• پنجشنبه 29 اردیبهشت 1401 - 18:55
  • 204
  • 0 دیدگاه

قلدری روسیه به کشورهای اروپایی بدون انرژی / آنها شروط پوتین را پذیرفتند

واضح نیوز : تسلیم شدن بسیاری از کشورهای اروپایی در برابر شروط روسیه برای نیمی از خریداران گاز این کشور برای پرداخت هزینه با واحد پول کشور روسیه خبر داد. بلومبرگ در گزارشی در این باره نوشت: معاون نخ
قلدری روسیه به کشورهای اروپایی بدون انرژی / آنها شروط پوتین را پذیرفتند

واضح نیوز : تسلیم شدن بسیاری از کشورهای اروپایی در برابر شروط روسیه برای نیمی از خریداران گاز این کشور برای پرداخت هزینه با واحد پول کشور روسیه خبر داد.

بلومبرگ در گزارشی در این باره نوشت: معاون نخست وزیر روسیه اعلام کرد نیمی از خریداران گاز روسیه، حساب روبلی به منظور پرداخت هزینه بهای واردات از روسیه افتتاح کرده‌اند.

به گزارش واضح نیوز  ، آنگونه که «الکساندر نواک» امروز پنج شنبه اعلام کرد، حدود نیمی از مشتریان خارجی گازپروم با درخواست رئیس جمهور روسیه برای افتتاح حساب روبلی در بانک‌های این کشور موافقت کرده‌اند.

نواک تاکید کرد: تصور می‌کنم حدود ۵۴ شرکت داریم که با گازپروم اکسپورت قرارداد دارند. بنا به اطلاعاتی که من دارم، حدود نیمی از آنها قبلاً نزد بانک مجازی ما حساب‌های ویژه ای ارزی و روبلی افتتاح کرده‌اند.

بنا به نوشته بلومبرگ شرکت‌های اروپایی اما نگران این هستند که با این کار ممکن است تحریم‌های اعمال شده علیه روسیه را نقض کنند.

‌رئیس جمهور روسیه پیشتر طی فرمانی اعلام کرد کشورهای غیر دوست برای پرداخت گازبها به مسکو، باید آن را به واحد پول ملی این کشور یعنی روبل بپردازند.

کشورهای غربی پس از آغاز عملیات ویژه ارتش روسیه در اوکراین، تحریم‌های جدیدی را بر ضد مسکو اعمال کردند. بنابراین، ذخایر روسیه در حدود ۳۰۰ میلیارد دلار مسدود شد. همچنین درخواست‌ها برای کنار گذاشتن منابع انرژی روسیه نیز افزایش یافته است. خبرگزاری مهر

بیشتر بخوانید : قیمت خودرو امروز پنجشنبه اردیبهشت ۱۴۰۱/ قیمت خودرو در روزهای آینده چگونه خواهد بود