• پنجشنبه 26 خرداد 1401 - 13:10
  • 122
  • 0 دیدگاه
  • اخبار ,

دستور آیت الله رئیسی برای بررسی افزایش قیمت دارو

افزایش قیمت قیمت دارو و دستور رییس جمهور برای بررسی و پیگیری افزایش قیمت دارو به مسئولان سازمان غذا و دارو به گزارش واضح نیوز ; حسینعلی شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی ضمن انتق
دستور آیت الله رئیسی برای بررسی افزایش قیمت دارو

افزایش قیمت قیمت دارو و دستور رییس جمهور برای بررسی و پیگیری افزایش قیمت دارو به مسئولان سازمان غذا و دارو

به گزارش واضح نیوز ; حسینعلی شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از افزایش قیمت دارو، گفت: بنده در جلسه اخیر ستاد ملی مقابله با کرونا به درباره افزایش قیمت دارو با رئیس جمهور مطرح کردم و رئیس جمهور به سازمان غذا و دارو دستور داد تا مسئله افزایش قیمت دارو را پیگیری کند.

 

وی افزود: بنده در جلسه ستاد مقابله با کرونا مستندات افزایش 3 الی 4 هزار قلم دارو که بخشی از آن در سال گذشته و برخی در سال جاری افزایش داشتند را به رئیس جمهور ارائه کردم تا کار کارشناسی در رابطه با این مسئله انجام شود و بتوان راهکاری برای افزایش قیمت دارو پیدا کرد.

 

رئیس کمیسیون بهداشت مجلس ادامه داد: در راستای دستور رئیس جمهور ، جلسه‌ای با حضور وزیر بهداشت، مسئولان سازمان غذا و دارو و همچنین بنده با هدف بررسی افزایش قیمت داور تشکیل شد که قرار شد، مسئولان این سازمان ظرف 2 هفته افزایش قیمت دارو را ارزیابی و گزارشی ارائه دهد تا این جمع‌بندی به رئیس جمهور ارائه شود.

 

شهریاری اضافه کرد: علاوه بر این بنده در رابطه با افزایش قیمت دارو به رئیس جمهور نامه نوشتم و خواستار رسیدگی به این موضوع شدم.

 

نماینده زاهدان در مجلس با تاکید بر اینکه قطعا مجلس موضوع افزایش قیمت دارو را پیگیری خواهد کرد، گفت:مجلس در این زمینه قانون مصوب کرده که پرداختی مردم در رابطه با دارو و خدمات درمانی نباید نسبت به شهریور سال گذشته افزایش یابد که بر اجرای این مصوبه هم نظارت خواهد کرد./تسنیم