچه صفت هستند
  • ساده لوحی و نداشتن تعادل روانی

در بسیاری از روابط پستی بلندی هایی جود دارند که می تواند گاهی رابطه را تحت تاثیر قرار دهد این اتفاقات موجب می شود تا شما در روابط خود احساس بدبختی کنید این اتفاقات احساس بدی را در شما ایجاد می کند و شاید به جایی برسید که فکر کنید از همسرتان متنفر هستید در این مواقع است که باید کمی به زندگی خود زمان بدهید و مکث کنید زیرا زندگی شما درگیر یک خطر جدی است. همسر خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

نفرت حسی بسیار قوی است که حتی می تواند وارد رابطه زن و شوهری شود و آن را از پای دربیاورد و اگر شما نیز درگیر تنفر از همسر هستید باید بدانید که چگونه با این احساس مقابله کنید و چگونه مانع آن شوید؟ در این زمینه درمانگری اهمیت بالایی دارد و شما باید با درمان کردن خود و همسرتان از این احساس و تاثیرات آن جلوگیری کنید همچنین نکات مهمی در این روابط وجود دارد که در ادامه این مقاله به آن اشاره خواهیم کرد.

تمرکز کردن روی چیزهای دوست داشتنی

انسان ها در موقعیت های زجرآور زندگی که احساس خوشایندی ندارد به جای اعلام نارضایتی از این موقعیت می گویند که از آن متنفر هستند که می تواند بر روی احساسات کلی آن ها نیز تاثیر داشته باشد در واقع این نوع بیان کردن احساس نوعی بزرگ نمایی در رابطه است و موجب می شود شما دچار فرسودگی و سرخوردگی شوید برخی بیان می کنند که این کلمه کلمه ای واپس گرایانه است. بهتر بر روی مسائلی تمرکز کنید که در وجود همسر شما برجسته هستند و می تواند نقطه مثبتی در او باشد شما باید به این نتیجه برسید که هیچ کس خوب کامل نیست و هیچ چیزی خوب مطلق نیست شما باید موقعیت خود را ارزیابی کنید.

چیست سهم شما از شرایط

باید بدانید که در ایجاد حس تنفر از همسر شما نیز نقش داشته اید یا نه؟ احساس خشم و نفرت در شما زمانی ایجاد می شود که در رابطه شما اختلال ایجاد شود شما باید سهم خودتان از این پیش آمد را بررسی کنید و این کار را باید پیش از اینکه انگشت اتهام به سوی شما باشد انجام دهید و شما باید خودارزیابی صادقانه ای داشته باشید. از خودتان بپرسید که در این اتفاق چه سهمی داشته اید و یا اینکه درباره این مشکلات با همسرتان حرف زده اید یا نه این سوالات نشان می دهند که رابطه شما به چه شکل است این ارزیابی نشان می دهد که شما به چه میزانی از همسرتان رضایت دارید یا از او ناراضی هستید. با این بررسی ها اگر به این نتیجه رسیدید که نفرت شما بیهوده نبوده است بهتر است موضوع را با همسرتان در میان بگذارید و در نهایت می توانید به مشاوره مراجعه کنید.

اتفاق واقعی چیست؟

گاهی ممکن است نفرت جلوی واقع بینی شما را بگیرد و مانع از دید روشن شما شود شما باید این احساس را از خودتان دور کنید و اجازه ندهید تا نفرت موجب دوری شما از واقعیت شود به دنبال واقعیت باشید و اینکه اتفاق واقعی چیست بهتر است پی ببرید که این احساس خشم شما به راستی از کجا نشات می گیرد. قطعا می دانید که احساس خشم و نفرت بی دلیل نیست پس شما باید به ریشه آن برسید تاز زمانی که علت این خشم را ندانید نمی توانید با آن مقابله کنید.
درمان متنفر شدن از همسر


برای سایر احساسات تلاش کنید:

بی شک هیچ گاه در شما نفرت به تنهایی وجود ندارد بنابراین می توانید حس های دیگری را پیدا کنید که به کمک شما می آیند به دنبال احساس های دیگری غیر از خشم باشید که در درون شما وجود دارد تجربه نشان می دهد پشت احساس نفرت شما رنج و آزردگی وجود دارد. نشانه های تنفر مرد از زن می توانید به شناسایی این احساسات کمک کند و شما می توانید از این طریق احساس های مشابه را پیدا کنید.

منبع : مجله خبری سرگرمی دلگرم