• جمعه 13 خرداد 1401 - 11:06
  • 200
  • 0 دیدگاه

داروهای ایرانی در عراق ثبت می‌شوند

وزرای بهداشت ایران و عراق در بغداد ضمن تاکید بر لزوم گسترش همکاری‌های پزشکی دو کشور، بر تسریع در ثبت داروهای ساخت ایران در عراق تاکید کردند. واضح نیوز سلامت: در دیدار وزرای بهداشت ایران و عراق
داروهای ایرانی در عراق ثبت می‌شوند

وزرای بهداشت ایران و عراق در بغداد ضمن تاکید بر لزوم گسترش همکاری‌های پزشکی دو کشور، بر تسریع در ثبت داروهای ساخت ایران در عراق تاکید کردند.

واضح نیوز سلامت: در دیدار وزرای بهداشت ایران و عراق در بغداد، دو طرف ضمن تاکید بر لزوم گسترش همکاری‌های طبی و استفاده از کارشناسان پزشکی، بر تسریع در ثبت داروهای ساخت ایران در عراق تاکید کردند.

دیدار با رئیس جمهور، نخست وزیر و وزیر صنعت و معدن عراق از دیگر برنامه‌های سفر وزیر بهداشت به بغداد است.

دکتر بهرام عین اللهی با اشاره به اینکه ایران برای تقویت همکاری‌های بهداشتی و برگزاری همایش‌های پزشکی کاملا آماده است، افزود: مداوای بیماران عراقی در بیمارستان‌های ایران و رسیدگی به بیماران ایرانی به ویژه زوار عتبات عالیات هم از اهداف این سفر است که با طرف عراقی در این باره به توافق رسیدیم و به زودی در این باره توافق‌نامه‌ای امضا خواهد شد.

براساس گزارش وبدا، دکتر هانی العقابی وزیر بهداشت عراق هم تاکید کرد: به ثبت داروهای ساخت ایران در وزارت بهداشت عراق سرعت بخشیده ایم و امیدواریم در آینده نزدیک از تجربیات ارزنده پزشکان ایرانی در عراق هم استفاده بهینه کنیم. توافق در زمینه مبارزه با مواد مخدر و معالجه بیماران مواد مخدر جزو برنامه‌های دیگر این دیدار بود./ ایسنا