«رمزریال» چیست / همه چیز درباره رمز ریال و جایگزین شدن آن به جای اسکناس

واضح نیوز اقتصادی :رمز ریال چیست و چه تفاوت‌هایی با رمز ارز دارد؟ همه چیز درباره رمز ریال و جایگزین شدن آن به جای اسکناس با توضیحات رئیس‌کل بانک مرکزی با خبر آغاز به کار آزمایشی «رمزری
«رمزریال» چیست / همه چیز درباره رمز ریال و جایگزین شدن آن به جای اسکناس

واضح نیوز اقتصادی :رمز ریال چیست و چه تفاوت‌هایی با رمز ارز دارد؟ همه چیز درباره رمز ریال و جایگزین شدن آن به جای اسکناس با توضیحات رئیس‌کل بانک مرکزی با خبر آغاز به کار آزمایشی «رمزریال» به جای اسکناس از شهریور را بخوانید

توضیحات رئیس کل بانک مرکزی درباره زمان اجرا و نحوه اجرای «رمزریال» از شهریور 1401

علی صالح‌آبادی رئیس کل بانک مرکزی در گفت‌وگو با تسنیم گفت : درباره اقدامات بانک مرکزی درخصوص «رمزریال» اظهار داشت: بررسی‌ها و اقدامات لازم برای رمزریال در حال انجام است و مقرر شده که از شهریورماه شروع شود.

رمزریال چیست؟

رمزریال به‌جای همین اسکناسی که مردم در دست دارند، خواهد بود و فرد به‌جای اینکه اسکناس داشته باشد رمزریال دارد؛ به آن مفهوم جهانی(رمزارز) نخواهد بود و ریال‌های اسکناس جای خود را به رمزریال می‌دهند.

تاریخ اجرای و نحوه اجرای رمزریال

زمان و نحوه‌ی اجرای رمزریال نیز گفت: با تکمیل زیرساخت‌های لازم ان‌شاالله از شهریورماه عملیاتی خواهد شد و قبل از اجرا نیز حتما به‌میزان کافی آموزش‌ها و اطلاع‌رسانی‌ها انجام می‌شود تا مردم با سازوکار آن آشنا بشوند و در جریان ماجرا قرار بگیرند؛ ضمنا ابتدا به‌صورت آزمایشی از یکی از مناطق آغاز می‌شود و بعد به سراسر کشور تسری خواهد یافت.

صالح‌آبادی هم‌چنین درباره اقدامات دولت و بانک مرکزی درباره رمزارز و نظارت بر این حوزه، با بیان اینکه این موضوع در دولت درحال جمع‌بندی است، خاطر نشان کرد: این مسئله در اختیار آقای دکتر رضایی معاون اقتصادی رئیس‌جمهور است که در این‌باره در حال بررسی هستند تا در سطح دولت تصمیم‌گیری بشود.